Arnemuiden met schrik vrij Hattrickheid Hopmans houdt z'n ploeg aan kop Klundert lost Bru af 12 Aanvaller bezorgt Hoek de overwinning in Jannes Tant ziet dat de bezetting voor het doel vaak te wensen overlaat. „We moeten meer oog hebben voor een medespeler." Met een zuivere hattrick deed Thomas Paauwe Vlissingen pijn namens Kruiningen Krabbendijke-doelman Lorenzo Hoekman voorkwam een hogere uitslag. De koploper kreeg via Jar- co Boogaard, Leon van Belzen en Ronaldo Meijer legio kansen. In de 44ste minuut viel de enige tref fer, toen Jordi van Koeveringe na een steekpass vanaf het midden veld werd vrijgespeeld. In de twee de minuut van de blessuretijd be landde een voorzet van Krabben- dijke nog boven op de lat. Lewedorpse Boys-RCS 2-5: RCS kwam via Marlo Janisse en Tho mas de Rijke op 0-2, maar uit een strafschop - nadat hij zelf werd ge vloerd - zorgde Jesper Poortvliet voor de 1-2-ruststand. Lebo startte goed na rust en na een uur kopte Jasper Verdonk de 2-2 binnen. Slechts enkele minuten later kwam RCS via Derk van den Bosch op 2-3. Lebo moest ruimte weggeven en RCS profiteerde via De Rijke en Janisse. Vlissingen-Kruiningen 0-6: Vlissin gen was aanvankelijk de bovenlig gende ploeg. De 0-1, na een te kor te terugspeelbal, liet het duel kan telen. Met een zuivere hattrick zorgde Thomas Paauwe voor de 0-4-ruststand. Na de pauze tilden Myron Sinke en Lars Steendijk de score naar 0-6. „Dit was geen goed begin. We maakten veel indi viduele fouten", aldus Vlissin- gen-trainer Renato Dijkstra. Jong Ambon-Colijnsplaatse Boys 3-2: Manasse Boera opende - uit een rebound na een vrije trap van Yannik Taniwel - de score, maar uit het niets kwam Colijn via Ray mond Roovers terug tot 1-1. Kha- lid Kaldoon zette Jong Ambon op 2-1, maar Roovers zorgde voor de 2-2-ruststand. Na de pauze onts pon zich een open duel, waarin de thuisploeg het gevaarlijkst was. Celino Davidse maakte een kwar tier voor tijd de winnende treffer, al werd daarna nog wel een goal van de bezoekers wegens buiten spel afgekeurd. „We hebben de overwinning over de streep moeten trekken", liet Walcheren-trainer Kevin Hollan der weten na de stadsderby. Den nis Burggraaf opende met een we reldgoal, een schot van veertig me ter over de keeper, de score. Vlak voor rust tilde Mark van der Eijk de score naar 2-0. In de 47ste mi nuut kwam GPC door een eigen goal van Michiel Tiersen terug tot 2-1. Daarna stond Walcheren ver dedigend goed en kon GPC geen gat in de hechte defensie vinden. Niels Hopmans zorgde voor een vroege voorsprong en sloeg vlak voor de pauze weer toe, na een mooie dieptepass van Roel de Nijs. Edgar van der Giesen had voor de 1-1 gezorgd, nadat doel man David Niepce een vrije trap van de Brabanders matig verwerk te. Halverwege de tweede helft be sliste het oppermachtige Tholense Boys de wedstrijd definitief, met een doelpunt uit het boekje. Ray mond ten Voorden lanceerde rechtsback Lennard Marsman, die vanaf de achterlijn de inkomende Niels Hopmans in stelling bracht: 3-1. Coach Erwin de Nijs was te vreden. „Het veldspel was nog niet super. Maar we maakten onze goals op de goede momenten." Rillandia-SKNWK 2-1: In een partij met veel strijd zette Robin van Ba- vel de thuisclub uit een hoek schop op voorsprong. SKNWK herstelde zich van een zwakke start en kwam via de jonge Julian van Nieuwenhuize langszij. Op slag van rust reageerde Wannes Kloet attent op een steekbal van Stephan de Leeuw en lepelde de 2-1 binnen. Die stand bleef onver anderd, hoewel Robert Padmos in de slotfase nog een kans op de ge lijkmaker kreeg. Het veldover- wicht van de bezoekers na rust had Rillandia-coach Bram Kot nauwelijks verontrust. „We ston den wel onder druk, maar kwa men nooit in de problemen." Je hoorde het de laat ste weken vaker bij Hoek: We missen soms een beetje ge luk. Geluk moet je af dwingen, zeggen ze. Kyle Does burg liet zaterdag zien dat je dat inderdaad afkunt dwingen. De onvermoeibare aanvaller zet te in de slotfase van het eenzij dige duel met Sliedrecht druk op de zwakke doelman van de thuisploeg en dat leverde de winnende treffer op: 1-2. KARAKTERISTIEK Na 83 minuten leek er weinig aan de hand, tot invaller-doelman Stefan Lobbezoo de terugspeelbal tegen het lichaam van de instorm ende Doesburg aan schoot. De bal hobbelde daarna rustig tegen het net, waardoor Hoek alsnog drie punten pakte, die overigens meer dan verdiend waren. Het werd 1-2, waar het na 90 minuten 1-6 of 1-7 had moeten staan. Voor Doesburg was het zijn zes de van het seizoen en daarmee is hij topscorer van Hoek. „Alleen heb ik dit seizoen nog geen mooie goal gemaakt", zei de aanvaller. „Schoten