Racismekaart Tot korting p.p.! ÖZCAN AKYOL Als vakantie beleven wordt Kras.nl/; 6 Arrestaties voor derbygeweld of 0900-9697 Column Toen de Amerikaanse ju riste Chaka Laguerre in Den Haag door een rood stoplicht reed en om die reden bijna door een stadsbus werd aangereden, hield de politie haar aan voor een gesprek. Daar wilde zij echter niet aan meewerken. Haar opstandigheid resulteerde in een arrestatie, en iets later verweet ze op Facebook dat de agenten racistische motieven zouden hebben. Daarmee werd op internet een heel debat ontketend, waarbij de politie het moest ontgelden, temeer omdat er vaker sprake is van der gelijke inciden ten, met et Chaka Laguerre was degene die zich opstandig gedroeg, ondanks haar verkeersovertreding. Dat laten beveiligingsbeelden zien. Wanneer de agenten haar meer dere keren om haar identiteits papieren vragen, probeert ze weg te lopen. Hoewel ze de werkelijkheid kende, besloot de Amerikaanse om haar eigen wangedrag te pre senteren als racisme van de poli tie. Een zeer kwalijke reflex. Ze is hoogopgeleid en weet wat de spanningen rond het thema zijn. Toch weerhield dat haar niet van een klaagzang op social media. Er bestaat wel degelijk racisme in Nederland, in alle lagen van de samenleving. Politici en activisti sche organisaties willen dit pro bleem aan de kaak stellen, steeds op een andere manier, maar vaak met dezelfde reactie tot gevolg: ontkenning, hoon en onverdraag zaamheid. Laguerre zet iedereen te kijk die discriminatie wil aankaarten Chaka Laguerre schoffeerde met haar valse aantijgingen niet alleen de Haagse politie, ze zet ook iedereen te kijk die via zijn eigen methode misstanden op het gebied van discriminatie wil aankaarten. Maar er gebeurde nóg iets vreemds: nog voor het hele ver haal door alle betrokkenen naar buiten was gebracht, werd het al gepolitiseerd door antiracisten en chronische criticasters van de po litie. Een aparte gewaarwording. Ze wilden allemaal dat het klopte, terwijl daar nog helemaal geen bewijzen voor waren. Een slechte zaak voor de geloofwaardigheid. Het geheel duidt in elk geval op veel minachting voor mensen die dagelijks met uitsluiting te maken hebben. De racismekaart werd te gretig getrokken, met alle gevolgen van dien. De politie deed aangifte van een valse beschuldiging, maar toen zij excuses ontving, liet ze de klacht vallen. Voor die orga nisatie was daarmee de kous af, maar in de beeldvorming zal dit incident nog een flinke tijd zijn sporen nalaten. HEERENVEEN De noordelijke derby tussen SC Heerenveen en FC Gro ningen van morgen laat de spanning hoog oplopen. Vorig weekeinde werd in Groningen zelfs een man mishandeld, die in een rugtas spandoeken had met teksten over de Groningse club. De man raakte gewond toen zijn belagers, die deel uitmaken van een supportersgroep uit Heerenveen, hem beroofden van de spandoeken. In totaal zijn acht personen aangehouden voor de diefstal en de mishandeling. Zeven personen zijn voor veertien dagen in bewaring gesteld. Eén persoon is naar huis gestuurd, maar blijft nog wel verdachte. De 24-jarige Groninger raakte gewond en moest voor behandeling naar de dokter. Het heeft er volgens de politie alle schijn van dat de roof een reactie is op de diefstal van een span doek uit het Abe Lenstra Stadion. De verdachten zijn inmiddels aangemeld voor een stadionverbod. Mogelijk krijgen ze ook een omge vingsverbod voor het stadion. 'Het is The Netherlands First, wat krijgen we nou' Belgische officier ontkent geblunder De Belgische verbindings officier die in Turkije zou hebben geblunderd bij de uit zetting naar Nederland van Ibrahim El Bakraoui, die zich later opblies op het vliegveld van Brussel, handelde zoals het hoort. Dat zei hij tegen de commissie die de aanslagen onderzoekt. De man kreeg veel kritiek toen bleek dat El Bakraoui op 26 juni 2015 in Turkije was gearresteerd en op 14 juli op het vliegtuig naar Nederland werd gezet. De wereld is Kras v°ór 31 januari! zaterdag 28 januari 2017 GO @OzcanAkyol niciteit als een du bieuze fac tor. Maar wat blijkt? Premier Rutte lachend, in een reactie op de veelbekeken en ook door de premier geprezen reclame spot voor Nederland uit Zondag met Lubach. BRUSSEL €100 .amiteitenfonds Ruim aanbod aan rondreizen en fly-drives in Europa en ver daarbuiten! China 8 dgn v.a. 649 Imposante bouwwerken, tempels en steden Costa Rica Nicaragua i4dgnv.a. 1789 Vulkanen, gifkikkers, luiaards en nevelwouden Cuba 9dgnv.a. 1439 Koloniale steden, oldtimers en tabaksvelden Georgië Armenië iodgnv.a.1059 Eeuwenoude rotssteden, kloosters pure gastvrijheid Ierland sdgnv.a. 559 Ruige kusten, heldere meren en eeuwenoude cultuur Indonesië i7dgnv.a. 999 Gifgroene sawa's, vulkanen en historische steden Iran 15 dgn v.a. 1699 Bazaars, theehuizen en authentieke steden Madagaskar isdgnv.a.3149 Fotogenieke maki's, opvallende baobabs stranden Marokko sdgnv.a. 499 Sfeervolle koningssteden, Atlasgebergte en oases Noorwegen 7 dgn v.a. 929 Spectaculaire watervallen, fjorden en bergen Sicilië 8 dgn v.a. 539 Cultuurschatten, vissersplaatsjes de Etnavulkaan Zuid-Afrika 16 dgn v.a. 1199 Wildparken, koninkrijken en natuurspektakels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6