.■TO* w- M -WÊ li te# 5* 1 PwPI i i l 14 ZE Buurten Dat er iets gedaan moet worden aan de verpaupering in de binnenstad van Terneuzen, daar zijn de bewoners het over eens. Maar de volkswijk heeft zeker ook zijn charmes, benadrukken ze. A It i SrC>\ wrlPillii' 'ie er binnen rijdt, krijgt in eerste instan tie geen erg fraaie indruk van de woonstraten in de Terneu- zense binnenstad. Ze lijken ver pauperd, grijs en kaal. Na een tijdje in de Nieuwe Diepstraat, Tholensstraat en Donze Vissers straat te hebben rondgelopen, worden echter ook de charmes van deze buurt zichtbaar. Zoals bij Hairstudio De Meijer, op de hoek van de Vlooswijkstraat. Aan de buitenkant lijkt het pand net zo verouderd als de rest van de buurt. Eenmaal binnen waan je je in een kapsalon uit de jaren tachtig, waar oudere dames gezellig zitten te keuvelen terwijl hun haar geknipt wordt. Een tijdmachine is er niets bij. Patricia de Meijer (49) woont al haar hele leven in de Tholens straat en runt al achtentwintig jaar haar kapsalon. „Verhuizen? Nee. Ik houd juist van oude ge bouwen. Nieuwbouw vind ik niets, zo sfeerloos." Dat er veel cri minaliteit in de binnenstad van Terneuzen zou zijn, is volgens De Meijer onzin. „Die verhalen wor den verteld door mensen met oogkleppen, die hier niet wonen. Ik kan hier 's avonds en 's nachts gewoon over straat lopen, ik heb me nog nooit onveilig gevoeld." Alhoewel de kapster zich één inci dent nog goed kan herinneren. „Vorig jaar liep hier een man bin nen die in een psychose zat. Maar mensen met psychische proble men kun je overal tegenkomen." Het is duidelijk: De Meijer is gek op de binnenstad. „Ik heb goed contact met iedereen. Zo houden we ieder jaar een buurtbarbecue en geven mensen het aan elkaar door als ze op vakantie gaan. We houden een oogje in het zeil voor elkaar." Haar vaste klanten vallen de kapster bij. Allemaal woonden ze vroeger in de Tholensstraat en Ik heb me op straat nog nooit onveilig gevoeld komen ze terug naar hun ver trouwde omgeving. Al werd er vroeger geen haar geknipt in het pand, maar vlees gesneden. „Het was hier vroeger een slagerij. Ik moest als kind iedere woensdag om een kilo gehakt", weet een ou dere dame zich te herinneren. Debby Bruynius (47) verhuisde 21 jaar geleden samen met haar stiefvader en moeder van Rotter dam naar Terneuzen. Inmiddels woont ze veertien jaar in de Nieuwe Diepstraat. Haar zoon woont tegenover haar, haar moe der in de Tholensstraat. „Terneu zen is een leuke stad. Het is min der druk dan Rotterdam en de mensen zijn veel socialer. Al kan het openbaar vervoer beter. De bus gaat hier maar om het uur en na tien uur 's avonds rijden er zelfs geen meer. Mijn jongste gaat vaak naar Sas van Gent, dus die moet ik altijd ophalen 's avonds." De buurtbewoners zien dan vooral de charmes van het wonen in de binnenstad, ze sluiten hun ogen niet voor de verrommeling. De Meijer vindt dat er snel iets moet gebeuren. „De gemeente moet actief optreden tegen de ver paupering en beter luisteren naar wat wij willen. Er zijn plannen, maar er gebeurt niets. Een cen trum is het hart van iedere plaats, dat moet je koesteren. De renova tie van elektronicawinkel Wit goed in de Vlooswijkstraat is al een hele verbetering, maar we zijn er nog niet. Desondanks blijf ik hier. Zelfs als ik gedwongen zou worden om te verhuizen, zou ik weer kiezen voor de binnenstad." XADO SHOP vrijdag 27 januari 2017 Wat speelt er in uw buurt? In deze rubriek nemen we een kijkje in uw eigen dorp of wijk. Vandaag: DE BINNENSTAD VAN TERNEUZEN In de kapsalon van Patricia de Meijer (links) lijkt de tijd te hebben stilgestaan, fotos ronald den dekker Gertie de Boey w Binnenstad verpauperd? Ach, nieuwbouw is zo sfeerloos -Patricia de Meijer, kapster Cadeaushop Sfeerachtig is een typisch 'binnenstadswinkeltje'. Debby Bruynius woont al veertien jaar in de Nieuwe Diepstraat. „Mensen hier zijn heel sociaal." Haarstudio De Meijer zit in een karakteristiek pand in de Terneu zense binnenstad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 71