Klein afscheid extravagante Adèle 24 ANGELA KIJKT TV Zijn leven is een grotere smartlap dan zijn grootste hits. Koos Alberts wordt vrijdag 70 jaar en maakt de balans van zijn leven op. „Mijn carrière is prachtig, maar ik zou alle gouden platen teruggeven om weer te kunnen lopen." Ik weet niet wie ik enger vind in die fijne, nieuwe dramaserie Klemacteur Jacob Derwig in zijn rol van crimineel Marius Milner of Barry Atsma, als kleurloze belas tingambtenaar Hugo Warmond? Dat moet ik waarschijnlijk even uitleggen. Barry Atsma is de meest aantrekkelijke ac teur die er in Nederland rondloopt. Dat vind ik heus niet alleen, dat is zo'n beetje weten schappelijk bewezen. Tik op internet zijn naam in en het regent eretitels als 'meest begeerde vrijgezel' (dat was dus voor hij een relatie kreeg met Noortje Herlaar) en 'meest sexy vader'. Eerlijk gewonnen in verkiezin gen onder de vrouwelijke leden van datings- ites of lezeressen van damesbladen. Maar in Klem is Barry ineens getransfor meerd tot saaie, doorsnee man, voor wie werkelijk geen vrouwenhoofd omdraait. Duf kapsel, raar brilletje en hij loopt ook nog eens rond in de meest seksloze blauwe parka die er op aarde te vinden is. Die hij het liefst tot bovenaan dichtritst - brrr - voor hij op zijn herenfiets klimt, waar zijn bruine kan toortas veilig onder de snelbinders zit. Oké, het had nóg erger gekund. Hij had bij voorbeeld ook nog een wasknijper op zijn broekspijp kunnen klemmen voor hij op stapt, want dat past ook helemaal bij zijn personage Hugo, een bangige man die het liefst elk risico vermijdt in het leven. Maar toen moest de grootste klap nog komen: Barry Atsma die stond mee te galmen met één of ander klassiek kamerkoor. Ik dacht dat ik gek werd. Barry Atsma hoort, met zijn blonde haar in de war, een ondeugende blik in de ca mera te werpen. En daarna met ontbloot bo venlijf door het beeld te rennen. Of het nou functioneel in het verhaal is of niet. Hij hoort in elk geval niet - ik herhaal niet - in een parka met een tas onder de snelbinders naar koorrepetitie te fietsen. Is er dan niks meer heilig in dit land? Tot ik bedacht dat dit ook perspectief biedt. Ik ga mijn vrijgezelle vriendin aanraden om haar jachtterrein te verleggen van de kroeg naar het lokale belastingkantoor. Daar moet ze zijn. Achter de meest saaie klerk die naar buiten komt, kan zomaar een Barry Atsma schuilgaan. En niemand die het door heeft. Als ik man was en bij de Belastingdienst werkte, zou ik dit schaamteloos uitbuiten zolang Klem loopt. Quote van de dag Mijn vrienden krijgen kinderen. Dan denk ik: dat had ik ook al wel gewild Uitvaart Michael blijft uit Toch ruzie bij scheiding Robin Thicke Hij was klinisch dood, daarna wilde hij dood maar toch wordt Koos Alberts vrijdag 70 jaar. Dat betekent een smart lap-zangersleven van bijna 35 jaar met 440 levensliedjes en zo'n 3.000 optredens. „Rijkdom." Maar het betekent ook alweer 29 jaar leven vanuit een rolstoel. „Ik heb nog altijd de hoop dat ik ooit ga lo pen, dat er binnen 10 jaar iets ontdekt wordt. Als ik op het toilet zit en door mijn verlamming een uur moet wachten voor er wat komt, op mijn buik moet tikken omdat ik niet kan persen.Ja, dan doet me dat nog al tijd pijn. Ook in 2017, seiner", zegt hij zittend in zijn hagelwit gedesignde woning op de grens van Hierden en Harderwijk. Hij mag dan al 30 jaar op de Veluwe vertoeven, ieder woord is in plat Amsterdams. Bijvoorbeeld als hij over de vakantie in zijn Spaanse 'huisie' spreekt. „Dan sie ik de son bo ven de see en dan ken ik wel janken." Zijn huidige Nederlandse woning wil hij verkopen. „We