Entree betalen voor carnaval in Pikpot Nieuwe huizen in wijk West Steun voor mantelzorg 6 Nog veel vragen over zelf onderhouden veld De overdacht van de genoemde ta ken stond deze week op de agenda van de commissievergadering. Vol gende week had de gemeenteraad er een klap op moeten geven. „Maar we zijn nog niet zover", zegt voor zitter Ad Hommel van de Thoolse Voetbal Federatie, het overkoepe lend orgaan van alle clubs. „Er zijn nog wat zaken die goed moeten worden uitgezocht. Er lijkt hier sprake van miscommunicatie. De wethouder dacht schijnbaar dat we al verder waren." De clubs hebben de gemeente gevraagd het onderwerp van de agenda te halen. Daar heeft een meerderheid van de fracties gehoor aan gegeven. Een goed besluit, vindt voorzitter Marc Bout van voetbalvereniging SV Smerdiek. Hij vindt dat over een aantal zaken meer duidelijkheid moet komen voor hij met het plan naar zijn le den stapt. „Ik wil met een goed ver haal komen." Bout is er nog niet zeker van dat het geld dat de verenigingen straks krijgen genoeg is om ook renovaties van te kunnen betalen. „De inzet Vrijwilligers verrichten bij ons al zoveel werk van vrijwilligers moeten we ook nog eens onder de loep nemen", stelt hij. „Het is gemakkelijk om te zeggen dat zij meer moeten gaan doen. Ze verrichten bij ons al zoveel werk. We kunnen ze niet bij hun nekvel pakken en zeggen: jij gaat het gras maaien." Verder willen de clubs meer zekerheid over onder meer een btw-voordeel dat de ge meente hen voorhoudt als ze straks zelf hun accommodaties gaan ex ploiteren. Zowel Hommel als Bout bena drukt dat de verenigingen nog al tijd bereid zijn het beheer en on derhoud zelf te gaan doen. „Maar we zijn gewoon nog niet zover", stelt de laatste. „Dat het nu even is misgegaan, ach, zand erover. We praten gewoon verder met de ge meente. De neuzen staan nog de zelfde kant op." De overdracht van taken naar de clubs wordt nu waarschijnlijk in het voorjaar beklonken. Met de maatregel wil de gemeente 71.000 euro per jaar besparen. De vraag voor meer overzicht komt van de politie en de ge meente Borsele. Omdat een klein groepje jongeren vorig jaar voor overlast in het dorp zorgde, wil de gemeente dat de festiviteiten in het café dit jaar beter worden aan gestuurd. Door de kaartverkoop weet de organisatie beter wie er binnen zijn. Daarnaast wordt van de opbrengst extra beveiliging in gehuurd. In totaal zijn er 1.400 kaarten a vijf euro. Wie een kaartje koopt moet ook carnavalesk gekleed gaan. De verkoop gaat volgens voorzitter Jeroen van Sabben van De Pikpotters hard. Er zijn al 900 kaarten verkocht. De rest van het carnavalsweekend is de entree van het café en de bijbehorende tent gewoon gratis. Dat die extra beveiliging nu no dig is, is volgens Van Sabben een gevolg van het steeds groter wor dende feest in de Pikpot. Toch ziet hij dit niet als een keerzijde van het succes. „Absoluut niet", laat hij weten. „Het idee komt van ei genaar Nico Peeters en alles is in overleg gegaan." Wel heeft Van Sabben zich er hard voor gemaakt dat de deelnemers aan de optocht in het dorp en sponsoren van het carnavalsfeest gratis naar binnen mogen op vrijdagavond. „Dat zijn de mensen die ervoor gezorgd hebben dat het feest zo groot is ge worden in het dorp." HEINKENSZAND Vrijwilligers- Huis Borsele is een project gestart om werkgevers en werknemers in de gemeente te ondersteunen bij de combinatie van werk en mantel zorg. Met 'Mantelzorg werkt' be oogt VrijwilligersHuis werkgevers en werknemers te informeren over de ondersteuning die zij kan bie den. Daarnaast wordt gekeken naar gezamenlijke oplossingen voor problemen. VrijwilligersHuis Bor sele biedt werkgevers gratis advies, voorlichting, begeleiding en work shops aan. Borsele is de eerste ge meente in Zeeland die met het pro ject 'Mantelzorg werkt' aan de slag gaat. Werkgevers die meedoen, worden beloond. „Werkgevers die hun werknemers actief ondersteu ningsmogelijkheden aanbieden en daarover in gesprek gaan, overhan dig ik in november de officiële er