Start korfbalklas in middelbaar onderwijs Welzijnsorganisatie Stichting Droom dreigt failliet te gaan Laatste wijkvoorziening van Paauwenburg in Vlissingen failliet 7 Wijkcentrum Majoraat in Paauwenburg sluit. Het bestuur vraagt het faillissement aan. zaterdag 28 januari 2017 Claudia Sondervan Vlissingen Het activiteitencentrum is met twee werknemers te duur, bericht het bestuur. De bridgers en de kla verjassers, de linedancers, de gasten van de maandelijkse stamtafel maaltijd, vrouwennetwerk NWH, de tiffany-glaskunstgroep, de Zon nebloemleden en de computerclub, ze moeten op zoek naar een ander onderkomen. Dat is lastig in de wijk. De Wijkraad Paauwenburg nam al haar toevlucht tot het atelier van Kipvis aan de Dreesstraat om te vergaderen. De projectgroep van het Leefbaarheidsproject heeft on derdak in zaaltje Ons Plekje in de Falckstraat. „Maar dat zijn ook tij delijke zaken", weet Henk van Vlimmeren van de wijkraad. „De gemeente wil die accommodaties verkopen. De wijkraad wil toch graag een pied a terre in de wijk waar de wijkbewoners zich kunnen vermaken." Een logische plaats van samenkomst, voor Burendag, Ko ningsdag en kerstmis. Dat was, sinds wijkcentrum Open Hof sloot, het Majoraat. Maar deze week liet het bestuur, dat in april 2016 aantrad, weten dat het faillissement aanstaande is. De exploitatie is met twee vaste men sen in dienst, de coördinator en de beheerder, verliesgevend. „De sub sidie van de gemeente werd voor het grootste deel gebruikt voor per soneels- en organsiatiekosten. Dat geld was bedoeld voor activiteiten. Het bestuur heeft afgelopen jaar ge werkt om tot een meer kostendek kende exploitatie te komen. Zowel intern als extern riep dat veel weer stand op", staat in de verklaring die secretaris Gerard de Jong gisteren uitbracht. De hogere contributie voor de activiteiten en het schrap pen van de mogelijkheid om zelf voor koffie te zorgen bij vergaderin gen deed dat wel, beaamt Van Vlimmeren. „Maar de samenwer king liep al langer stroef. Het Majo- Een wijkcentrum hoort in een wijk als de onze - Henk van Vlimmeren, wijkraad Paauwenburg raat stelde zich erg autonoom op." Het Majoraat leek financieel com fortabel gehuisvest. Zorginstelling Zorgstroom betaalt sinds jaar en dag de huur van de benedenverdie ping van het voormalige Zeevaart schoolpension aan de Van Hogen- dorpstraat. Zorgstroom heeft daar een dagactiviteitencentrum. Maar gas, licht en water voor de zalen en de keuken van Majoraat waren zo gedekt. Directeur Leon Phernam- bucq van Zorgstroom en wethou der Albert Vader overleggen ko mende week over het Majoraat. De subsidieaanvraag voor 2017 ligt bij het college. „Maar als het bestuur het niet zit zitten, kijken wij toch anders naar die aanvraag", zegt wethouder Vader. Als het Majoraat echt sluit, wil wijkraad Paauwen burg zich hard maken voor een wijkvoorziening. Van Vlimmeren: „Want dat hoort bij een wijk als de onze." Tot nader bericht blijven de acti viteiten in het Majoraat gewoon doorgaan. In elk geval nog enkele weken. Jonge korfballers krijgen hun eigen sportklas bij Mondia Scholengroep. In het nieuwe schooljaar kunnen leerlingen hun korfbalvaardigheid verfijnen terwijl ze vmbo- mavo, havo of vwo volgen. Claudia Sondervan Vlissingen De nieuwe sportklas wordt maan dag 20 februari voorgesteld bij Scheldemond College tijdens een informatieavond vanaf 19.00 uur in het Sardijngebouw. Ook bij de open dagen op 6 en 7 februari geeft de school aandacht aan de sportklas. Het initiatief komt van de korfbal verenigingen Top in Arnemuiden, Tjoba in Goes, Seolto Vlissingen en Fortis uit Oost-Souburg. Scheldemond College bouwt aan een veelheid aan sportklassen met allerlei sportverenigingen. „Vijfjaar geleden gaf ik al een presentatie over mogelijke samenwerking bij de korfbalverenigingen, maar toen was de tijd er blijkbaar niet rijp voor. Nu wel. Het verzoek kwam nu vanuit Top", zegt Eugene Fagg, di recteur van het Scheldemond Col lege. Leerlingen kunnen bij Schel demond tot vier keer per week twee lesuren in het 'highschool'- programma besteden aan korfbal, met een gymdocent die professio neel trainer is bij Top. Voor de korf balverenigingen is het een kans om hun jonge spelers niet te verliezen als die aan de brugklas beginnen en om hun talentvolle spelers te ont wikkelen. „Dit is prachtig voor onze D-tjes. De spelers in die teams zitten in die leeftijd", vindt Ad Vos, voorzitter van Fortis. „Dit kan heel goed zijn voor het niveau van het Zeeuwse korfbal." Matthijsse Matthijsse Ac countants en Adviseurs hebben bij de Middelburgse recht bank het faillissement aange vraagd voor de Stichting Droom. De rechtszaak dient volgende week dinsdag. René Hoonhorst Vlissingen Het Vlissingse accountantsbureau en de ook uit Vlissingen afkom stige welzijnsorganisatie liggen al enkele jaren met elkaar overhoop over afwikkeling van een financi eel geschil. Matthijsse Mat thijsse en een voormalig boekhou der claimen bij elkaar meer dan dertig mille tegoed te hebben van de Stichting Droom. Droom-directeur Kris van We zel betoogt echter dat de stichting, die mensen die financieel of emo tioneel aan de grond zitten weer op weg probeert te helpen, nog jaarrekeningen en rapporten over de jaren 2014 en 2015 moet krijgen. „We betaalden eerder al een groot bedrag en zijn niet van plan nog meer te betalen voor niet gele verde diensten." Van Wezel ver heelt niet dat de stichting, die buurtcentrum Het Vlot aan de Bloemenlaan exploiteert, meer schulden heeft. Een aantal fond sen heeft subsidies toegezegd, maar om die bedragen ook te krij gen zijn vaak goedgekeurde jaarre keningen nodig. Van Wezel heeft begrepen dat de accountant andere crediteuren heeft benaderd om ook claims in te dienen. Eén van de overige schuldeisers is de gemeente, eige naar van Het Vlot. Wethouder Al- bert Vader zegt dat de gemeente niet bij de rechtbank aanklopt. „Maar mocht de rechter een faillis sement uitspreken, dan dienen ook wij een claim in, want de stichting heeft een huurachter stand." Een eventueel faillissement van Droom dupeert ook andere ge bruikers van Het Vlot. Vader bena drukt dat een commercieel bedrijf als opvangcentrum Kiddo'z 'on dernemersrisico' loopt. „Maar als eigenaar van het gebouw voelen wij de morele plicht om gebruikers van Het Vlot gelegen heid te geven een alternatieve lo catie te vinden. Als de Stichting Droom uiteenspat, zoeken we met de curator naar oplossingen." De advocaat van Stichting Droom denkt goede argumenten te hebben om de faillissementseis aan te vechten, maar durft geen voorspelling te doen over de uit spraak. Davey en Marja Poppelaars in de tweedehands kledingwinkel bij het Majoraat. Zaterdag 4 februari houden zij uitverkoop, foto lex de meester Deuren van Majoraat sluiten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 42