Tjoba begint met verlies aan weken van de waarheid 15 'Arbiter Winters hoofdklasse onwaardig' Opgefokt TOP ruikt in het duel met Avanti aan een zege. Maar die komt er voor de vijfde keer op rij niet. Na afloop van het gelijkspel tegen Avanti (25-25) kwam bij veel korf ballers van TOP stoom uit de oren. De Arnemuidenaars waren fu rieus over het optreden van de scheidsrechter. „Hij maakte er een zootje van. Dit was de hoofdklasse onwaardig", zei Jeanine Marijs. Maar de aanvoerster liet - terecht - ook een ander geluid horen: „We hebben hier de kans laten liggen om weer eens te winnen. We kon den in de slotfase een gat van vier doelpunten maken, maar lieten dat na." Bij TOP lijkt de ergste misère voorbij. Na de drie nederlagen op een rij - tegen KVS, DeetosSnel en Oranje Wit - krabbelt het Arne- muidse team weer op. Maar net als een week eerder tegen Sporting Delta (21-21) zat er zaterdag weer geen overwinning in. Het goede spel is bij vlagen weer terug, maar de beloning blijft vooralsnog uit. „We hebben gelukkig een stij gende lijn te pakken", zei Marijs, wetende dat haar ploeg nog steeds meedoet om een plaats in de play-offs. „Vorige week korfbalden we al weer aardig en vandaag gin gen we daarmee verder. Natuurlijk was nog niet alles zoals het moest. Het vak waarin ik speelde, scoorde bijvoorbeeld nog veel te weinig. Aan de andere kant: we verdedig den met z'n vieren wel weer heel erg goed. Dat positieve moet je er dan ook uit halen." Ondermaats Dat de twee punten niet naar het worstelende TOP gingen, had in hoge mate te maken met het optre den van scheidsrechter Marcel Winters, die nota bene ervaring heeft in de Korfbal League. Zelden was een leidsman zo ondermaats bij een duel van de Arnemuidse ploeg. Hij was inconsequent en strafte vaak precies de verkeerde ploeg af. En alle commentaar lacht- te hij weg. Marijs: „De scheidsrech ter speelde een cruciale rol. Hij had de wedstrijd geen moment on der controle. Beide teams leden er onder, maar wij nog wel iets meer dan Avanti." Al vroeg in het duel haalde Win ters de woede van TOP op zijn hals door bij een stevige overtre ding op Anita de Ridder juist té gen haar te fluiten. En later maak te hij het heel bont door constant voetfouten te constateren bij verde digende acties van de Arnemuide naars, terwijl die nauwelijks ge maakt werden. En zodra Avanti al te fysiek speelde, zag hij dat door de vingers. Bij TOP leek alle boosheid daar over echter wel tot iets positiefs te leiden. Negen minuten voor tijd pakte de ploeg, onder impulsen van de met scherp schietende Pe tra van Belzen, een 24-21-voor- sprong. Tóen had het team door moeten drukken. Daar waren ook kansen voor. Maar enkele mannen van Avanti, op wie geen vat te krij gen was, zorgden ervoor dat de ploeg weer langszij kwam. Bij 24-24 miste De Ridder een strafworp. Ze kon zich wel voor haar kop slaan, want tien secon den later lag de 24-25 erin. In Arne muiden vreesde men met lege han den te komen staan, maar Jurgen Janse produceerde toch nog de ge lijkmaker. Achilles-Tjoba 24-14: Een slappe start (5-1) dwong Tjoba tot ach tervolgen. De ploeg van trainer Tom Mertens miste beleving. Het kleinste verschil bedroeg twee punten. Achilles stoomde na rust moeiteloos door naar 17-9. Tjoba had toen de hand doek al gegooid. „De knop zal nu toch echt om moeten", reali seerde Mertens zich. De knop zal nu toch echt om moeten Merwede-Ondo 22-19: Het slech te eerste kwartier (9-3) brak On- do op. Het gemis aan 'body' van Jeroen Mesu liet zich voelen. Na rust bracht de Middelburgse eer steklasser Merwede even aan het wankelen (16-14), maar de slotfa se was weer voor de thuisploeg. Door het verlies zakte Ondo naar de vierde plaats. Scores Ondo: Ronald Wisse 9, Thomas Mesu en Dennis Witte 3, Sacha Hoefkens 2, Kristy Kolmus en Job van Hartingsveldt 1. Fortis-Albatros 20-20: Eén vak bleef achter met scoren, waar door Fortis niet kon doordruk ken. Na