Beelen Praten met plaatjes WEEKEND Faillissement Vögele: 35 Zeeuwen ontslagen Giel Trend Wessel te Gussinklo Ontdek prachtig Toscane O Band Syriëgangers en onderwereld hechter Interview 'Ik ben al een Wellness Van retraite tot chill out, alles kan Opvoeden Walcheren tijdje oud' __De koude sauna Geloven buiten de kerk kent vele gezichten Van caféliterator tot gelauwerd schrijver Oma's geven raad „Onderwereld en jihadisme ver weven," zegt Schoof. „Dat zagen we een paar jaar geleden echt nog minder. Als Syriëgangers terugko men, dan weten ze waar ze aan spullen en diensten moeten ko men." Daarbij kan het gaan om wapens en explosieven, maar ook om hulp, bijvoorbeeld om onge zien het land in of uit te komen. Schoof noemt een arrestatie in maart vorig jaar als tekenend voor beeld. In Rotterdam werd toen een Franse Syriëganger opgepakt: hij zat daar bij een kennis, en had in de kelder tassen met 45 kilo muni tie opgeslagen. Het ging onder meer om honderden patronen voor een kalasjnikov. De ver dachte, die volgens het Openbaar Ministerie een aanslag voorbe reidde, zou de munitie hebben ge kocht van twee Antilliaanse crimi nelen. Schoof: „Wat daar werd aangetroffen, was echt een grote voorraad. Ik kan me niet herinne ren dat er ooit eerder in relatie tot terreur zo'n grote wapenvondst is Syriëgangers zoeken oude relaties op. Voor criminelen geldt: handel is handel gedaan. Een verontrustende ont wikkeling." Schoof verklaart de groeiende verwevenheid uit de criminele carrière van radicale moslims. Vaak zaten ze eerst in het crimi nele circuit. „Daarna kiezen ze voor een nieuwe loopbaan, gaan ze voor een heldenstatus via het jiha disme. Maar hun oude relaties blij ven bestaan, en die spreken ze aan. En voor criminelen geldt: handel is handel. Zij stellen geen vragen. Dit zien we nu in diverse Nederlandse terreuronderzoeken terugkomen." Politie en inlichtingendiensten zijn bezig om de netwerken in kaart te brengen waarin georgani seerde misdaad en terroristen el kaar vinden. Schoof: „Dat maakt ons voorspellend vermogen gro ter." Ook de terreurcel die de aansla gen in Brussel pleegde, bestond voor een deel uit criminelen die een nieuwe loopbaan als terrorist begonnen. Door het faillissement van modeke ten Vögele verliezen zo'n 35 mede werkers bij de vijf Zeeuwse vesti gingen hun baan. Vögele heeft winkels in Sluis, Hulst, Terneuzen, Vlissingen en Goes. De curatoren houden de win kels open voor de uitverkoop van voorraden. Volgens een woordvoer der zal dat hooguit enkele weken zijn. De directie van Charles Vögele Nederland BV heeft gisteren het faillissement aangevraagd voor de Nederlandse verkooporganisatie van de Zwitserse modewinkelketen. Landelijk betreft het 95 winkels en in totaal 700 medewerkers. Charles Vögele werd vorig jaar overgeno men door een Italiaans modecon cern. Dat ziet geen heil meer in de markten in de Benelux en Duits land. De nieuwe Italiaanse eigenaar wil zich concentreren op Zwitser land, Oostenrijk, Hongarije en Slo venië. De directie van de Nederlandse tak heeft de laatste maanden geke ken of er een manier was om de winkels te behouden, maar dat is niet gelukt. Volgens een woordvoer der is de kans op een doorstart daarom klein. Kras.nl/17675 of bel 0900-9697 Nieuwsmedia FOTO RUBEN VAN HERPEN ZEELAND 2 ZEELAND 14 5ST* P8 Jihadist krijgt hulp crimineel De banden tussen jihadisten en criminelen worden steeds nau wer. Nederlandse opsporings- en inlichtingendiensten zijn be zorgd, omdat potentiële terro risten daardoor sneller aan wa pens en explosieven kunnen komen. Dat zegt Dick Schoof, Nationaal Coördinator Terreur bestrijding en Veiligheid (NCTV). Peter Groenendijk Cyril Rosman Den Haag -Dick Schoof (NCTV) P16 Frank Balkenende Vlissingen Mooi gelegen in de Toscaanse heuvels. Bezoek de steden Florence, Pisa en Lucca. Geniet van de lekkerste streekgerechten en wijnen. Hotel met terras, buitenzwembad en panoramisch uitzicht Inclusief ontbijt, 1 fles wijn op de kamer en gratis parkeren Wi 70 cpg Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds zaterdag 28 januari 2017 9°C Zacht weekend met wat bewolking pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11681 5 5 5 5 4 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1