die ik toucheer, ballen die ik met een sliding binnen glijd of zoals nu een bal die tegen me aan wordt geschoten. Ik vind het prima, zolang ik maar scoor." Bij de eerste treffer van Hoek kreeg Josimar Pattinama ook al wat hulp. Zijn schot was hard, maar niet onhoudbaar. Lobbezoo dook er half overheen en slikte zo de eerste tegentreffer van de mid dag. Frommelgoal Voor de winterstop maakte Hoek thuis tegen Achilles Veen twee prachtige goals, na uitge speelde aanvallen. Dat was eind november en na dat duel verloor Hoek van Jodan Boys (1-2), Ter Leede (1-2) en Ajax (6-1). De drie goals die het in die duels maakte, waren een frommelgoal, een tref fer na een onderschepte terugs peelbal en het afstraffen van zwak verdedigen. Mooie aanvallen over meerdere schijven waren er ook, alleen leverden die nooit een doel punt op. Het is de volgende stap die Hoek moet maken, wil het in de hoofdklasse weer echt serieus worden genomen. „We trainen veel op de bezet ting voor het doel", zei Jannes Tant. „Te vaak maken we nog de verkeerde keuze. We moeten het veel beter uitspelen. Tegen Slie drecht kun je kansen laten liggen, tegen andere ploegen in deze klas se niet." Tot aan het zestienmeter gebied gaat het goed, daarna ont breekt vaak de eindpass. „We moe ten dan veel meer oog hebben voor een medespeler", zei Tant. Dat lijkt één van de grootste pro blemen van het huidige Hoek. De echte chemie ontbreekt voorin en het is te vaak ieder voor zich. Hoek verzuimde mede daardoor voor rust de tweede en derde tref fer te maken. De ploeg zakte na een sterke start iets weg, kreeg Serooskerke kwam er nauwelijks aan te pas op het Brabantse kunstgras. Na tien minuten schoot Ahmed Ismail een afgesla gen bal in de bovenhoek. In de tweede helft stopte doelman Jor di Suurmond een strafschop van Klundert-speler Peter van Win gerden. Daarna raakte de thuis ploeg paal en lat voordat scheids- Jordi Suurmond, doelman van Serooskerke, stopt twee strafschoppen tegen Klundert rechter Piket Klundert in de 88e minuut weer een strafschop gaf. Ook Ismail kreeg vanaf elfmeter de bal er niet in. In blessuretijd schoot Youri van Laarhoven van af de middenlijn de 2-0 raak. De Meeuwen-SSV'65 1-1: SSV'65 kwam na een kwartier door een eigen goal van Luuk Schmelzer, die een terugspeelbal langs doel man Jesse Kerkhove zag verdwij nen, op 0-1. Daarna bleken de teams aan elkaar gewaagd. Robin Dek kreeg kansen namens De Meeuwen, voordat Menno de Nooijer in de 43e minuut de 1-1 maakte. Na rust kreeg Yannick Melis een kans op 2-1, maar was SSV'65 gevaarlijker. Richard Schouten en Rick Mulder raak ten de lat en een door de prima leidende Bart Wattel toegekende vrije trap op twee meter van de doellijn leverde ook niets op. maandag 30 januari 2017 In de derde klasse A van het za terdagvoetbal won koploper Ar nemuiden nipt met 1-0 van Krab- bendijke. Naaste achtervolger RCS klopte Lewedorpse Boys met 5-2. Onderin boekte Jong Ambon ten koste van Colijns- plaatse Boys de derde seizoens zege (3-2), waardoor Vlissingen nu de nieuwe hekkensluiter is. Die ploeg verloor met 6-0 van Kruiningen. Klaas Verspoor Vlissingen Arnemuiden-Krabbendijke 1-0: Walcheren-GPC Vlissingen 2-1: Tholense Boys maakte zaterdag geen fout in de derde klasse B tegen Kogelvangers. De forma tie van Erwin de Nijs blijft door een 3-1-zege medekoploper. Niels Hopmans nam alle treffers voor zijn rekening. Rillandia won de Zeeuwse derby tegen SKNWK met 2-1 en nam afstand van de gevarenzone. Ben van den Aarssen Vlissingen Tholense Boys-Kogelvangers 3-1: Weer 'lelijke' goal Barry van der Hooft Sliedrecht Sliedrecht-Hoek 1-2 (1-1). 16. Josimar Pattina- ma 0-1,42. Arif Irilmazbi- lek 1-1 (strafschop), 83. Kyle Doesburg 1-2. Scheidsrechter: M. Job- se (Middelburg). Rode kaart (2x geel): 71. Gino Chirill (Sliedrecht). Gele kaart: Dennis Verhoef, Arie Lock, Nizar Mek- kaoui, Arif Irilmazbilek (allen Sliedrecht), Reguil- lo Vandepitte en Sascha Beshliaha (beiden Hoek). Aantal toeschouwers: 200. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Alexan der Embrechts, Lionel Fitsch, Thomas van Rent- erghem; Birgen Martens, Guillaume Ciinckemaillie (79. Leonardo Faioli), Reguillo Vandepitte; Nick de Groote (79. Sascha Beshliaha), Josimar Patti- nama en Kyle Doesburg. In de tweede klasse E vonden slechts twee duels doorgang. Klundert klopte Serooskerke met 2-0 en is de nieuwe koplo per. De Brabantse ploeg staat met een duel meer gespeeld twee punten voor op Bruse Boys. De Meeuwen-SSV'65 ein digde in een 1-1-gelijkspel. Klaas Verspoor Vlissingen Klundert-Serooskerke 2-0:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40