Steven Berghuis: 'Wij gaan niet in de war raken' valt tegen bij frivool Ajax 3 Kluivert maar even zenuwachtig bal helemaal verkeerd...zo de tribune in", lachte hij. „Dan hoor je het ge mor en gefluister op de tribunes. Maar twee minuten later maakte ik de ï-o. Gewoon vertrouwen hebben in eigen kunnen, dat is zo belang rijk." Landstitel En die aanpak zou Feyenoord de eer ste landstitel sinds 1999 moeten op leveren. Feyenoord won makkelijk. De doelpunten vielen eenvoudig. Het publiek herdacht op gepaste wijze de overleden vrouw van ex-speler Tho mas Buffel. Ook NEC-aanvaller Jor dan Larsson, de zoon van voormalig speler Henke kreeg een keurig ap plaus. Maar bovenal zal de spelers het lachsalvo na afloop bijblijven omdat Jorgensen de goal van Basagikoglu pikte. „Ik heb echt wel even sorry ge zegd", zegt Jorgensen. „Bilal scoort heus nog wel een keer. En er liep nog een verdediger van NEC mee toch?", besloot hij met een knipoog. GEEN MISSTAP Steven Berghuis, de rechterspits van Feyenoord, denkt dat de Rot terdammers nog altijd vol over tuiging de eigen wedstrijden winnen. In de Kuip raken ze niet in de war. „Natuurlijk, we vlogen tegen Vitesse uit het bekertoer nooi", zegt hij. „Maar de eerste helft speelden we daar in Arn hem helemaal niet zo slecht. Ver gelijk het met Roda JC uit, daar was het met rust ook nog 0-0. Na rust scoorden we en toen riep ie dereen dat we zo rustig en gedul dig waren. Nu maakte Vitesse echter de eerste goal en daarna stortte het wel in, dat geef ik toe." Maar Berghuis weet dat een wed strijd in de Kuip vervolgens een prachtig podium biedt om spor tieve revanche te bieden. „We stonden er weer in de eerste helft, dat was goed om te zien", zegt Berghuis, die zelf de score wist te openen. „Die bal zat er lekker in." Het was zijn vijfde goal in de competitie. Even eerder zag hij een bal breed op Miquel Nelom zomaar de tribunes inzeilen. „Ik leg gewoon veel risico in mijn passing, met veel snelheid. Dan gaat het tempo omhoog en kun nen we tegenstanders kapot spe len. Die bal raakte ik gewoon heel slecht. Maar ik zie weieens statistieken en dan zie ik dat ik heel veel passes vooruit heb. Ik zie dus dat ik gevaar kan creëren voor de ploeg. Al heb ik dan nog geen officiële assist. Maar dat zegt ook niet alles, je kunt als buitenspeler een prachtige voor zet geven die er niet in wordt ge tikt. Dat is geen assist, maar wel een heel goed moment. En soms tikt iemand een bal bij wijze van spreken op veertig meter van het doel breed en de volgende bal is dan een doelpunt. Dat is dan een assist. Daar zit een verschil tus sen toch?" BASISDEBUUT Het is waarnaar de Arena na de zouteloze laatste jaren onder trai ner Frank de Boer hunkert. Maar tegelijkertijd zou je deze ploeg juist ook de zakelijkheid van die jaren toewensen als het om het benutten van kansen gaat. Dat Ajax, frivool spelend dus, twee van de drie doelpunten uit standaard situaties maakt (vrije trap van Lasse Schone en intikker Kasper Dolberg uit corner), zegt wat dat betreft genoeg. Davy Klaassen is duidelijk. „We moeten gewoon met 6-0,7-0 win nen", zegt de aanvoerder. Zeker gezien het frisse veldspel toch? „Mwah, ik vond het niet heel goed hoor. Het gaat fout op slordighe den. Maar je ziet onze intentie. We blijven aanvallen, steeds weer. Die ballen afmaken is de volgende stap die we moeten zetten." Zeker met het oog op het doel saldo een niet te onderschatten item. Koploper Feyenoord staat niet alleen vijf punten voor, maar heeft bovendien een aanzienlijk beter doelsaldo 14). „Daar zijn we ons echt wel van bewust", zegt Klaassen. „Iedereen weet na de af gelopen jaren in de eredivisie wel dat ook het doelsaldo een door slaggevende factor kan zijn op weg naar een titel. Dat moet tijdens zo'n wedstrijd als deze eigenlijk een doel op zich zijn." Maar na een simpele zege voert het vanzelfsprekend te ver om dat gevoel te laten overheersen. Ajax scoorde misschien niet genoeg, maar heel de club is allang blij dat de naam van Dolberg weer op het scorebord stond. De Deen maakte de 3-0 na een uitstekende wed strijd. Balvast, eager, passerend en dus scorend. Zijn eerste goal sinds die hattrick op 20 november tegen NEC. „Natuurlijk ben ik wel een beetje opgelucht", zegt de man van de wedstrijd. „Het is niet dat ik me erg veel zorgen maakt dat ik al een tijdje niet had gescoord. Ik merkte natuurlijk wel dat er veel over gezegd en geschreven werd. Dat is misschien wel logisch. Maar daarom is het wel fijn dat ik nu weer een keertje kon scoren. Het is geen wedstrijd om na afloop te klagen, maar als het toch moet: we hadden echt aan het doelsaldo moeten werken." maandag 30 januari 2017 GO Nicolai Jorgensen (I) snoepte een doelpunt van Bilal Basa^ikoglu af. Maar de international van Jong Turkije deelde desondanks in de feestvreugde, foto anp A NEC-keeper Joris Delle heeft geen antwoord op het schot van Steven Berghuis: 1-0. fotoproshots Steven Berghuis beseft dat de concurrentie wanhopig wacht op een misstap van koploper Feyenoord. Mikos Gouka Rotterdam AMSTERDAM Justin Kluivert (17) maakte gisteren tegen ADO Den Haag (3-0) zijn ba sisdebuut voor Ajax en speelde voor het eerst in de Amster dam Arena. Vol bra voure flitste hij in het eerste kwartier een paar keer langs di recte tegenstander Trevor David. Na rust viel de rechts buiten wat terug, maar wat opvalt is zijn brutaliteit en lef, in positieve zin. „Je moet gewoon dur ven. Dat is echt het beste", zegt hij zelf. „Niet altijd makkelijk, maar balletjes terug spelen is niet mijn ding." Over de eerste flit sende minuten zegt de jongeling: „Ik was wel zenuwachtig voor mijn eerste keer in de Arena. Dat is toch het doel waar je jarenlang voor werkt. Maar na een paar minuten was dat gevoel wel weg. Nou, eigenlijk na een paar secon den al."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 31