Beeldmerk Dow verdwijnt Floor van Kan is taaiheid Minder geplukt van dievegge Sluitingsuur als cafés geen actie ondernemen Voor de Hulster burgemeester Jan- Frans Mulder is de maat vol. Als de horeca in de binnenstad zich niet inspant het uitgaansleven in Hulst gezellig en veilig te houden, voert hij zonder pardon toch een sluitingsuur in. Ad Schipper verbindt dementerenden en peuters Dow Terneuzen verliest zijn gezicht, Tank 1 bij de hoofdpoort. De sloop van het stalen gevaarte met het —4"~rveel gefotografeerde beeldmerk van Dow is gisterochtend begonnen. Dat ging er spectaculair aan toe. Op twintig meter hoogte gleed een schaar door de stalen plaat als een mes door een zacht pakje boter. Over vijf weken moet alles weg zijn. Het oorspronkelijke bedrag dat H. aan de staat zou moeten beta len was geschat op 53.000 euro. Dat werd later verminderd met een bedrag van 29.801 euro dat de gedupeerden als schadever goeding hadden gekregen plus de onkosten die de zakkenrolster had moeten maken. H., die twee jaar geleden via een internationaal opsporings bevel in Servië werd aangehou den, werd in augustus vorig jaar veroordeeld tot dertig maanden cel. Er was 42 maanden geëist. De vrouw wist in de jaren 2012 en 2013 voornamelijk oudere mensen in onder meer Goes, Et- ten-Leur, en Chaam van hun pinpas en geld te beroven. Bij de kassa's van supermark ten keek ze over de schouder van de pinnende ouderen om hen vervolgens van hun pinpas te be roven en hun bankrekening te plunderen. De horeca in het Hulster centrum en de Hulster afdeling van Horeca Nederland heeft van Mulder een scherpe brief ontvangen. Daarin uit Mulder zijn ongenoegen over de manier waarop de horeca uitvoe ring geeft aan de regels in het con venant Veilig Uitgaan. Het verdrag is in 2006 afgesloten om veilig en prettig stappen in Hulst te garande ren en het is een samenwerkings project tussen de gemeente, horeca, politie en justitie. Het convenant biedt bijvoorbeeld mogelijkheden raddraaiers een café- of horecaver- bod op te leggen. Vorig jaar is het convenant verder aangescherpt vanwege aanhoudende klachten van bewoners van de binnenstad. Zij klaagden over vandalisme en nachtelijk lawaai. Mulder kwam daarop met een pakket maatrege len: cameratoezicht, (door de ge meente op straat en door de horeca zeifin hun zaak en op de terrassen), Het kan niet zo zijn dat alleen de gemeenteen de politie zich inzetten voor veilig uitgaan. Ook de horeca moet aan de bak beveiligers bij de kroegen en een sluitingsuur. De horeca pikte deze strenge regels niet, mobiliseerde de politiek en zo bleef enkel het came ratoezicht als meest ingrijpende maatregel overeind. Nog geen jaar na de aanvullingen in het conve nant, constateert Mulder dat het 's nachts in de weekeinden nog steeds niet rustig is. In de nacht van 19 no vember was er een massale vecht partij bij café De 7evende. Uitbater Tom van Dorsselaer besloot daarop een pasjessysteem in te voeren. In combinatie met cameratoezicht zouden zo raddraaiers geweerd worden. Er gaan echter geruchten dat het pasjessysteem niet in wer king is. Van Dorsselaer wil hier geen uitspraken over doen. Afgelopen vrijdag was het raak bij café Entrez. De politie kan ech ter niet beschikken over camera beelden van de vechtpartij omdat het systeem in het café te kampen zou hebben gehad met een inter- netstoring. Het zint Mulder aller minst. „Het kan niet zo zijn dat al leen de gemeente en de politie zich inzetten voor veilig uitgaan. Ook de horeca moet aan de bak en daar gaan ze nu laks mee om. Ik pik dit niet langer en als ze zich niet hou den aan de regels in het convenant, dan voer ik alsnog een sluitingsuur in. Dan moeten alle kroegen om 03.00 uur dicht. De horeca is ge waarschuwd." MIDDELBURG Floor van Kan uit Middelburg is gis termiddag in Utrecht uitge roepen tot landelijke taai heid door de Stichting Lezen Schrijven. Van Kan was de Zeeuwse genomineerde voor de titel taaiheid in de categorie begeleiders. De Middelburgse stond in 2004 aan de wieg van 't Gilde SamenSpraak Wal cheren. Vrijwilligers van Sa menSpraak hielpen sinds dien vele honderden men sen met het machtig worden van de Nederlandse taal. Ook in 2004 richtte prinses Laurentien de Stichting Le zen Schrijven op om het taboe rond laaggeletterdheid te doorbreken en het pro bleem aan te pakken. Elk jaar benoemt de stichting taai heiden in drie catego rieën. Floor van Kan ontving in 20x1 al de Lange Jan Award, de gemeentelijke prijs voor vrijwilligers. Middelburgse richtte stichting op die mensen Nederlands leerde It vrijdag 27 januari 2017 pzc.nl e-mail: redactie.terneuzen@pzc.nl ZEELAND 7 ZEELAND 7 FOTO PETER NICOLAI ER100EN TOEGANG EIGEN TERREIN De rechtbank in Middelburg heeft gisteren het bedrag waarvoor de 37-jarige zak kenrolster S. H. uit Breda moet worden 'geplukt' vast gesteld op 17.532 euro. Dat bedrag is lager dan de 22.999 euro die het Openbaar Minis terie eind vorig jaar na een herberekening had gevor derd. Ad Roos Middelburg Mulder dreigt horeca in Hulst Sheila van Doorsselaer Hulst -Jan-Frans Mulder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 64