T egenspoed Dallinga Pleijte geeft trainingsmaatje nakijken en kan titel ruiken T urnster Najomi Hassel ruimschoots bovenaan bij JTC Arjo Kousemaker profiteert van flater 18 Treva verliest derby De driebanders uit Sluiskil verliezen van Eureka Biljarts en zakken weg in eredivisie. Na de thuisnederlaag tegen lijst aanvoerder Eureka Biljarts uit Maarssen zijn de driebanders van eredivisionist Dallinga.com uit de top drie gevallen. Ze staan nu ge deeld vierde. In de eerste helft van de competi tie zat het Dallinga.com nog wel eens mee, maar tegenwoordig is dat nauwelijks het geval. Jean Paul de Bruijn begon met series van zes en drie, maar werd van repliek bediend door Rai- mond Burgman. Die stootte in 26 beurten door naar 33-40. Patrick Vasseur vertrok als een raket en nam mede dankzij een se rie van negen een ruime voor sprong, 17-25 na vijftien beurten. Daarna keerde het tij en maakte hij in hetzelfde aantal beurten nog maar twee caramboles. Ook hij ver loor. Met 27-40 van Ronny Brants. Na de pauze werd Frédéric Caudron snel op achterstand gezet door Dave Christiani: 15-22 na vier beurten. De Limburger bleef lei den tot 29-38, maar hij zag Caudron met een knappe serie van elf erop en erover gaan. In de nabeurt maakte Christiani nog ge lijk: 40-40. Op de andere tafel vochten Steven van Acker vocht een verbeten gevecht uit met John Tijssens, die als eerste afsloot. Van Acker maakte in de nabeurt met drie gelijk. thuisploeg liet de kans op een re mise liggen. Nadat Onur Can kans loos had verloren van Michael Vink (22-40) en Roger van Hoy- landt onderuit ging tegen Pascal Claus (27-40) kregen Michael Zwa- kenberg en Ronald van Geyt kans om wat terug te doen. Van Geyt lukte dat door met minimaal ver schil te winnen van Dion Berg mans (40-39). Michael Zwaken- berg ging de hele wedstrijd aan de leiding en zag pas bij 34-34 Jens van Dam langszij komen. Toen brak de Brabander en verloor hij alsnog (37-40). Treva 2 deed het in de vierde di visie een stuk beter en versloeg 's Lands Welvaren met 8-0. Sylvia Eckel blonk uit met een 25-7-over- winning op Martij n Hendriksen. Raymond Peeters, Raymond Eckel en Chris Mijnsbergen wonnen eveneens. 3BSD Hydrozorg stelde zwaar te leur tegen de nummer voorlaatst, Jacobs Mannenmode 2, een punt te laten liggen. Piet Bom en Frits van der Vliet wonnen verrassend Bij Dallinga.com speelt zowel Frédéric Caudron als Steven van Acker gelijk voor de bezoekers. Voor de thuis ploeg waren Jean Louis Smulder en Sjaak de Visser succesvol. In het gewestelijk kampioen schap bandstoten vijfde klasse pak ten Zeeuwse deelnemers Jan Rent meester van OBK en André Joosse van 't Anker wel eremetaal, maar geen goud. Zij werden achter Fons Dietvorst tweede en derde. Na de start sloeg Erwin Adan meteen een flink gat, maar na de aanloopronde kreeg de Vlissinger problemen met het modderige stuk en Tim Pleijte nam de lei ding over. Ver achter dit tweetal liep de bijna vaste nummer drie, Patrick de Vos. Daarachter volg den David Bouman, Eric Wolfert, Sander d'Hont, en Michel Buijck. Adan kon zijn trainingsmaat Pleijte niet volgen en verloor veel meer terrein dan twee weken ge leden in de Deltacross. Mogelijk dat Polar Bear-trail over 22 kilo meter, eerder gelopen in de sneeuw in het Belgische Teuven, nog in de benen zat. Hij werd daar tweede. Pleijte was daar ove rigens voor de tweede keer op rij de snelste. Pleijte stoomde lekker door en met nog 500 meter te gaan dub belde hij zijn vriendin, Renate de Reus. „Daar was ik niet blij mee", liet ze lachend weten. Na 37.45 minuten over de 11 ki lometer was de zege voor de Vlis singer, die nu met vier overwin ningen de maximale 1000 punten heeft gescoord. Nog één goed re sultaat en hij verdringt de huidi ge leider Eric Wolfert, die al vijf wedstrijden heeft gelopen. Adan volgde op ruim twee minuten en staat nu tweede in de competitie. Ontketend Mirthe Overkamp nam na de start de leiding bij de vrouwen, maar werd al snel achterhaald door een ontketende Monica San derse, die Roemeense roots heeft. „Ik heb een beenblessure, maar