Groene Ster kan slag slaan, maar coach laat dat idee los O O) 0) O 12 ZE Groene Ster 2 hard op weg naar de titel Minnaard mag hopen op de Tour Van der Zouwen trainer van MZC'11 MEDISCH PEDICURES SPECIALISATIE SPORT Groene Ster 2 is hard op weg naar de titel in de topklasse van het zaalvoetbal. De ploeg van trainer Azdine Boufrahi won de topper tegen CFM/Transito met 5-2 en heeft nu vijf verlies- punten minder dan de concurrent. Groene Ster 2 was van meet af aan de bovenliggende partij en imponeerde vaak met oogstrelend voetbal. Nadat Mohammed Alhajaji de score had geopend, kwam CFM nog wel terug tot 1- 1, maar daarna sloeg Groene Ster 2 beslissend toe. Nog voor rust werd het 2-1 door Badr Be- haldj, waarna Alhajaji en opnieuw Belhadj kort na de hervatting de score naar 4-1 opvoer den. Via 4-2 werd het uiteindelijk 5-2 door een treffer van Mohammed Jaddi. De Belgische ploeg Wanty-Groupe Gobert debuteert deze zomer in de Tour de France. De procontinentale formatie van Hilaire van der Schueren ontving gisterochtend als enige niet-Franse ploeg een wildcard voor de groot ste wielerwedstrijd van het jaar. Bij Wanty- Groupe Gobert staat Marco Minnaard uit We- meldinge onder contract. Wanty-Groupe Gobert versterkte zich bij de jaarwisseling met de drie Franse renners Yo- ann Offredo, Guillaume Levarlet en Fabien Doubey. Daarnaast heeft de ploeg het Franse klimtalent Guillaume Martin in de gelederen. Dat lijkt zijn vruchten af te werpen. Arie van der Zouwen wordt volgend voetbal seizoen de nieuwe trainer van MZC'11. De oe- fenmeester uit Kortgene is bij de Zierikzeese zaterdag-eersteklasser de opvolger van Alexander van Keulen. Van der Zouwen is momenteel nog trainer van Kloetinge, dat in dezelfde klasse als MZC'11 speelt. Of dat volgend seizoen nog steeds zo is, is de vraag. MZC'11 staat met slechts twee punten stijf onderaan. Van der Zouwen heeft een lange historie als trainer. Hij vergaarde vooral bekendheid met zijn be storming van de amateurtop metWGZ uit Zwijndrecht. Van Goethem Fusie Maar dat doet Groene Ster niet. Benhammou wil in zijn laatste maanden als trainer van de club doorontwikkelen wat hij de afgelo pen jaren heeft neergezet. „Ik wil het zo wegzetten dat de groep vol gend jaar weer een stap kan maken. We hebben een lastige speelstijl waarin we veel druk naar voren zet ten, spelers moeten nadenken over hun taak en hun functie. Ik wil ze zo afleveren dat ze het idee van Ik wil het zo wegzet ten dat de groep volgend jaar weer een stap kan maken zaalvoetbal zoals ik dat voor ogen heb, onder controle hebben." Nicky van Merriënboer vindt de coach een mooi voorbeeld. Twee weken geleden leverde hij met twee goals een wezenlijke bijdrage aan de stuntzege op toenmalig koplo per Hovocubo. „Nicky hikte er al een tijdje tegenaan en nu begint hij echte stappen te maken. Nieuwe spelers moeten er in één keer staan op dit niveau hè. Maar dat kost tijd. Dat is geen kwestie van weken maar van maanden. En dan is het afwachten of ze zich doorontwik kelen." Daar kan zijn opvolger, die nog niet bekend is, verder op bouwen. Bij voorkeur in de eredivisie. In het treffen vanavond bij HV/Veerhuys kan Groene Ster goede zaken doen. Groene Ster staat zevende met 13 punten, HV/Veerhuys tiende met 10 punten. Maar makkelijk wordt het niet. Groene Ster won nog nooit bij drievoudig landskampioen HV/Veerhuys. Twee seizoenen ge leden was 3-3 de beste prestatie in Hoorn. Wel eens van een volleybalteen gehoord? Of van een turfteen misschien? Ze zijn een fikkie pijnlijk. Frangoise van Mill en Petra de Bruijn weten er wel raad mee. Frangoise van Mill is medisch pedicure in Middelburg en heeft sinds kort de speciali satie 'sportpedicure', net als haar collega Pe tra de Bruijn uit Oostkapelle, die in Grijps- kerke haar praktijk heeft. Van Mill heeft een goedlopend bedrijf in het centrum van de Zeeuwse hoofdstad. Klan dizie genoeg voor behandelingen aan de voeten. „Maar ik wil wel eens een andere doelgroep aanspreken", legde ze uit. „Nu heb ik vooral oudere mensen in de stoel zit ten. Die blijf ik ook behandelen, natuurlijk. Ik wil alleen nu ook sporters, die vaak wat jonger zijn, over de vloer krijgen. Die kun nen ook baat hebben bij een bezoekje." 