c* •Veel leerlingen De Sprienke vallen in lagere categorie zorg, dus minder geld Zes ton moet De Sprienke bezuinigen op een begroting van vier miljoen. Toch blijft het aantal leerlingen gelijk. „We zullen creatief moeten zijn in onze zorg." Han Vermeulen beschrijft leven voorganger Laurus Boone Het zit er weer op, Aemstie Alive. Drie da gen duurde het feest met zaterdag een mooie slotakkoord met optredens van Nielson, Waylon (foto) en The Dirty Dad dies. De organisatoren in Burgh-Haam- stede spreken van een geslaagde twaalfde editie. Nielson: „Zeeuwen stug? Daar heb ik niets van gemerkt. Het is al tijd feest als ik in Zeeland speel." De Dirty Daddies bewezen dat later zaterdag avond. Het dak ging eraf. Door de bezuiniging van zes ton op Mytylschool De Sprienke in Goes vrezen achttien mensen bij Stich ting De Korre, waar de school voor speciaal onderwijs bij hoort, voor hun baan. De bezuiniging is het ge volg van de invoering van de Wet Passend Onderwijs en de decentra lisatie van de zorg naar gemeenten. Voor alle leerlingen van De Sprienke is begin dit schooljaar op nieuw bepaald welke vorm van on derwijs ze nodig hebben. Ze moe ten een zogeheten toelaatbaar heidsverklaring krijgen van de sa menwerkingsverbanden van scho len. „Veel leerlingen van De Sprienke zijn ingedeeld in een la gere categorie. Daardoor valt de be kostiging voor het schooljaar 2017/2018 fors lager uit", zegt Peter Hofstede, bestuurder van De Korre. „We hadden wel een bezuiniging voorzien, maar niet in deze mate. Op een begroting van bijna vier miljoen is die zes ton een enorm bedrag." Ondertussen blijft het aantal leerlingen van De Sprienke nage noeg gelijk, net als de zorg die ze nodig hebben. Op de mytylschool zitten 164 kinderen tussen de 4 en 20 jaar oud, die vaak meerdere gees telijke of lichamelijke beperkingen hebben. Ze zijn afkomstig uit de hele provincie, omdat De Sprienke de enige school in Zeeland is die deze vorm van speciaal onderwijs biedt. Hofstede: „De bezuiniging mag niet ten koste gaan van de leerlin gen. We moeten heel creatief zijn om hun toch dezelfde zorg en het zelfde onderwijs te bieden." Klassen zullen groter worden, leraren kunnen bepaalde taken minder aandacht geven Hoe de situatie na volgend schooljaar uitpakt, is nog onduide lijk. Twaalf leraren met een tijdelijk contract verliezen hun baan. Zes mensen met een vast contract zit ten nog in onzekerheid. Bij De Korre horen vijf scholen voor speciaal onderwijs. De stich ting gaat schuiven met personeel om het onderwijs op De Sprienke in stand te houden. Hofstede: „De kaasschaafmethode is niet vol doende. De klassen zullen groter worden. Leraren die andere taken hebben, zoals stagebegeleiding, zullen daar minder aandacht aan kunnen besteden. En we moeten bijvoorbeeld het onderhoud van de gebouwen anders bekijken." De stichting is ook in gesprek met de gemeenten om over de bekostiging van de zorg te praten. It maandag 30 januari 2017 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 21 FOTO DIRK JAN GJELTEMA Bezuiniging voor mytylschool Cornelleke Blok Goes -Peter Hofstede, bestuurder De Korre

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15