Ben je eenmaal aan het scrabbelen samen, dan krijg je meteen een aardige indicatie van zijn algemene ontwikkeling Monica begeeft zich ouderwets offline op datingpad, maar kan een beetje online-hulp daarbij wel gebruiken. Monica Beek is journalist en heeft twee dochters. magazine 13 momca@persgroep.nl Er was laatst een man op de radio die een boek had geschreven over inter- netdaten. Hij prees niet de normale datingsites aan, maar een spelletjes pagina - online backgammon - en Markt plaats. Daar kon je via de chatfunctie goede dates scoren, had hij ondervonden. Hij had het ook over verveelde huisvrouwen die wel een verzetje kunnen gebruiken, dat was een beetje jammer. Toch heeft hij volgens mij een punt. Dat Tinder enzo, daar ligt het er veel te dik bovenop. Ik zoek iemand, jij zoekt iemand, hup, laten we maar kijken of we elkaar leuk vinden. Daar zit geen roman tisch tintje aan, geen gevoel van voorzienigheid en hoe kun je nou iemand beoordelen op alleen een foto? Nee, ik blijf lekker op het ouderwetse offline-datingpad. Maar, wel inclusief online-hulp. Ik speel dan misschien geen backgam mon, met de Wordfeud-hype ben ik nooit gestopt en dat biedt naast een goed potje scrabble drie keer bijstand in geval van een Potentieel Interessante Man (Pim). 1) Heb je in een cafeetje een Pim ontmoet, dan kun je hem natuurlijk een appje sturen. Met een zo nonchalant mogelijk geformuleerde zin - waar je een half uur op hebt gebroed - dat het je leuk lijkt om hem nog eens te zien. Maar dat is een vrij duidelijke hint en daarmee uiteraard doodeng (een keer gedaan, nooit meer). En wie weet is Pim bij nader inzien toch niet zo heel leuk. Een Wordfeud-uitnodiging daarentegen is lekker low key en je kunt altijd nog zeggen dat je gewoon echt een scrabblepartner zocht. 2) Ben je eenmaal aan het scrabbelen samen, dan krijg je meteen een aardige indicatie van de algemene ontwikkeling van deze Pim. Legt hij mooie woorden, dan is hij vast niet dom. Een Pim die beter is in Wordfeud dan ik, kan sowieso rekenen op driedubbele pun ten. Ik zou het zelfs woest aantrekkelijk willen noemen. 3) De chatfunctie. Daarmee kun je Pim rustig leren ken nen. De Wordfeud-chat is net als de ouderwetse sms. Je ziet niet dat iemand aan het typen is en je ziet niet of je bericht gelezen is. Geen zenuwachtig gedoe waarom hij maar niet antwoordt, want hij heeft je berichtje toch al lang gezien? Nee, je stuurt eens iets en wie weet krijg je wat terug. Pim moet natuurlijk wel Wordfeud spelen om deze drie hulplijnen in te kunnen schakelen. Doet hij dat niet, dan moet je je sowieso serieus afvragen of deze man ooit de ware zou kunnen zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 71