Echt? Man rijdt in op politieagenten Mus meest getelde vogel in Zeeland Onderzoek naar Archeohotspot 2 MARLEEN BLOMMAERT Column 'aar ik het eigenlijk nog nooit over heb gehad, is mijn kleinkind. Een meisje van zeven, Fleur. „Oma, dat is Trump he?" vraagt ze, terwijl ze met een schuin oog naar de open geslagen krant kijkt. Ze zit met haar hoofd dicht tegen het mijne. Ze ruikt zoals kinderen van zeven ruiken, een mengeling van hoop, eenvoud en vreugde. „Ja dat is Trump: leider van de vrije we reld", antwoord ik. Ik neem haar op schoot en vertel hoe belangrijk Trump is en de lessen die we van hem kunnen leren. „Ten eerste, geld is het belangrijkste wat er be staat. Je waarde als mens is slechts in geld uit te drukken. Voor geld is alles en iedereen te koop. Wan trouw iedereen, zeker als ze een andere kleur haar of een andere god hebben. Onze god is immers de beste. Als iemand het niet met je eens is, brul je net zolang tegen hem tot hij zijn mond houdt. Als je ruzie krijgt, deel dan zo snel mogelijk een klap uit. Als iemand geen geld of succes heeft is hij dom of lui. En leer je honden bij ten naar iedere vreemdeling. De herder aan mijn voeten zucht. Oh en nooit spelen met kinderen die Achmed of Aisha heten, allemaal terroristen. Ze moeten het land uit." Ze kijkt me fronsend aan. „Oma? Echt waar", vraagt ze. Echt waar?.... Nee, natuurlijk niet. Dit is een alternatieve werkelijkheid. Een angstaanjagende werkelijk heid die aan onze grenzen zicht baar wordt, steeds vaker 's nachts op deuren klopt, onuitgenodigd dromen binnendringt, diepe kras sen op zielen maakt en ogen vult met tranen van onmacht en droef heid. Elet is een oude bekende die ons al vaker bezocht. De sporen en littekens ervan zijn nog steeds voelbaar en zichtbaar. Zullen we hem gewoon buitenhouden dit keer? Zullen we hem gewoon alle maal de deur wijzen? Hoe verlei delijk qua eenvoud en helderheid zijn boodschap ook is? Zodat ik straks dat kleinkind of dat achter nichtje een mooi verhaal kan ver tellen. „Kijk Fleur, zo deden wij dat." Ja, dat is Trump. Leider van de vrije wereld DESTELLING Vandaag: Vogeltelling is heel nuttig Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters NE&ERLAN&SE DEMONSTRATIE TEGEN TRUMP GEPLAND zo! NU KAN HIJ HETVERbER WEL SCHUbbEN bONALfc... HET WAREN 10 FANTASTISCHE &A0EN IN HET WITTE HUIS.' Drukte tijdens tolvrije zaterdag Scholen strijden om debatwedstrijd Kinderen zakken door het ijs KORTINGSBON T W.V. 1 ,.,r PC Een 23-jarige Zierikzeeënaar die vrijdag tegen middernacht inreed op een politieagent, wordt een po ging tot doodslag of moord ten laste gelegd. De man gaf vol gas toen hij op de parkeerplaats bij de Lidl aan de Scheldestraat werd aangespro ken door twee dienders. De auto schamte één agent, de ander vuurde daarop meerdere pistool schoten af op de wagen. De vlucht gaf aanleiding voor een uitgebreide zoektocht in de omge ving van de supermarkt. Daarbij werd ook een helikopter ingezet, die op dat moment toevallig al in de buurt was in verband met een an der onderzoek, aldus politiewoord voerder Willem-Jan Uytdehage. Te gen één uur 's nachts keerde de heli onverrichter zaken terug naar de basis in Rotterdam. De verdachte meldde zich zater dagmiddag zelf op het bureau in Zierikzee. Wat precies de aanlei ding was voor zijn roekeloze vluchtgedrag, werd gisteren nog niet duidelijk. „Hij is niet heel erg spraakzaam en dat is zijn goed recht", aldus Uytdehage. Vandaag wordt bepaald of hij zal worden voorgeleid aan de rechter-commis- saris voor verlenging van zijn voor arrest in het belang van verder on derzoek. De auto was gisteren nog steeds niet gevonden. De politie kwam vrijdagavond af op een melding van vuurwerkover- last. Rond half twaalf klonk bij de Lidl een enorme klap, vertellen omwonenden. Ze zagen daarop drie jongens wegrennen. Toen de politie twintig minuten later ter plaatse kwam, stonden drie