ik ben er toch voor gegaan", liet ze opgetogen weten na haar over winning, waarvoor ze een tijd no dig had van 47.45 minuten. Over kamp, vorig week derde in Polar Bear-trail, gaf een kleine minuut toe. „Ik had geen last van die trail in de sneeuw", zei ze. De Reus maakte het erepodium bij de vrouwen vol. Op de korte cross boekte Bart Winnaar Tim Pleijte dubbelde in Westdorpe vlak voor de finish zijn vriendin Renate de Reus Balkenende een ruime zege voor Marc van Acker en Matthijs van den Driessche, die maar net de eerste vrouw, Anjolie Engels, voor bleef. Engels heeft al vier ze ges staan en is al bijna Zeeuws kampioen. Balkenende kan zich in de Grevelingencross en de Kustcross nog in de top van de Zeeuwse Verzekeringen korte crosscompetitie lopen. Bij de dames was de eerste plaats voor het team van GV Wille- brord. De dames uit Zoutelande lieten hiermee de teams van MTV Middelburg en Hygiëa uit Westkapelle achter zich. Hygiëa scoorde wel goud bij de meisjes in de leeftijd van 8-9 jaar en in de leeftijd van 10-11 jaar. Het zilver en brons ging in deze categorieën naar respectievelijk MTV en Dios Souburg en bij 10-11 jaar naar DOK Oostkapelle en Dios. Ook waren er jongensgroepen vertegenwoordigd, waarbij MTV met de eer ging strijken. De club uit Middelburg leverde deze pres tatie met het jongensteam 8-11 jaar, terwijl bij de heren junioren Levi Nas het goud pakte. Het juniorenpodium werd com pleet bezet door MTV. Olav Jonge- pier haalde het zilver en Mitchell Dekker brons. Bij de jongens teams werd VTV Vlissingen twee de en Dios Souburg derde. Bij de senioren heren was het VTV Vlissingen dat op alle tree tjes van het podium stond, met Josef Hamelink (goud), Tim de Kam (zilver) en Koen de Bokx (brons). De JTC is bedoeld voor recrea tieve turners en turnsters. Deze wedstrijden worden al meer dan 45 jaar gehouden. De wedstrijd kent een groot aantal deelnemers op verschillende niveaus. Ruim 300 gymnasten stonden in de are na. Arjo Kousemaker verstevigde za terdag zijn koppositie in het Zeeuws kampioenschap dammen. Aart Slager, die twee weken eer der titelhouder Johnny de Leeuw knap op een gelijkspel had gehou den, gaf 34 zetten lang goed partij. Een afgrijselijke blunder op de 35ste zet kostte hem echter met een de partij. Kousemaker heeft in het klasse ment nu drie punten voorsprong op De Leeuw, maar de titelhouder moet zijn partij van zaterdag te gen Ko Louwerse nog inhalen. Hans van Akkeren is nog steeds bezig aan een prima toernooi en lijkt op weg naar een plaats op het podium. Zaterdag profiteerde de man uit Sint-Maartensdijk van een zwakke opstoot van Jan Flik- weert. Van Akkeren dwong schijf winst af, waarna de hekkensluiter het meteen opgaf. In de promotieklasse verprutste koploper René Dusebout in zijn partij tegen Jouke van 't Padje door een slechte zet in een voorde lige stand, maar hij hield toch een gelijkspel aan het duel over. Frans Blaas profiteerde: de veteraan uit Aagtekerke versloeg Jan Koppejan en staat gelijk met Dusebout. maandag 30 januari 2017 Sluiskil Dallinga.com-Eureka Biljarts 2-6: Eerste divisie. Treva-Pearle Opticiens 2-6: De Op het terrein De Groene Knop van Zeeland Seaports in West- dorpe heeft de sportman van 2016 van Vlissingen, Tim Pleij te, de basis gelegd voor de titel in het Zeeuwse crosscircuit. In de Deltacross veroverde hij eer der ook al de individuele titel. Monica Sanderse boekte in Westdorpe haar eerste zege bij de vrouwen. Sjaak Sinke Westdorpe Turnster Najomi Hassel heeft in Oostkapelle de jaarlijkse Jeugd Turn Competitie (JTC) gewon nen. De gymnaste van GV Kou- dekerke scoorde over de vier toestellen een puntentotaal van 35,050. Ze bleef daarmee de Hygiëa-turnsters Nicky de Wit te (32.800) en Annemiek Dek ker (32.750) ruimschoots voor. Janny Vermeule Oostkapelle Daaf Kasse 's-Gravenpolder 102051 10104 Tim Pleijte nam bij de start van de Scheldesportcross de leiding, moest even Erwin Adan voor zich dulden, maar won de wedstrijd uiteindelijk zonder noemenswaardige problemen, foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46