proberen rond Harderwijk een bungalow te krijgen. Kleiner, makkelijker." Alberts wil ei genlijk maar naar één plek. Terug naar de Amsterdamse Jordaan. „Waar ik mijn vrouw Joke in de bios stiekem kusjes gaf.Jongen, daar wil ik 't tot mijn einde rooien. Maar ja, ik krijg Joke niet mee." Zij vindt Amsterdam met de grachten niet handig in com binatie met de rolstoel. Ciskede Rat Als hij ergens kerkklokken hoort, denkt Alberts ineens aan de Wester toren. Die boven de Jordaan uit steekt, vroeger nog die volkswijk vol jolijt. „Dan kan ik spontaan tranen wegpinken. Man, man.Ik was een Ciske de Rat, een Danny de Munk. Precies zo. We waren altijd op straat en dan kwam er soms een wagen met frisdrank langs, wat mooi. Dan jatten we achter het zeil snel de flesjes cola uit kratten. Die dronken we met één teug leeg." Mensen zeiden dat ik dronken was geweest bij het ongeluk, dat sneed door mijn ziel Een keer greep de wijkagent hem dan toch in de kraag. „Eén vriend was gepakt, die had alle anderen verlinkt. De linkmiegel. We hadden koeken gejat." Thuis - waar zijn vader 's avonds met zijn ooms vaak jokerde en onderwijl pinda's pelde - ontving hij geen applaus. „Met een vlakke hand kreeg ik, na die nacht cel, nog een paar petsen toe. Ach, in die tijd ging dat zo... Niet erg." Vader was sloper in de bouw, moe der schoonmaakster en barvrouw. „Lieve mensen. Ze moesten voor mij en mijn zussie Anja geld verdienen. Hard werken voor weinig." Koos sliep vaak bij zijn oma in de bedstee, als zijn moeder 's nachts biertjes moest tappen. „Dat deed ik ook nog toen ik 18 of 19 was, en al verkering met Joke kreeg. Dat voelde gewoon vertrouwd." V UITVAART Barry Reageren? angela@persgroep.nl Rapper Typhoon is te druk voor een relatie, en dat heeft zo zijn nadelen, vertelt hij aan Libelle. zaterdag 28 januari 2017 GO MUZIEK De familie van George Michael kan voorlopig nog geen datum plannen voor de uitvaart. Het toxicologisch onderzoek loopt nog altijd en het lichaam van de popster wordt daarna pas vrij gegeven. SHOW Twee jaar na dato zijn Robin Thicke en Paula Paton toch nog in een vecht- scheiding be land. Hij mag nu op last van de rechter zijn 6- jarige zoon niet meer zien. Zijn ex beschuldigt hem van huise lijk geweld, hij haar van kinder mishandeling. 'Die rolstoel is André Valkeman 44 Koos Alberts samen met zijn vrouw Joke in zijn huis in Hierden. De volkszanger brak in 1984 door met Ik verscheurde je foto. FOTO ROB VOSS Familie en vrienden hebben gisterochtend afscheid geno men van Adèle Bloemendaal, die vorige week zaterdag op 84-jarige leeftijd overleed. „Het was een mooi, lief, rustig afscheid", laat haar goede vriendin Karin Bloemen weten. De bescheiden uitvaart was een nadrukkelijke wens van de comédienne, had ze in een brief aan haar zoon John Jones laten weten. Voor de dienst bij uitvaartcentrum De Nieuwe Ooster was slechts een klein gezelschap uitgenodigd. „Er waren prachtige bloemen, be halve op haar kist. Daarop lag alleen een clownsneus, die ook mee gecremeerd wordt. Zo'n extravagante vrouw die bij haar afscheid geen poespas wilde, ik vind dat bijzonder", zegt Bloemen. „Er was alleen maar liefde, respect en tranen. Haar zoon en zijn drie kinderen Amber, Jesse en Tim speelden een belangrijke rol in het af scheid." Karin Bloemen en Sanne Wallis de Vries brachten beide een lied ten gehore. Onder de aan wezigen waren ook acteur Serge-Henri Valcke, cabaretier Hans Dorrestijn en acteur Frans Mulder. Een aantal van hen heeft ook gesproken om zo Adèle een laatste eer te bewij zen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23