jon- De auto schampte één agent, de ander vuurde daarop meerdere schoten op de wagen gens op de parkeerplaats. „Die heb ben we aangesproken op de mel ding en ze hebben zich keurig net jes gelegitimeerd.", zegt Uytde hage. „Vervolgens willen de col lega's ook de bestuurder aanspre ken van een auto, die gaat er met piepende banden vandoor en rijdt bijna één van de collega's aan. Het lijkt een bewuste actie." De mus is de meest getelde vogel in de veertiende Nationale Tuinvogel- telling. Landelijk ligt hij ruim op kop, en ook in Zeeland voert hij de ranglijst aan. Gisteravond waren er bij ruim 1100 tellingen in Zeeland meer dan 3500 huismussen waargenomen. Daarna volgden de merel (2846), de koolmees (2382), de kauw (2364), en de Turkse tortel (2329). Landelijk ziet de top vijf er zo uit: 1. huismus, 2. koolmees, 3. merel, 4. kauw, 5. pimpelmees. Opvallend is dat de Turkse tortel dit jaar hoog eindigt in Zeeland. „We zien dat die van het oosten steeds meer opschuift naar het zuidwesten", zegt Marieke Dijksman van Vogelbescherming Nederland. „Dat komt, denken wij, door de vele akkergebieden en de graanoverslag in Zeeland en zuid west-Brabant." De tuinvogeltelling vond plaats op zaterdag en zondag, maar de re sultaten kunnen nog tot vanmid dag worden doorgegeven. De actu ele stand is te zien op www.tuinvo- geltelling.nl. De provincie gaat de mogelijkheid van een ArcheoHotspot in Zeeland onderzoeken. Dat is een regionaal hulp- en informatiecentrum voor archeologie. Die bestaan al in Am sterdam, Den Bosch, Eindhoven, Nijmegen, Arnhem en Utrecht. Ze zijn bedoeld om archeologische kennis te delen met het publiek. Het onderzoek naar een Zeeuwse ArcheoHotspot is een actiepunt uit de Provinciale Onderzoeksagenda Archeologie Zeeland 2017, die is op gestuurd naar de Staten. Ook verdronken dorpen en dij ken zijn in 2017 speerpunten in het Zeeuwse archeologiebeleid. Er wordt ingezet op een actualisering van de Zeeuwse kaart met verdron ken dorpen. Verder zint de provin cie op mogelijkheden om een ver dronken dorp als toeristische at tractie toegankelijk te maken voor publiek. Ook is een begin gemaakt met een database van alle binnen dijken van Zeeland. Die moet deel gaan uitmaken van een landelijke database waarvoor plannen bestaan in Den Haag. maandag 30 januari 2017 w Gisteren: Ik ga niet naar de kerk, maar ik ge loof wel 531 reacties TERNEUZEN Nooit eerder was de eer ste tolvrije zaterdag van het jaar zo druk als afge lopen zaterdag. Er gingen 17.698 voertuigen gratis door de Westerschelde- tunnel. Vorig jaar waren dat er 15.199. Tijdens de zes tolvrije dagen van vo rig jaar passeerden ge middeld 18.159 voertuigen, maar het is bekend dat de tolvrije dagen in januari en februari altijd minder druk zijn. De volgende tolvrije dag is op 25 februari. MIDDELBURG Het Calvijn College uit Goes, de CSW Van de Perre uit Middelburg, het Goese Lyceum en de Isaac Beekman Academie uit Kapelle nemen het morgen in de Middel burgse Abdij tegen elkaar op in de Zeeuwse voor ronde van de debatwed strijd Op weg naar het La gerhuis. Ze discussiëren onder meer over het ver trek van hoger opgeleiden uit Zeeland. Het debat gaat om 10.15 uur van start. GOES Twee kinderen zijn zater dagmiddag door het ijs gezakt in Goes. Dat ge beurde bij de vijver aan de Pauwenhof. De kinderen waren vervolgens zelf op een eilandje geklommen. Het duikteam van de brandweer heeft ze van het eilandje gehaald en overgedragen aan de am bulance. Uit voorzorg wer den twee duikteams ge alarmeerd en werd een blusvoertuig opgeroepen. 1 met deze bon Deel 12: De Chinese nachtegaal O.a. verkrijgbaar bij: AKO, Attent, BLz., Bruna, Cigo, Libris, Plantage, PLUS, Primera, Spar, The Read Shop en Vivant 8 710114 003423 Deze bon is geldig t/m 3 februari Marcel Modde Zierikzee Ernst Jan Rozendaal Vlissingen Ernst Jan Rozendaal Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2