Giel Beelen was jarenlang Nederlands bekendste deejay, maar begint zonder zijn ochtendshow weer onderaan de ladder. Met plezier levert hjj daarvoor een deel van zjjn topsalaris in, zegt hij. 'Geld is voor mij geen drijfveer.' „Afgelopen weekend was ik echt ziels gelukkig", zegt Giel Beelen (39). Hij ver telt over de eerste uitzendingen van zijn nieuwe radioprogramma On Stage. Hij presenteerde live vanuit de Haagse pop zaal Paard van Troje. „Ik doe nu echt 100 procent wat ik zelf wil", zegt Beelen. „Radio maken aan het einde van de week en verder thuis lekker pielen voor de live stream op internet. Voor het eerst in jaren heb ik het gevoel dat de wereld weer helemaal voor me open ligt." Iets meer dan twee maanden geleden is het dat de deejay afscheid nam van zijn ochtendshow op radiozender 3FM. Beelens programma was er een instituut. Met eigen hits (Triggerflnger speelde I Follow Riversgeruchtmakend nieuws (Anouk vertelde live aan de telefoon hoe ze was bedrogen door haar vriend) en de tastbare emotie van de gastheer zelf. Die schaamde zich niet artiesten af te kap pen als ze vals zongen of om in tranen uit te barsten als de muziek hem ont roerde. Na ruim twaalf jaar op die presti gieuze plek in de ochtend stapte hij op 11 november vorig jaar op. Uit eigen beweging, benadrukt hij. „Ik denk nadat ik in Carré mijn 10-jarig jubileum vierde, eind oktober 2014. Toen voelde ik dat er wat moest veranderen. Ik had die recordpoging gehad (Beelen presenteerde 198 uur achtereen, red.), die jubileumviering. Zo ontstond er als van zelf ruimte verliefd te worden op meer dan alleen het ochtendprogramma." 'IK GA ZEKER OP SYLVANA STEMMEN' Tekst: Stefan Raatgever Foto's: Jacqueline de Haas Wanneer dacht je voor het eerst: misschien moet ik stoppen? 8 zaterdag 28 januari 2017

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 66