O Tante Aberdeen Angus beef uit de Zak van Zuid-Beveland MARGOT 19 Dezelfde kwaliteit in de hoofdgerechten? We vinden ze beter. Mijn tafeldame smult van de supermalse kalfssukade met crème van knolselder, wat groentjes (broccoli, boontjes, wortel) en wijnsaus (Bordeaux, meldt de kaart). De dikke wijnsaus is als een Karei Ap pel op het overigens netjes verwarmde zwarte bord gekledderd: cirkelvormig met brede ve gen en dunne sliertjes. Of dat nou kunstzinnig is of niet, de saus heeft dankzij de wijn een mooie intense smaak zonder enige scherpte. De dikke Belgische frieten en het bakje frisse, gemengde salade krijgen eveneens een ovatie. Mijn Simmentaler runderbiefstuk ligt in een balsamico-saus, die een neef zou kunnen zijn van de saus bij de sukade. Kleur, textuur en smaakpalet verschillen niet zoveel. Bepaald geen straf, is het enige wat ik deze avond op biecht. De Simmentaler is een middeleeuws Zwitsers rundveeras. Het vlees dankt zijn smaak aan de kruiden die de beesten op al penweiden oppeuzelen. De op mijn verzoek tussen rood en medium gebakken bief is een tikje te hard aangezet. De uiteinden zijn min der mals, maar 95 procent is als boter zo zacht. De beetgare garnituur is grosso modo dezelfde als bij de sukade. En het desert? Ten eerste een plaatje: een stilleven van yoghurt-pannacotta, met bovenop een ragfijn krokantje in de vorm van een vliegtuigvleu- gel, een bol intense, maar niet te zoet pista che-ijs, crème van abrikoos, wat crumble en naar anijs smakende blaadjes. Fruitige Alpen frisheid, noteren we. We besluiten met een goede espresso. Als we de rekening krijgen, mompelen we dat onze zwelgende zonden banktechnisch vergeven zijn. Voorgerecht Hoofdgerecht Nagerecht Bediening Ambiance Prijs kwaliteit Margot Verhaagen schrijft op deze plaats elke week overeten en drinken in Zeeland Iijn tante werd begraven op mijn verjaar dag in het dorp waar ze vroeger hoofd van de kleuterschool was. Het was een bijzon dere plechtigheid in een klein kerkje en de zon scheen uitbundig, ondanks dat het koud was. Ik bewaar mooie herinneringen aan de tijd dat ik als kleuter van 2,5 jaar bij haar naar de kleuterschool mocht. Mijn moeder was ziek en blij met het feit dat ik overdag naar school kon. Mijn broertje was net ge boren en mijn zussen gingen al zelfstandig naar de plaatselijke school. Ik vertrok al vroeg in de ochtend in de Daf, sa men met mijn vader. Meestal vond ik het geen pro bleem, maar soms vond ik het niet leuk om de hele dag van huis te zijn. Tussen de middag bleef ik over en regelmatig mocht ik van mijn tante een bolus of een roombroodje halen bij de plaatselijke bak ker. Daar bewaar ik dan weer wel hele goede her inneringen aan. Terug naar huis reed ik mee met het hoofd, te vens enige leerkracht, van de lagere school. Tijdens het avondeten kreeg ik altijd een opgewarmde maaltijd van het middageten. Misschien dat ik daarom nog steeds een hekel heb aan het opwar men van kliekjes? Behalve dan aan zuurkool, dat wordt alleen maar lekkerder. Haal 1 kilo aardappelen en een pond verse zuur kool bij de groentenboer. Bak een ui in wat olijfolie en voeg daar de geschilde aardappelen met wat melk en een klont Zeeuwse boter aan toe. Leg de zuurkool er bovenop, met 2 appels in partjes, en laat zachtjes koken. Stamp de aardappelen en meng de zuurkool er doorheen. Maak er desnoods iets meer van om als kliekje op te eten. Tijdens het avondeten kreeg ik altijd een opgewarmde maaltijd van het middageten. Misschien dat ik daarom nog steeds een hekel heb aan kliekjes? Ze staan rustig bij elkaar in hun stal bij 's-Heer Abtskerke: de koeien van het Aberdeen Angusras van René en Christine de Wilde. In de zomer grazen deze prachtige zwarte koeien in weidegebie den van Natuurmonumenten rondom Nisse. „Toen we vijfjaar geleden over stapten van de gangbare land bouw naar de biologische land bouw en in dit ras investeerden, wisten we niet dat het zo'n suc ces zou worden. Het vlees is licht gemarmerd en doordat het nog twee weken na de slacht rijpt, heeft het een bijzondere smaak", vertelt Christine de Wilde en thousiast. Per drie weken slachten Chris tine en René een van hun 230 koeien bij een slager die voor hen het vlees portioneert en vacu- meert. Vanuit heel Zeeland we ten mensen de weg naar hun boerderijwinkel Poelzicht te vinden. Zo ook Sander Kloet van Deli Roekoekoe uit Zierikzee. Hij was op zoek naar mooi, biologisch vlees en kwam uit bij Poelzicht. Zijn recept voor pulled Angus beef: neem 1 kilo rundernek en maak een charsiu marinade van 1 eetlepel honing, r eetlepel riet suiker, 6 eetlepels hoisinsaus, 6 eetlepels sake, 3 eetlepels miso, 6 eetlepels sojasaus, 3 theelepels chinees vijfkruidenpoeder en maak hier en marinade van. Kloet laat het vlees een dag van tevoren al marineren en bereidt het vlees op een Green Egg van 110 graden, die midden in zijn zaak staat. Als het vlees een kerntemperatuur van 80 graden heeft bereikt, moet het even rus ten, waarna je het uit elkaar kunt pluizen. Eet in een bun broodje (van de toko) met wat gefermen teerde groenten. indscor BEOORDELING zaterdag 28 januari 2017 GO (Prijs/kwaliteit telt dubbel) s. J- r *1- U« - jakJk De Aberdeen Angus koeien van René en Christine de Wilde staan nu op stal. foto mechteld jansen waard

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 53