De 'humba' is eindelijk terug bij Roda JC Alleen de uitslag 2 FEYENOORD SIMPELE ZEGE OP NEC Feyenoord antwoordde gisteren tegen NEC overtuigend na de bekeruitschakeling. Daarnaast deed spits Nicolai Jorgensen van zich spreken met twee goals. Al was bij de laatste bijna sprake van diefstal. Mitchel Paulissen wordt naar voren geduwd door zijn ploeggenoten, richting de West-tribune van het Parkstad Limburg Stadion. Terwijl hij, aanvankelijk wat schuchter, de fanatieke aanhang van Roda JC te gemoet loopt, galmt zijn naam over de tribunes. Met een handgebaar maant de aanvaller ze tot stilte. Hij balt de vuist van zijn linkerhand, en slaat deze vijfmaal de lucht in, be geleid door uitzinnige kreten van de supporters. Ze springen en dan sen, net als de spelers achter hem, die - na het tafereel hurkend gade te hebben geslagen - plots één grote feestende kluit vormen. De 'humba', zo heet Roda JC's overwinningsdans. Zelden werd deze zo intens beleefd als zaterdag, na die 4-0 zege op concurrent Ex celsior, waarmee het elftal hekken sluiter af is. Blijdschap vermengde zich met opluchting, en een klein beetje ongeloof. Acht goals hadden de Limburgers tot deze avond ge maakt, hun enige overwinning van het seizoen dateerde van half okto ber, overigens ook tegen de Rotter dammers. Afgelopen zaterdag was bovendien exact een jaar geleden voor het laatst gewonnen in Kerk rade (1-0 tegen FC Utrecht). In Roda JC-terminologie: zo ongeveer de Nu er nieuwe spelers komen, moest ik me bewijzen. Het voelde als een laatste kans halve selectie had hier nog nooit de 'humba' meegemaakt bij. Uit praktisch oogpunt was het dus ook wel prettig, dat Paulissen - een jongen van de club - de cere monie leidde. Hij verdiende het óók. Na wekenlang reserve te heb ben gestaan maakte hij twee doel punten en was hij verantwoordelijk voor de knullige rode kaart van Ex- celsior-verdediger Jurgen Mattheij bij een 0-0 stand. „Het voelde als een laatste kans voor mij", verklaart hij na afloop. „Zeker nu er weer nieuwe spelers gaan komen. Ik moest me nu bewijzen." Misschien gold dit voor het hele team wel een beetje. De boodschap van het elftal was duidelijk: wij kunnen het óók. Trainer Yannis Anastasiou is daarentegen niet te vermurwen. „Er moeten spelers bij." Geen basisplek is daarmee nog veilig bij Roda JC, nu de Russische Zwitser Aleksei Korotaev afgelopen week mede-eigenaar is geworden, en de selectie flink wil versterken. Sindsdien werden al drie aankopen gepresenteerd: Beni Badibanga, Ognjen Grnjatic en Stefan Savic. Onbekenden voor Paulissen, be kent hij. „En ik ken als voetbalvol ger toch veel namen." Ik scoorde niet meer. Daar was ik toch mee bezig In de kleedkamer van Feyenoord kwamen ze gisteren niet meer bij van het lachen. Daar zat hij, de kleine Bilal Basacjikoglu. De bui tenspeler die er zo overduidelijk alles aan doet om te slagen bij de Rot terdamse topclub, maar die nog heel wat mensen in de Kuip heeft te over tuigen. Vlak voor tijd besloot hij bijna met gevaar voor eigen leven het duel aan te gaan met Joris Delle, de doelman van NEC. De international van Jong T\ir- kije zag de bal op weg naar de doellijn gaan en wilde al juichen voor zijn eer ste seizoenstreffer. Tot spits en topsco rer van Nederland Nicolai Jorgensen opeens opdook en de bal doodleuk het laatste tikje gaf: 4-0. Een 'robbery' schaterde de Deen na afloop. Diefstal van een speler