rust (9-9) zaten de Sou burgers gevangen in het stati sche keurslijf van de wedstrijd. De 20-17-voorsprong verwaterde in de laatste tien minuten tot een remise. Swift-Vitesse 24-22: Swift had de handen vol aan hekkensluiter Vitesse. De Middelburgse koplo per had voortdurend een riante voorsprong, maar die slonk in de slotfase. Toch bleef het team rus tig- Doordat de achtervolgers Vriendenschaar en Excelsior ge lijkspeelden, verstevigde Swift de koppositie. De voorsprong is nu twee punten, met één duel minder gespeeld. Scores Swift: Gijs Gillissen 8, Aïsja Zuidweg 5, Stephan de Boer 4, Joren Gillissen 3, Sanne Oostin- ga en Mirella Pouwer 2. Seolto-Togo 22-18: Seolto greep de laatste strohalm. Tegen een gehavend Togo sloegen de Vlis- singers op cruciale momenten toe. Na driekwart wedstrijd was een demarrage van Seolto de nekslag voor de taaie Goesena- ren. Beide ploegen verkeren in de gevarenzone. Scores Togo: Joost Goossens 6, Sharonavan Belzen en Anouk Ha zelaar 3, Marten Postema en Jor- di Dommisse 2, Desiree Voshart en Roby de Vegte 1. Stormvogels-Ventura Sport 16-10: Terug op oorlogssterkte was Stormvogels koploper Ven tura Sport de baas. De verdedi gende druk van de Westkapel- lenaars verstoorde het Strijense ritme dermate dat strafworpen op cruciale momenten gemist werden. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 5, Jonathan Koets 4, Niek Peene 2, Vera Geschiere, Angela Matthijsse, Petra Rijn, Emmely de Visser en Sander Verrijzer 1. DSO-Atlas 16-11: Net als mede koploper Ventura Sport ging ook Atlas onderuit. „DSO was sim pelweg feller", zei coach Rein- oud Bakker. Na rust (10-8) scoor de Ritthemse ploeg slechts drie keer. Good Luck-KVK 14-22: Met de ruime winst op Good Luck beëindigde KVK de negatieve reeks. Bij de creatieve Kapelle- naren had iedereen voor rust (7-16) al gescoord. Na rust ver traagde Good Luck, waarmee de angel uit het Kapelse spel ge haald werd. Blauw Wit-Vios 18-19: In een eer ste helft van stuivertje wisselen gaf Blauw Wit door verdedigen de fouten de voorsprong cadeau. Na rust (10-11) vergrootte Vios het gaatje. Blauw Wit kwam nog dichtbij, maar weer bleef de hekkensluiter met lege handen. Scores Blauw Wit: Joost van Die- men 6, Annemarijne Holl 4, Ivo Flipse 3, Evi Meeusen en Marty de Vilder 2, Evy Koopman 1. maandag 30 januari 2017 TOP-speler Jurgen Janse (links) is tegen de grond gewerkt door zijn tegenstander. Bij de bank van Avan ti veert men op, omdat scheidsrechter Marcel Winters daar een strafworp voor geeft, foto lex de meester Boosheid leidt bijna tot winst Roeland van Vliet Arnemuiden Scores TOP: Anita de Ridder en Jurgen Janse 5, Petra van Belzen 4, Dylan Gillissen 3, Peter van Belzen, Demi Mondeel en Jurriaan Bou- wens 2, Kristian Huisman en Jeani ne Marijs 1. Tjoba hoopte met winst op concurrent Achilles uit degra- datiezorgen te komen, maar de ploeg ging genadeloos on deruit. Door de nederlaag zak te de overgangsklasser uit 's-Heer Hendrikskinderen ver der de gevarenzone in. Swift had een flinke kluif aan hekken sluiter Vitesse, maar bleef op kampioenskoers in de eerste klasse E. JaapJan Ritsema Vlissingen Scores Tjoba: Patrick de Bruine en Jan-Kees Goossens 3, Dennis Broerse en Jurgen de Kunder 2, Sharon Goedegebure, Esmee Wal raven, Maaike Plas en Robin Ha- rinck 1. —Tom Mertens, trainer Tjoba Scores Fortis: Remco Crucq 7, Justin Koppejan 5, Juul van de Lin de, Yasmin Swiers en Mathijs de Vries 2, Kim Baas en Anita Wiele- maker 1. Scores Seolto: Mayella Kuizenga en Pepijn Koppejan 5, Lieven Mid- delhoek 4, Mariëlle Francke en Ro- wena de Pagter 3, Mick Goedege- buur 2. Scores Atlas: Thomas Mesu 4, Seran de Witte en Ben van Hese 3, Evi Ovaa en Shanon Bakker 2, Irina Trujillo 1. Scores KVK: Koen Volkers en To- nia Verdonk 5, Sander Slabbe- koorn 4, Romie de Winter en Len- nard Volkers 3, José Nieuwen- huijse en Niels Verdonk 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43