NYNKEDE JONG Amersfoort: weer dode na arrestatie corendon 6 Maar natuurlijk zien ouders dit als een aanval Desaf et Hotel Log/es Ontbijt corendon.nl Column Zodra je een kind krijgt, krijg je er automatisch een schuldgevoel bij. Het is er altijd, sluimerend, en het klinkt zijn nagels vast in je hart. Want je wilt het zó goed doen voor je kind. Maar tegelijkertijd heb je vaak geen idéé of je het goed doet. Je doet je best, en je hoopt van harte dat ze je over achttien jaar niet een boek schrijft met de titel Mijn Onbekwame Ouders: Hoe ik door hen aan de drugs ben geraakt. krant van dinsdag. Die stelt dat we van die onopgevoede kinderen hebben gekregen, en kinderen met psychische problemen, omdat ou ders te weinig tijd aan hun kinde ren besteden. Omdat ze de opvoe ding overlaten aan de crèche en aan opa's en oma's. Omdat ze zelf te druk zijn met hun carrières. Ou ders zouden parttime moeten gaan werken als er kinderen ko men. Ze hoopt dat ouders dit niet als aanval opvatten, maar als aanspo ring. Maar natuurlijk zien ouders dit als een aanval. Vanwege dat eeuwige schuldgevoel. Terwijl deze opvattingen geba seerd zijn op Feddema's waar nemingen. Uit een groot interna tionaal onderzoek uit 2016 onder 122.000 Europese ouders kwam juist naar voren dat ouders tegen woordig gemiddeld méér tijd met hun kind doorbrengen. In 1965 be steedde een moeder gemiddeld dagelijks 54 minuten aan de zorg van de kinderen. In 2012 was dat al 104 minuten per dag. Bij vaders is de stijging nog groter: van 16 mi nuten per dag naar 59 minuten. Volgens mij zit het probleem dus ook niet in hoeveel mensen zich met de opvoeding van je kind bemoeien, maar juist in hóe je kind wordt opgevoed. Welke nor men en waarden geef je hem of haar mee? En dat je de tijd die je met elkaar hebt, ook echt waarde vol besteedt. Door naar de kinder boerderij te gaan, én door je kind te leren respect te hebben voor an deren. Mevrouw Feddema's boek heet En als we nou weer eens gewoon gin gen opvoeden. Daar heeft ze hele maal gelijk in. Maar dat je dat al leen kunt doen door parttime bo venop je kind te zitten, dat geloof ik dan weer niet. Een 68-jarige dakloze bezweek woensdag aan de hoofdwond die hij een week eerder opliep toen een politieman hem de cel in duwde. De agent wordt verdacht van dood door schuld. De Rijksre cherche is een onderzoek begon nen naar de toedracht van de ar restatie bij de daklozenopvang aan het Smallepad en de verwik kelingen op het politiebureau. Agenten werden op de avond van 17 januari naar de opvang ge roepen, nadat de 68-jarige man zich binnen dronken had misdra gen en hem de deur werd gewe zen. Met de nodige moeite werd de agressieve zwerver in de boeien geslagen. Volgens het OM kreeg de nog steeds tegenstribbelende dakloze in de politiecel een duw van een van de agenten. Bij de val liep hij een scheur in zijn schedel op. Nog dezelfde avond vond in het zie kenhuis een ingreep plaats. Acht dagen later stierf hij aan de gevol gen van het letsel. Op 16 januari overleed enkele uren na zijn arrestatie in het cen trum van Amersfoort de 30-jarige Bertus de Man uit Nijkerk. Volgens justitie was een over dosis cocaïne de doodsoorzaak. De familie van het slachtoffer en een tweede patholoog-anatoom zeggen dat De Man overleed aan de gevolgen van politiegeweld. Nu tijdelijk 023 75106 06 3 M Beoordeeld met een 7.4 vrijdag 27 januari 2017 GO @nynke En dan lees je het interview met Gitty Fed- dema in de ■4 Onderzoek naar de toe dracht van twee arresta ties. FOTO ANP Voor de tweede keer in korte tijd is in Amersfoort een arres tant overleden in de nasleep van zijn aanhouding. Marco Willemse Amersfoort Mei nu vanafC199 Juni nu vanaf€249 Juli nu vanaf€299 Aug. nu vanaf€299 Sept. nu vanaf€249 Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van 62,50 en €25 administratiekosten per boeking. Prijzen zijn exclusief winterkorting (per boeking). Druk- en zetfouten voorbehouden. Direct aan het Meer van Ohrid Rustig gelegen Knusse sfeer en vriendelijk personeel Halfpension ook mogelijk Zwembad met een apart kinderbad Diverse bars Gratis wifi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6