1 2 Malaga 3 4 5 STEDENTRIP Wekelijks vertelt een local over zijn of haar stad. Oud badhuis Als je in Malaga bent is het super om een fiets te huren of een hotel te boeken met fietsen. Er is een kilometerslange boulevard waarop je ongestoord met je bid mag rijden. Fiets richting het oos ten en nadat het strand ophoudt, staat rechts een oud badhuis, de Banos del Carmen. Dit is abso luut de mooiste plek van Malaga om onder het genot van een drankje de zon in de Middel landse Zee te zien zakken. Je kunt er ook een hapje eten. Op zondagmiddag is er live muziek. Tapas Die wijk en het aan grenzende El Palo zijn vissersplaatsen met een boulevard vol restaurantjes aan het strand. Ik vind het heel bijzonder datje nog zo'n authen- Klaar met de kou? Snel naar Andalusië. Die provincie heeft de meeste zonuren van heel Spanje. ©€1,40 ©€2 ©€70 €16 Hoe is het daar? tiek stukje aan de Costa del Sol hebt en voel me hier altijd enorm gelukkig. Malaga heeft veel leuke restaurantjes, maar Pez Tomillo in Pedregalejo blijft een van mijn favorieten. Ze hebben superlek- kere tapas. Het eten is heel goed geprijsd, de inrichting is hip en het personeel is aardig. Ben je op de fiets dan mag je die gewoon binnen in het restaurant stallen. Geveltjes Je ziet dit goed in het gebied rondom het Carmen Thyssen museum. Tot voor kort was dit een wat minder flo rissant wijkje, maar het is in rap tempo hot aan het worden I t Jfii I en ]1ccl iguk om doorheen te slenteren. Veel pan den zijn of worden gerenoveerd en er komen telkens nieuwe win keltjes en eettentjes bij, zoals in de Calle Andrés Pérez. Let op de prachtige geveltjes. Grote namen De stad heeft een ruim aanbod aan musea. Onlangs is het enorme gemeentemuseum op nieuw geopend: het Palacio de la Aduana. Een nog grotere aanra der vind ik het CAC: het Centro de Arte Contemporaneo, oftewel het museum voor moderne kunst. Naast een mooie vaste collectie, zijn er tijdelijke exposi ties die men naar Malaga weet te halen, vaak met grote namen zoals Ai Weiwei en Erwin Olaf. Het mooie is: de entree is gratis. Drank met uitzicht In de haven heb je prachtig uit zicht: op de stad zelf en de Alca- zaba, het Moorse paleis dat boven de stad uittorent. Drankje erbij? Strijk neer bij de nieuwste hotspot van de stad: bar Deviü van José Carlos Garcia. Deze chef kok had al een Mi- chelinster met zijn restaurant en nu heeft hij een bar in de jachthaven. magazine 43 Jeroen Schless (50) woont al veertien jaar bij Malaga. Sinds vijfjaar runt hij de B&B Villa Lorena. Calle Bolivia 28 Paseo Maritimo el Pedregal Fiets je iets verder naar het oos ten dan kom je in Pedregalejo. „Malaga heeft lang te lijden gehad onder het imago van oninteressante havenstad. Wie is er niet geland om de stad vervolgens direct links te laten liggen? Gelukkig is dat imago volledig achter haald; de stad bruist als nooit tevoren. Een prachtig cen trum, een supermoderne jachthaven, authentieke visserswijken, veel cultuur, kilometers strand en vriende lijke bewoners. En het heeft ook nog een heel relaxte sfeer. Dit lijkt de ideale stad en misschien is het dat ook wel." Calle Compania 10 De stad is de afgelopen jaren enorm veranderd en die opknap beurt is nog lang niet ten einde. Productie: Matthijs Meeuwsen Foto: Dreamstime Calle Alemania Paseo del Muelle Dos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 101