die in tegenstelling tot vrijwel al zijn ploeg genoten nog niet eenmaal tot scoren kwam. Maar wel eentje met een vette knipoog. Ook Basacikoglu lachte vro lijk mee in de kleedkamer. „Dat zegt ook iets over een groep", zegt Steven Berghuis, de rechterspits die de score opende op aangeven van Eljero Elia, die halverwege met een stijve ham string uit voorzorg werd gewisseld. „We hadden er allemaal heel veel lol om, zelfs Bilal", zegt vleugelaanvaller Berghuis. Dat spits Jorgensen een prima aan koop van technisch directeur Martin van Geel is geweest, daar bestaat geen twijfel over. Maar in 2017 had de aan valler toch opeens moeite om het net Eredivisie te vinden. Tegen Roda JC, Willem II en Vitesse lukte het hem niet. „En dan ben je daar toch opeens mee bezig", zegt Jorgensen. „De eerste wedstrijden waarin ik niet tot scoren kwam, won nen we gewoon. Maar tegen Vitesse was dat al anders. Nee, het was belang rijk dat ik een doelpunt zou maken te gen NEC." Twijfel Berghuis had hem al aan een treffer kunnen helpen. Maar de rechterspits twijfelde even en ging toen zelf op zoek naar de 3-0. Daar spraken de Deen en de buitenspeler over na af loop. Maar de gemoedstoestand van de spits werd een stuk positiever toen uiteindelijk invaller Bart Nieuwkoop hem bediende voor 3-0. „Die nederlaag tegen Vitesse, die was onnodig. Zijn speelden heus niet zo geweldig, maar ze maakten wel de openingstreffer. En dan weet je dat de mensen gaan kijken: krijgt Feyenoord nog een tikje of niet? Dat is al eerder gebeurd en telkens gaven wij het juiste antwoord", zegt Jorgensen. De Rotterdammers, waar verdediger Terence Kongolo zijn basisplek kwijt was aan Miquel Nelom, liepen zelfs qua doelsaldo weer uit op de concur renten Ajax (+1) en PSV (+3). Berghuis heeft het idee dat de koploper niet snel meer in de war raakt. Daar heeft hij volgens eigen zeggen zelf ook geen aanleg voor. „Ik speelde voor rust een Verveling is er tegenwoordig niet meer bij tijdens thuiswedstrijden van Ajax. Eigenlijk gebeurt er Eredivisie steeds wel wat, ook tegen ADO weer. Hakim Ziyech die altijd naar voren speelt, basisdebutant Justin Kluivert die vanaf minuut één vrolijk dribbelt en Kasper Dolberg die spectaculair omhaalt. Het pu bliek vermaken: dat vooraf uitge sproken doel heeft trainer Peter Bosz zo kort na de winterstop al voor elkaar gekregen. Wat dat be treft is de kinderlijk eenvoudige 3- o zege op het zwakke ADO Den Haag een wedstrijd voor in het dossier van Bosz om aan het einde van het seizoen te overleggen tij dens zijn functioneringsgesprek. maandag 30 januari 2017 GO In de week dat Roda JC een nieuwe mede-eigenaar presen teerde, won de club eindelijk weer eens. Het werd 4-0 tegen Excelsior. Het tempert de Lim burgse koopwoede niet. Tim Niemantsverdriet Kerkrade Mitchel Paulissen Mitchel Paulissen FOTO ANP Jorgensen zorgt voor lachsalvo Nicolai Jorgensen Mikos Gouka Rotterdam Q Feyenoord U NEC De monsterscore is een prachtig cliché uit schijnbaar vervlogen tijden. Ajax had ADO Den Haag gisteren op een verder zorge loze middag veel meer pijn moe ten doen dan die 3-0 nederlaag. Vooral omdat Ajax niet alleen punten, maar ook doelpunten moet goedmaken op koploper Feyenoord. Daniël Dwarswaard Amsterdam Kasper Dolberg scoorde voor het eerst sinds november. FOTO ANP Ajax ADO Den Haag MSANA MEDISANA flOBEV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 30