Alleen de winst telt voor Orion Mesu's vallen in zicht van finish Volleybalsters Forza stunten bij titelkandidaat 17 Orion-Saturnus 22-20: In een har de wedstrijd bleef Orion net over eind. De ploeg uit Heinkenszand ging rusten met een 13-11-voor- sprong, maar de bezoekers kwa men vroeg in de tweede helft langszij: 13-13. Daarna trok Orion alsnog de zege over de eind streep. „We zijn niet ongeschon den uit de strijd gekomen, maar in deze fase is het de winst die telt", aldus coach Jos Aertssen, die met name te spreken was over zijn solide defensie. Scores Orion: Arno Riemens 11, Joey Aertssen en Jerry Aertssen 3, Guy Peters en Mischa Dorst 2, Jean-Marie Toubiana 1. SOS Kwieksport-Delta Sport 23-21: Een nipte nederlaag voor Delta Sport, dat halverwege leid de met 11-10 en in de tweede helft nog uitliep naar 15-13. Die voorsprong konden de bezoekers niet vasthouden en daar had trai ner John Jansen weJ een excuus voor. „En dan heb ik het niet over de negen tijdstraffen en acht straf- worpen die we tegen kregen, want dat zijn waarnemingen en die moet je accepteren", zei hij, doelend op de arbitrage. „Wat ik wel kwalijk vond, is dat de scheidsrechters het tempo van de wedstrijd bepaalden, omdat ze het zelf niet aangelopen kregen. Daardoor konden wij niet ons snelle spel spelen. En als ik op cor recte wijze iets wilde zeggen, kreeg ik een autoritair Trump- vingertje van de scheidsrechter. Dat was best frustrerend, ik stond langs het veld met het ge voel dat ik een uur lang m'n plas moest ophouden." Veel eer viel niet te halen voor de vrouwen van EMM/Olympus. Koploper Internos stond halver wege al met 13-6 voor en voerde de score na rust op tot 23-12. „De Wet van Murphy lijkt toegesla gen", zei trainer De Waal. „Net nu Xaira Nijsen een beetje terug komt, verliezen we in de slotse conden Tessa de Waal met een op het oog vervelende knieblessure. We zitten al krap in de mensen, dus dan kan dit er ook nog wel bij. Alles lijkt tegen te zitten." Scores EMM/Olympus: Marieke Riemens en Demi van Strydonck 4, Xaira Nijsen 2, Suzanna Coppoolse en Tessa de Waal 1. Tot zo'n zeven kilometer voor het einde zag het er nog goed uit voor de Mesu's, die zich enorm ver heugd hadden op de eerste wed strijd op het Alpenmeer. Beide Middelburgers zaten in een sterk uitgedund peloton en hadden kans op de zege. Maar de wed strijd was wel onrustig; veel schaatsers waren nog fris en ze vochten allemaal om de beste posi ties. Uiteindelijk leidde dat tot di verse valpartijen. Niels en Erwin Mesu raakten daar ook bij betrok ken. Ze smakten kort na elkaar te gen het ijs. De twee waren daarna gezien. In de slotkilometers konden ze niet meer terugkomen. Uiteinde lijk haalden ze de meet met onge veer een minuut achterstand op winnaar Ingmar Berga. Vorig jaar finishten beide Mesu's bij het ONK nog binnen de top tien. Woensdag is de Alternatieve Elf stedentocht van 200 kilometer. Dan gaan ze op herkansing. Het ONK kent een onrustig slot met diverse valpartijen. Erwin en Niels Mesu smakken ook tegen het ijs VVS'92-Nuvoc 1-3 (25-18,22-25, 18-25,24-26): Waar WS'92 na een inhaalrace in de vierde set even mocht hopen op een vijfsetter, ging het in de slotfase toch nog mis. Dat was een domper voor WS'92, dat sterk was begonnen. Na winst in de eerste set trokken de Vlissingse vrouwen de goede lijn enige tijd door, maar plots kwam de klad erin. Foute services leidden ook in de derde set ertoe dat WS'92 tot de achtervolging werd gedwongen. Nuvoc was al met al de gelukkigste ploeg. DVO-Forza 2-3 (25-22, 25-23, 23-25,19-25,10-15): Een prima wedstrijd van Forza, dat op de juis te momenten toesloeg. Esther Mul ler en Lisa Weeber zorgden voor veel servicedruk, de pass was goed en aan het net werd slim geva rieerd met tactische ballen en har de aanvallen. Na nipt verlies in de eerste twee sets toonde Forza veer kracht en kantelde het duel in Schouws voordeel. 