'Ik hol van het een naar het ander, maar krijg voor mijn gevoel niks echt goed gedaan' Frank van der Gaag Monique van Dorp Tjitske Loeffen Ze komt eigenlijk altijd tijd tekort. Monique van Dorp (40) heeft moeite haar energie te verdelen over het moederschap en haar eigen bedrijf. „Rust en structuur, daar heb ik be hoefte aan. Ik hoop dat David en Arjan me kunnen helpen bij het vinden van focus." Ze woont in Helvoirt, is getrouwd met Maar ten en moeder van Floor (7) en Bram (5). De zorg voor haar kinderen, het huishouden, haar werk als zelfstandig edelsmid en ook nog een sociaal leven - ze heeft net iets te vaak het gevoel dat ze achter de feiten aanloopt. Ze vindt het moeilijk om dingen af te maken, ver liest haar plannen steeds uit het oog, is druk in haar hoofd en vaak moe. Dat zijn dan ook de dingen waar ze dit jaar aan wil werken. „Er is te veel te doen in een week, ik weet niet hoe ik het moet organiseren. Mijn atelier run nen, sieraden ontwerpen, het huis opruimen, de kinderen uit school halen, de was, de tuin, de administratie... en dan ook nog proberen naar tennissen te gaan en achter de naaima chine te kruipen. Als ik ergens op visite ben, wil ik vaak snel weer naar huis omdat ik daar nog een prijsopgave moet maken of een kast opruimen. Ik hol van het één naar het ander, maar krijg voor mijn gevoel niks écht goed gedaan. Dat vind ik erg frustrerend en het maakt dat ik thuis soms onterecht uitval." „Maarten werkt fulltime als zelfstandig onder nemer. Zelf wil ik geen veertig uur werken en onze kinderen steeds naar de opvang brengen, want ik vind het belangrijk dat ze lekker thuis kunnen zijn. Ik ben dus het vaakst thuis en ook nog eens iemand die veel naar zich toe trekt. Dat is niet altijd even handig. En hoe wel ik van opgeruimd hou, weet ik niet hoe ik het opgeruimd moet houden. Ik sla er weieens een handboek op na, zoals De Huishoudcoach, en dan denk ik: 'Ja, zo ga ik het doen!' Maar dan wordt er een kind ziek of de vakantie breekt aan, loopt mijn planning in de soep en ben ik weer helemaal de weg kwijt. Ik heb dringend behoefte aan een schema dat werkt." „Op donderdag schilderen Maarten en ik met een klein groepje. En eens per week ga ik wandelen met een vriendin. Dat werkt voor mij het best, want dan ben ik even weg van huis, waar ik altijd iets moet van mezelf." „Ik heb een atelier dat leuk loopt, maar nog lang niet zoals ik zou willen. Het staat in onze tuin, zodat ik dus min of meer vanuit huis werk. Drie dagen in de week zorg ik na school voor Floor en Bram, twee dagen gaan ze naar de buitenschoolse opvang. Dat is dus de tijd waarin ik mijn werk en alle andere dingen kan doen, maar in mijn hoofd kom ik steeds ruimte tekort om mijn bedrijf te laten groeien." „Ja, er is niets anders dat ik zou willen doen. Ik ben al van jongs af aan bezig met tekenen en knut selen en dat priege lige van de goudsmid opleiding vond ik te gek. Mooie dingen creëren met bijzondere materialen, ik haal daar veel bevrediging uit. Ik zou alleen graag vaker achter mijn werk bank willen zitten, maar daar heb - of neem - ik dus de tijd niet voor. Mijn specialiteit zijn sieraden op maat en ik loop met allerlei ideeën in mijn hoofd, maar ik kom er te wei nig aan toe." „Ik ben bezig met mijn nieuwe site, ik wil social media meer op poten zetten en mis schien gaan bloggen. Ik zet advertenties in lokale krantjes en komend jaar krijgt mijn atelier een nieuw naam. Om mijn klanten kring uit te breiden, heb ik meer focus nodig en ik hoop dat het jaarprogramma van David en Arjan me daarbij helpt." „Ik moest aan mensen in mijn omgeving vra gen wat ze aan mij bewonderen. Mijn doorzet tingsvermogen, was één van de dingen die ik te horen kreeg. En ik ben ook een doorzetter, als ik iets wil dan ga ik ervoor, maar het moet altijd in etappes, er komt altijd van alles tus sendoor. Het dagelijkse leven, bijvoorbeeld. Ook moesten we onderzoeken wat onze val kuilen zijn; in mijn geval mijn behoefte aan bevestiging van anderen en mijn moeite om zelf beslissingen te nemen. En in een brief aan onszelf hebben we geschreven waar we hopen aan het eind van dit jaar te staan." „Ik wil meer balans op verschillende terrei nen. Groeien in mijn werk en in mijn gezins leven. Ik zou het leuk vinden om meer samen met Maarten te doen. Een avondje thuis resul teert bij mij vaak in met mijn laptop op schoot iets ontwerpen in een 3D-programma of in aan mijn site werken, maar ik heb ook behoefte aan meer diepgang, quali- tytime en aandacht voor elkaar. Dit wordt het jaar waarin ik meer rust wil vinden, voor mezelf leer opkomen en mijn leven beter gepland krijg. Waarin ik meer wil lachen en meer genieten." magazine 21 Waar komt die drukte in je hoofd vandaan? Ben jij degene die het huishouden op zich neemt? Wat doe je om te ontspannen? Je bent zelfstandig edelsmid. Hoe gaat het met je bedrijf? Hou je van je werk? Hoe wil je je bedrijf gaan uitbouwen? Je hebt het eerste voorbereidende werk al moeten doen. Welke opdrachten kreeg je van David en Arjan? Wat wil jij bereiken in 2017? Volgende week in deze serie maken we nader kennis met Tjitske Loeffen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 79