'Medisch pedicure sport' is sinds half 2016 een aparte discipline binnen de sportzorg. Van Mill en De Bruijn volgden een oplei ding van een paar maanden in Leiden en haalden in december hun diploma. „Binnen de begeleiding van sporters zijn natuurlijk al fysiotherapeuten en masseurs actief, maar die weten op het gebied van nagelproblema- tiek en huidverzorging niet heel veel. Toen dachten Petra en ik: waarschijnlijk is er in Zeeland een mogelijkheid om hier wat mee te gaan doen." Teenkapjes Het gaat enerzijds om preventie. „We willen informatie aan sporters geven: wat is goede voetverzorging en hoe kun je problemen voorkomen?" Anderzijds gaat het om het verhelpen van klachten. „Wij hebben een scala aan mogelijkheden om probleempjes te verhelpen. Met tapejes en teenkapjes bij voorbeeld. We kunnen sporters zo weer heel snel helpen, om misschien nog de zelfde dag te kunnen spelen." Neem de volleybalteen, ook wel zandteen genoemd. Die zie je veel bij beachvolley- ballers, die vaak met de bovenkant van hun voeten en tenen door het zand slepen. Daar bij kan schade ontstaan, inwendig en uit wendig. Een medisch pedicure kan erger voorkomen door onder meer goed te tapen. Hetzelfde geldt voor de turfteen, een grote teen die te zeer belast is. Dat zie je bij spor ters die constant op hun tenen lopen: sprin ters, rugbyers, american football-spelers... Slim tapen is ook hierbij een oplossing. Wat Van Mill ziet, is dat sporters bij hun schoenkeuze niet heel vaak denken aan het welbevinden van hun voeten. „Voetbal schoenen moeten bijvoorbeeld vaak heel dun zijn en strak aan de voeten zitten, zo dat het contact met de bal het beste is", weet de Middelburgse. „Maar dan zijn ze niet heel stevig en dan lever je in op be scherming. Ik wil ook altijd dat de schoe nen worden meegebracht. Ik kan ze dan soms iets oprekken op bepaalde punten. Maar ja, voetballers vernieuwen hun schoeisel snel en dan kan weer hetzelfde probleem opkomen." Hetzelfde geldt voor hardloopschoenen en schaatsen. Van Mill: „Vooral bij schaat sers zie je dat ze hun voeten helemaal afknellen. Ik begrijp dat ook wel, want ze willen optimaal kunnen bewegen op het ijs. De kans op een likdoorn is dan wel groter." De pedicure weet dat haar vak enigszins in „een suffig hoekje" zit bij mannen en jonge sporters. „Die moeten even over een drempel heen", zegt ze. „Als ze eenmaal zien hoe gebaat ze kunnen zijn bij een behande ling, komen ze vaker." vrijdag 27 januari 2017 ZAALVOETBAL WIELRENNEN Marco Minnaard (r). foto johan van der heijden VOETBAL Wielrenster Marianne Vos laat zich rijden door een Zeeuws bedrijf. Haar ploeg WM3 Pro Cycling wordt de komende jaren van wedstrijd naar wedstrijd gereden door vervoersbedrijf TCR Group uit Middelburg. WM3 Pro Cycling is de doorstart van de wielerploeg Rabobank Liv. Zeeland Sport staat ook volgend voetbalsei zoen onder leiding van Salim ben Sellam. De trainer heeft zijn verblijf bij de Vlissingse zater dag-vierdeklasser met een jaar verlengd. Ben Sellam is momenteel bezig aan zijn de buutseizoen als hoofdtrainer. Jurriaan van Poelje is ook volgend voetbal seizoen trainer van Baronie. De oud-trainer van onder meer Vlissingen en GPC Vlissingen is met zijn ploeg koploper in de eerste klasse. II De kop is eraf voor Brian van Goethem. De wiel renner uit Sluiskil eindigde gisteren in de eerste helft van het peloton in de Spaanse, een daagse koers Tro- feo Porreres. De renner van Room pot finishte op de 81ste plaats op elf tellen van de Duitse sprintbom André Greipel. Het betrof een wed strijd over 162 ki lometer van Porre- ros naar Campos. Vandaag rijdt hij de Trofeo Serra de Tramuntana over 154 kilometer. De leden van SKNWK hebben gisteren massaal 'nee' gezegd tegen een fusie met de buurver- enigingen Duive- land en Ouwerk- erk. Bij die laatste twee verenigingen stemden de leden wel in met een sa mengaan van de drie clubs. Of zij samen verder gaan is nog niet bekend. In Nieu- werkerk waren 93 van de 104 stem men (80 aanwe zige leden plus 24 machtigingen) tegen. Daarmee stapt SKNWK uit het fusietraject. Met een overwinning op HV/Veerhuys kunnen de zaal voetballers van Groene Ster Vlis singen vanavond in Hoorn een flinke stap zetten richting lijfsbe houd in de eredivisie. Dat weet trainer Hicham Benhammou best. „Maar ik laat het resultaat los", zegt hij. „Als ik alleen naar het resultaat kijk, kunnen we het helemaal dicht timmeren, gokken en hopen dat we die drie punten pakken." Dat kan... Rudy Boogert Vlissingen - Hicham Benhammou a Pedicures willen voet tussen deur Roeland van Vliet Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69