24-26,25-21): De Kapelse koplo per moest alles uit de kast halen om de eerste set met winst af te sluiten. Met meer opslagdruk en een sterke aanval stond er in de tweede set geen maat op het spel van BOK. Voko nam in het derde Niemand kan de vinger erop leggen waarom we twee sets dik winnen en daarna weer kansloos verliezen bedrijf het voortouw. Hoewel BOK van 19-23 nog op matchpoint kwam, ging de winst naar de gasten. Die deden ook in de vierde set lang mee. BOK kwam echter met de schrik vrij. onnodige nederlaag van Forza, dat meer punten won dan Hands Up. „Niemand kan de vinger erop leg gen waarom we twee sets dik win nen en daarna weer kansloos ver liezen", zei Lennen Jonker. De teams hadden om beurten het initiatief. Een gebrek aan scherpte en concentratieverlies leidde tot verlies van Forza in de eerste en derde set. Toen het er in de vijfde op aankwam, was Hands Up de gelukkigste ploeg. Volley 2B 3-AVC871-3 (25-27, 20-25,16-25, 25-19): AVC'87 won verdiend. Daar zag het in het be gin niet naar uit. De Thoolse ploeg begon stroef, maar werkte in de slotfase van de eerste set door een goede opslag en een prima blok een 16-10-achterstand weg. Nadat de tweede en derde set in winst waren omgezet, leidde vermoeid heid en concentratieverlies tot een setzege voor de thuisploeg. BOK-Hajraa 1-3 (20-25, 22-25, 28-26,21-25): Een aantrekkelijk duel, waarin Hajraa de scheidsrech ter met claims voor voetfouten, netfouten en opstellingsfouten pro beerde te beïnvloeden. Dat lukte gedeeltelijk. Hajraa speelde vaak een tandje sneller en was daardoor trefzeker. BOK stelde daar hard werken en vooral stug verdedigen tegenover. „En we hebben hen in de derde set wel stil gekregen", zei Arvid Meijer. maandag 30 januari 2017 Orion-handballer Micha Dorst legt aan voor een schot, foto johan van der heijden De handballers van hoofdklas ser Orion wisten in een zwaar bevochten duel Saturnus te ver slaan met 22-20. poulegenoot Delta Sport liep tegen een ver velende nederlaag op. De ploeg uit Zierikzee ging met 23-21 on deruit bij SOS Kwieksport. De speelsters van EMM/Olympus zitten in de hoek waar de klap pen vallen. Tegen Internos werd gisteren met liefst 23-12 verloren. Menno Kole Vlissingen Mannen. Hoofdklasse. Scores Delta Sport: Thijs van Splunder 8, Tim Vleeshouwer, Koen de Bruijn en Brendan Meul- meester 3, Kevin Meulmeester, Ro wan Boers, Sebastiaan Hoftijzer en Bart Koetje 1. Vrouwen. Eerste klasse. EMM/Olympus-Internos 12-23: Het open Nederlands kampioen schap marathonschaatsen, dat zaterdag op de Weissensee in Oostenrijk werd gereden, is op een teleurstelling uitgelopen voor de Middelburgse broers Er- win en Niels Mesu. Ze finishten na 100 kilometer respectievelijk als 35ste en 39ste. Laurent Jan- se uit Yerseke werd 60ste. Roeland van Vliet Techendorf De volleybalsters van Forza verrasten in de promotieklasse A. Ze boekten een 3-2-zege op titelkandidaat DVO. De Schouw- se equipe kwam terug van een 2-0-achterstand en werkte zich door de winst op naar een plaats in het linkerrijtje. Peter van Kouteren Vlissingen Vrouwen. BOK-Voko 3-1 (30-28, 25-18, Lennen Jonker, mannen Forza Mannen. Hands Up-Forza 3-2 (25-21,13-25, 25-18,15-25,17-15): Het was een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 45