Verliezen blijft het ergste wat er is voor Vos 9 So de beste in Wijk aan Zee Werth heerst in Amsterdam Mollemawint in Argentinië ZILVER maandag 30 januari 2017 droom aan flarden Bieles Vijf kleuren sieren de verder witte trui waar ie dere wielrenner van droomt. Blauw, rood, zwart, geel, groen. Zeven keer won Marianne Vos (29) al de begeerde regenboogtrui bij het veld rijden. Een achtste we reldtitel hangt zaterdag middag in de lucht, maar ze wordt tweede en ziet hoe Sanne Cant (26) zich in de trui hijst. Wat de Bel gische winnares betreft mag er nog een zesde streepje bij. „Een Mari- anne-streepje." Cant wil er mee zeggen dat de trui nog meer aan zien heeft, omdat ze Vos in een direct duel heeft verslagen, na een zinde rende strijd. Vos: „Dit was de mooiste veldrit die ik heb gereden." Zilver. Gezien de voorge schiedenis - Vos reed bijna twee jaar geen cross vanwege blessures en overtraindheid en keerde pas in december terug - kon ze de nipte nederlaag relativeren. Maar dat doet ze niet. „Natuurlijk ben ik tevreden dat ik mij weer goed voel op de fiets, maar tweede worden voelt als verliezen." Daar heeft de lange peri ode zonder wedstrijden en vol twijfels over haar lijf niets aan veranderd. „Nee, want anders ben je geen topsporter meer", vindt Vos. „Je moet er alles voor willen doen, alles voor willen laten. Logisch dat je niet tevreden bent als je niet wint." Het liefst had ze met ma teriaal gesmeten of er gens hard tegenaan ge trapt, maar Vos toont zich een groot verliezer en blijft de vriendelijkheid zelve. In de slotronde heeft ze haar koppositie verloren door een 54-ja- rige fietsbejaarde die ze dubbelt en waarvoor ze flink moet uitwijken en het stilstaan door een aflo pende ketting. De sprint blijkt daarna een inspan ning teveel. „Op zo'n tech nisch rondje komt het aan op details. Sanne was écht heel erg goed en is de verdiende winnaar." 's Avonds viert Cant haar titel in een chique visres taurant met de regen boogtrui nog altijd aan. Een trui met in gedachten een extra streepje. Een Marianne-streepje. SCHAKEN De Amerikaan Wesley So heeft het inter nationale toernooi van Wijk aan Zee in stijl op zijn naam geschreven. De 23-jarige schaker won in de der tiende en laatste ronde van lan Nepomniatsjtsji uit Rusland en stelde daarmee de eindzege veilig. De Amerikaanse grootmeester eindigde op negen punten, voor wereldkampioen Mag nus Carlsen (acht). Anish Giri en Loek van Wely, de twee Nederlandse deelne mers, speelden dit jaar geen rol van betekenis. Giri speelde elf keer remise en werd zevende. Van Wely eindigde als laatste. PAARDENSPORT Dres- suuramazone Isabell Werth (foto) heeft zaterdag op Jumping Amsterdam haar derde zege van het seizoen in de wereldbeker geboekt. De Duitse, die ook won in Lyon en Stuttgart, heerste op de kür op muziek. Op de rug van Weihegold kwam ze tot een score van 90,820 procent. Edward Gal werd met zijn hengst Glock's Voice vierde (80,245) en staat in de tus senstand van de wereldbe ker dertiende. „Ik zal zeker starten bij Indoor Brabant en misschien nog in Göte- borg om me te plaatsen voor de finale. Als dat lukt, dan zal ik ook zeker rijden in Omaha." WIELRENNEN Wielrenner Bauke Mollema heeft de Ronde van San Juan op zijn naam geschreven. De 30-jarige Groninger verde digde gisteren met succes zijn leidende positie in het klassement tijdens de slo tetappe. Mollema werd wel aangevallen door onder an deren Vincenzo Nibali, maar diens vlucht strandde een paar kilometer voor de streep. De kopman van Trek-Segafredo werd woensdag tweede in de in dividuele tijdrit en nam vrij dag de leiding in het klas sement door vijfde te wor den in een zware bergrit. De laatste etappe werd ge wonnen door de Argentijn Maximiliano Richeze, die al een rit had gewonnen. Marianne Vos (r) met Sanne Cant, fotocorvos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 37