Gedichtenmarathon als ode aan het gedicht Werkstraf voor mishandeling Vlissingse BOA een c/\&£\eze ve cocAïMe 5 15 boetes bij rollerbank Hardleerse man op de bon Auto's botsen op deA58 Een gedicht is een verhaal, dat kleiner is gemaakt iKAMeie<^ EASISI nkoMéN ..6N/VWULUrNP 112 NIEUWS Ze heeft nog nooit eerder een voor dracht van vijf uur achtereen ge daan. „Krankzinnig is het", zegt Wieke Muiier, met pretoogjes. In het kader van de Poeziëweek, die van 26 januari tot en met r februari duurt, wil Wieke met een mara thon het gedicht weer in het licht zetten. Zo'n honderdveertig ge dichten heeft ze geselecteerd. „En als ik ze allemaal heb gehad, begin ik opnieuw. Dan zitten er vast weer andere mensen in de zaal." Wieke groeide op in Amsterdam, speelde bij diverse toneelgezel- schappen en treedt al ruim veertig jaar op met eigen teksten en caba reteske toneelprogramma's. Ook treedt ze met jongste zoon Ernst Löw zo nu en dan op en ze heeft en kele boeken op haar naam staan. Wieke woont met haar man, regis seur Bob Löwenstein, sinds een klein jaar in Zaamslag. Enkele jaren eerder woonden ze in Sint Jansteen, verhuisden vervolgens richting Baarn en keerden toch weer terug. Wieke voelt zich verbonden met de streek. En met het Podium van Zaamslag. „Het is écht een theater, in een dorp. Fantastisch vind ik dat- Verzoekjes Er komt tijdens de marathon van alles voorbij. Van limericks tot son netten en hartbrekende gedichten uit de oorlog. „Ik leg ook meteen uit wat een limerick en een sonnet is." Ze draagt onder meer grote dichters als Marsman en Nijhoff voor, maar ook eigen gedichten. Wie een uit getypt gedicht meeneemt, kan een 'verzoekje' indienen. Wieke leest ze dan voor. In ieder gedicht leeft ze zich in, moeiteloos schakelt ze van toon, tempo en zelfs dialect. Ze geeft een impressie van haar favoriete ge dicht, 'De vrouw van de herbergier' van Michel van der Plas. „Over de herberg waar kindeke Jezus bij ge boren werd." Ze sluit even haar ogen en dan is ze de vrouw van de herbergier, die mijmerend terug blikt op hoe ze tegen Jozef en Maria moest zeggen dat de herberg vol zat. „Dat is de actrice in mij. Een ge dicht is een gevoel, een geschiede nis. Je vertelt een verhaal, wat klei ner is gemaakt." De gedichtenmarathon duurt van 15.00 tot 20.00 uur. Bezoekers kunnen op elk tijdstip binnenlopen bij Het Podium van Zaamslag, aan de Terneuzensestraat 2. Toegang tot de marathon is gratis, maar er staat wel een collectebus om geld in te zamelen voor een lift in het ge bouw. De 62-jarige bijzondere opspo ringsambtenaar (BOA) uit Vlissin- gen legde gistermorgen voor de po litierechter in Middelburg uit hoe groot de psychische gevolgen zijn van de mishandeling waarvan hij het slachtoffer was. In oktober vo rig jaar sprak hij de 26-jarige D. B. aan die door de Walstraat fietste. Hij wees hem er op dat dit in het voetgangersgebied niet toegestaan is. De BOA liet het bij een waar schuwing. De man stapte even later desondanks toch weer op zijn fiets, waarna de BOA achter hem aan rende en hem tot stoppen dwong door de bagagedrager van de fiets vast te pakken. „Je wilt als handha ver wel serieus genomen worden." Vervolgens werd hij door de fietser tegen de grond gewerkt. De verdachte, die overigens niet kwam opdagen in de rechtbank, had tegenover de politie ontkend dat hij de man met opzet had laten vallen. Drie getuigen spraken ech ter van slaan, duwen en trekken. De BOA raakte gewond aan zijn arm en hoofd. Maar de psychische schade is veel groter. „Ik heb dit be roep 25 jaar uitgeoefend zonder ooit bedreigd te zijn. Mijn werk is nu in een ander daglicht komen te staan." De politierechter veroordeelde B. Mijn werk is nu in een ander daglicht komen te staan bij verstek tot 120 uur werkstraf, waarvan 40 uur voorwaardelijk. Hij moet het slachtoffer 334 euro scha devergoeding betalen. COR DE JONGE zaterdag 28 januari 2017 PC VLISSINGEN De politie heeft gisterochtend vijftien boetes uitgeschreven tij dens rollerbankcontroles in Middelburg en Oost-Sou burg. In Middelburg ge beurde dat bij de Schroe- brug, in Oost-Souburg bij de Draaibrug. Zes bestuur ders werden bekeurd omdat ze niet de juiste spiegels voerden. Een be stuurder werd bekeurd voor rijden op het fietspad en een bestuurder had een te gladde band. Acht voer tuigen hadden te veel ver mogen. KRUININGEN De bestuur der van een bestelbus be leefde vrijdag een dure middag. Drie overtredingen kostten hem ruim 500 euro aan boetes. De man werd tot twee keer toe aan de kant gezet langs de A58 omdat hij zonder gordel reed. Toen hij de tweede keer betrapt werd, had hij ook nog eens zijn mobiele telefoon in de hand. Hij kreeg drie boetes. GOES Bij een aanrijding op de A58 zijn gisteren ter hoogte van Goes twee au to's beschadigd geraakt. Niemand raakte gewond. De kop-staart aanrijding vond omstreeks 14.30 uur plaats. Beide bestuurders werden onderzocht door ambulancepersoneel en konden zonder verder on derzoek hun weg vervol gen. Eén van de auto's kon niet meer verder rijden en werd door een bergingsbe drijf weggehaald. Door snel ingrijpen van wegbeheerder Rijkswater staat, het takelbedrijf en ambulancepersoneel on dervond het verkeer nau welijks hinder van het on geluk. Vijf uur lang draagt schrijfster en actrice Wieke Muiier (81) za terdag gedichten voor in Het Po dium van Zaamslag. Ongeacht of bezoekers nu drie minuten of drie uur blijven luisteren. Sophie Stockman Zaamslag - Wieke Muiier „De durf om op straat op te tre den is verminderd. Ik twijfel of ik mijn beroep nog wel goed kan uitoefenen." Theo Giele Middelburg - Vlissingse BOA (62)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40