Niet fit Stevo wil wel op herhaling FC Axel zoekt oplossing voor vacature 13 Trainer De Beule kon er destijds niet bij zijn, maar weet uit de ver halen van zijn spelers welke te genstander hij zaterdag in Zuid dorpe kan verwachten. De num mer één van de promotieklasse morste in dertien wedstrijden slechts negen punten en totali seerde elf punten meer dan naaste belager Next Volley Dordrecht 3. „Het is een uitgebalanceerd team, met een selectie van twaalf man. Elke positie is dubbel bezet", weet de oefenmeester uit Hulst. „Ze hebben veel lengte en power en verder geen enkele keer verloren. Of zij hadden een off-day, óf wij waren zo goed. Wij hadden toen een goed blok en zij gingen steeds meer forceren. Ik weet nog dat ik er een bak bier op had gezet, als we zouden winnen. Dat wil ik za terdag weer wel doen hoor." Beide teams schreven in hun eerste twee confrontaties in ja nuari negen punten bij. Stevo deed dat met een sterk vertim merde ploeg, tegen Kraftwell Symmachia Roosendaal 2 (4-0) en Gavoc'io (3-1). De eerste ontmoe tingen tegen deze beide teams le verde Stevo niet meer dan vijf punten op. „De groep is niet echt fit", vertelt De Beule, die ver wacht ook zaterdag te moeten im proviseren. „We kampen met kleine blessures en irritaties. Maar we spelen volgende week zaterdag ook nog eens tegen de nummer twee. Dat zijn leuke affiches en wedstrijden waar je het voor doet. Wij hebben de laatste twee wed strijden gewonnen, maar het zit in deze klasse heel dicht bij elkaar. Hadden we een keer meer verlo ren, dan zouden we een paar plaatsen minder hoog staan. We staan elf punten achter op de nummer twee, maar die heeft een wedstrijd meer gespeeld. Vorig jaar zijn we in het linkerrijtje ge ëindigd. Dat willen we nu weer. We zijn uitgebalanceerder gewor den. We spelen vaster en laten niet meer zo gauw onze kop han gen. We krijgen de nummers één, twee, drie en vijf nog thuis. Er zijn dus wel mogelijkheden om nog te Ik weet nog dat ik er een bak bier op had gezet als we zouden winnen. Dat wil ik nu weer wel doen stijgen. Maar dan moet je tegen ploegen die voor behoud knokken ook winnen." Stevo bouwde vorig seizoen een reputatie als thuisploeg op. In de nieuwe thuishaven Zuiddorpe werd in de vijf tot nu toe ge speelde duels drie keer gewonnen. „We moesten in het begin wen nen aan de zaal in Zuiddorpe", weet de trainer. „Maar als het draait en het publiek een sfeertje kan creëren, dan kunnen we heel veel. Ik merk dat het leeft bij de jongens. Als onze service goed is, kunnen we het iedereen lastig maken. Ook de nummer één. Wij hebben niks te verliezen hè. Zij zullen naar hier komen om iets recht te zetten. Ik hoop dat er veel publiek staat, dat iedereen zich laat horen en dat de trommels hun werk doen. Dan kunnen wij vleu gels krijgen. Ze hebben één keer van ons verloren. Dat willen we proberen te verdubbelen." Kort voor de winterstop nam de club afscheid van Kees Wester- weele. De trainer had al aangekon digd aan het eind van het seizoen te vertrekken, maar miste door een nieuwe baan al geregeld wat trai ningen. Beide partijen besloten dat het beter was om in december al uit elkaar te gaan, al zorgde dat wel voor een lastige situatie. FC Axel moet namelijk voor de rest van dit seizoen een trainer aanstellen die minimaal in het bezit is van het di ploma Uefa B, voorheen Trainer/ Coach II. „We zijn er nog niet echt uit hoe we het gaan oplossen", liet voorzit ter Jack Kouwijzer weten. „We heb ben bij FC Axel een aantal trainers in huis die het seizoen af zouden kunnen maken, maar zij hebben We zijn er nog niet echt uit hoe we het gaan oplossen niet het vereiste diploma." Kouwij zer doelt op Fonnie Verstraeten - die nu voor de groep staat - en An- toine Thoen. Beide trainers, die ook hulp krijgen van Eric Rijckaert, hebben 'slechts' het Uefa C-di- ploma, wat voorheen Trainer/Coach III was. En daarmee mag je geen tweedeklasser trainen. Als het aan FC Axel ligt maakt Fonnie Verstraeten het seizoen af, met hulp van Thoen en Rijckaert. De kans is echter groot dat de KNVB daar niet akkoord mee gaat. Een club krijgt zo'n vijf weken dis pensatie en mag die periode ge bruiken om een nieuwe trainer te zoeken. Daarna kan een club een boete krijgen of na verloop van tijd zelfs punten in mindering. „We spelen nog 13 wedstrijden", aldus Kouwijzer. „Het zou dus zo maar kunnen dat we iemand voor een wedstrijd of 8 aan moeten stellen. En die moet dan ook nog bij de club passen. Dat is best lastig." Zolang er geen structurele oplos sing is gevonden waar de KNVB ak koord mee gaat, fungeert Fonnie Verstraeten als interim-trainer. Bij FC Axel hopen ze dat hij dat tot het eind van het seizoen mag zijn. Voor volgend seizoen heeft de fusieclub Cees Houtepen al vastgelegd. Hij maakt komende zomer de overstap van Serooskerke, dat dit seizoen één van de tegenstanders is van FC Axel in de tweede klasse E. vrijdag 27 januari 2017 2V De volleyballers van Stevo staan morgen voor eigen pu bliek voor een krachtproef. De formatie van Guido de Beule is met negen punten uit twee du els goed uit de winterstop geko men en treft koploper VC Wik Groot-Ammers 2. De ongenaak bare leidersploeg verloor dit seizoen slechts één keer. In ei gen huis, met 3-2 van Stevo. Peter van Kouteren Zuiddorpe - Guido de Beule, coach Stevo FC Axel hervat de competitie morgen met een thuiswedstrijd tegen Bruse Boys. Het is meteen een cruciaal duel, want de Zeeuws-Vlaamse fusieclub heeft slechts zes punten minder dan de koploper uit Bruinisse. Gaat FC Axel nog een serieuze rol spelen in de strijd om het kampioenschap? En als dat dit seizoen lukt, met welke trainer(s) gaat dat dan gebeu ren? Barry van der Hooft Axel -Jack Kouwijer, voorzitter FC Axel De medisch pedicures Fran^oise van Mill (links)len Petra de Bruijn gaan zich in Zeeland ook toeleggen op het informeren en behandelen van sporters, foto mechteld jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70