boek zelf uit Ik geef mijn Tegoed van 5 miljoen Van der Poel legt het af tegen rivaal Van Aert Nederlanders hebben samen nog 5 miljoen euro tegoed staan op verlopen, anonieme OV-chipkaarten. Wereld boos op Trump Walcheren Materiaalpech tekent WK veldrijden Federer verbreekt eigen record Grand Slam-zeges Kras.nl/actie of bel 0900-9697 steeds vaker: 'Het pas niet in Als je een boek hebt geschreven en je stuurt dat naar de uitgever, hoor je ons fonds.'Dan geef ik het toch zelf uit, dacht Jet Idskes (foto) 13 weken >mkantie Reizigersorganisatie Rover dacht dat er slechts enkele honderddui zenden euro's op de oude kaarten stonden, maar uit navraag van deze krant bij Translink - het bedrijf achter de kaart - blijkt het om 5 miljoen euro te gaan. Volgens een onderzoek van de Consumenten bond staat er gemiddeld 8 euro op een verlopen OV-kaart. Dat bete kent dat nog zeker 625.000 mensen geld krijgen van de vervoersbedrij ven. Translink maakt het reiziger veel te ingewikkeld om het geld terug te vragen, vinden consumentenorga nisaties. De OV-bedrijven hebben tal van moderne manieren van betalen omarmd, zelfs inchecken met je smartphone is mogelijk. Maar geld terugvragen van een verlopen ano nieme OV-chipkaart kan alleen op de ouderwetse manier. Er moet on line een formulier worden inge vuld, geprint en vervolgens moet die print met de OV-kaart per post naar Translink worden gestuurd. Een paar weken later wordt het te goed uitbetaald. Als het saldo onder de 30 euro is, kan ook aan de ov-balies in de gro tere steden geld worden terugge vraagd. Het kost 1 euro om je geld terug te krijgen. Ook dan door een formulier in te vullen en jezelf te le gitimeren. Sinds de introductie van de OV- chipkaart zijn er 14 miljoen kaarten verlopen, dat wil zeggen ouder dan vijfjaar. Translink zegt niet te we ten op hoeveel verlopen kaarten nog saldo staat. Er is wel geconsta teerd dat er 5 miljoen euro saldo van verlopen kaar ten niet is geclaimd. „Uit ons onderzoek blijkt dat veel mensen niet weten dat het mogelijk is om saldo terug te vragen. An deren denken dat het auto matisch gaat, of ze vinden het bedrag niet de moeite waard", zegt Anita Hilhorst van Translink. „Met de post een for- Veel mensen weten niet datje saldo terug kunt vragen muiier versturen om je geld te krij gen, is belachelijk. We leven in een online wereld, dat moet gewoon via internet kunnen", zegt Joyce Rood nat van de Consumentenbond. „Of bij een oplaadplek. Als je geld zo ge makkelijk op de OV-chipkaart kunt zetten, dan moet je het er ook weer even gemakkelijk afkunnen halen. Het moet terug naar de reiziger." Retourpinnen dat al jaren ge meengoed is in winkels, ligt het meest voor de hand. Reizigersorga nisatie Rover vindt ook dat het veel gemakkelijker moet worden om geld terug te vragen. „Maar als je er over begint bij Translink, dan kij ken ze je moeilijk aan. En beginnen ze een verhaal dat hun systemen daar niet voor ingericht zijn." P7 WASHINGTON De Ameri kaanse president Trump heeft zich de woede van de halve wereld op de hals ge haald met zijn inreisverbod voor burgers uit zeven isla mitische landen. Trump zelf is tevreden: „Het werkt heel goed." Ook de beloofde bouw van een muur tussen Mexico en Amerika stuit op veel ver zet. In Arizona bestaat al een stad die gespleten wordt door een hek.P4 EN 8 mm Nieuwsmedia SPORT 8 SI 4MwJï zie kras.nl/actievoorwaarden FOTO RUBEN OREEI Verlopen ov-kaart zit vol geld Ton Voermans Rotterdam -Anita Hilhorst (Translink) maandag 30 januari 2017 8°C Bewolkt en vooral 's ochtends neerslag pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1