kenning Wij Werken Mantelzorg- vriendelijk", aldus wethouder Conny Miermans. De huizen worden grotendeels in de fabriek gemaakt. Ter plaatse hoe ven ze alleen nog in elkaar te wor den gezet. De woningen worden vanaf eind april per vrachtwagen in delen afgeleverd. Er wordt één huis per dag gebouwd. Eerste recht Bewoners die enkele jaren geleden moesten vertrekken uit de te slopen huizen, krijgen van de corporatie het eerste recht om terug te keren, mochten ze dat nog willen. De wo ningen die overblijven, worden daarna op de normale manier toe gewezen. Het is alweer vier jaar geleden dat in de wijk de eerste verouderde huizen tegen de vlakte gingen. Het was de aanzet voor de sloop van in totaal 160 woningen, die vervangen moesten worden door modernere exemplaren. Door verschillende oorzaken kwam de klad erin en kijken bewo ners nu al jaren tegen een kale en vaak natte vlakte aan. Stadlander wil van West nog al tijd een gevarieerde wijk maken. Er komen waarschijnlijk ook koopwo ningen. IN DE REGIO Open instuif bij De Bongerd Bierproeverij MIJN DORP, MIJN STAD Zangavond vrijdag 27 januari 2017 BE Clubs temperen snelle gemeente De Thoolse voetbalverenigingen hebben stevig op de rem getrapt als het gaat om het zelf beheren en onderhouden van hun ac commodaties. Rob Paardekam Tholen -Marc Bout (SV Smerdiek) Wie dit jaar carnaval viert in Kwadendamme, oftewel de Pikpot, moet voor de vrijdag avond entree betalen. Zo krij gen de uitbater van Tapperij 's Lands Welvaren, waar het feest is, en carnavalsvereni ging De Pikpotters meer over zicht over de carnavalsgasten. Daisy Schalkens Kwadendamme Nog vóór de zomer moet Sint- Maartensdijk verlost zijn van een deel van de kale vlakte in de wijk West. Stadlander bouwt vijftien sociale huurwoningen aan de Vier Meistraat. Rob Paardekam Sint-Maartensdijk KLOETINGE Tennisvereniging De Bongerd in Kloetinge houdt za terdag 4 februari een invitatie-instuif. Mensen die geen lid zijn, kunnen door leden worden geïn troduceerd om ken nis te maken met de vereniging en de tennissport. Er wor den meerdere wed strijden gespeeld van ongeveer dertig minuten. De instuif begint om 19.00 uur. Aansluitend is er een borrel. Aanmelden kan via e-mail: tc@ltcdebongerd.nl GOES Bij Eric's Bar in Goes is zondag 29 januari weer een proeverij van speci- aalbier. Tijdens deze proe verij wordt een ex clusieve selectie 'Barleywine', ofte wel gerstewijn, ge proefd van diverse brouwerijen uit het binnen- en buiten land. Bierkenner en -liefhebber Jan BAARLAND The Cameronian, 19.30 uur-Toneel groep Baarland speelt 'Back to the Sixties' GOES Serviceflat De Schakel, overdag - Expositie van aqua rellen door leerlin gen van Henk Bis schop; Boekhandel De Ko peren Tuin, 15.00 uur - Boekpresen tatie 'Francien, van verzetsheldin tot eerste vrouwelijke militair'; 't Westlicht, 19.00-21.00 uur- Gratis integrale yoga- en meditatie- lessen; 'S-HEER ABTS- KERKE Versvliet, Van de Plasschestraat 33, Passieux van het Zeeuws amateur bierbrouwersgilde De Deltabrouwers is de proeverijbege- leider. De aanvang is om 15.00 uur. THOLEN De Zending Gere formeerde Ge meenten (ZGG) houdt zaterdag een psalmzangavond in Tholen, onder lei ding van ds. P. D. den Haan. Belangstellenden zijn van 20.00 tot 21.30 uur welkom in de Rehobothkerk. De toegang is gra tis, wel is er een collecte. 19.30 uur - Toneel vereniging 'Schrab- bekereke' speelt het blijspel 'Bokke- sprongen' 'S-HEER ARENDS- KERKE Atelier 'In-perspec tief', Ambachtsweg 9, 09.30-11.30 uur- Schilderles 'Kunst in-perspectief' KAMPERLAND Dorpshuis Casem- broot, Alexiaplein 3, 13.00-16.00 een 20.00-23.00 uur- Vrij biljarten KAPELLE De Vroone, 13.00- 17.00 uur - Biljarten voor senioren OUDELANDE Ovezandseweg 6a, 10.00-22.00 uur- Open dag VSS Ma chinebouw; Galerie Luctor, 13.00-19.00 uur - Laatste dag expositie Marius van Nieuwkerk (schilderijen en te keningen) en Lies van Strijdhoven (ke ramiek) RILLAND Dorpshuis, 20.00 uur - Toneelvereni ging De Reilanders speelt het stuk 'En ik dan?' SINT-ANNALAND Streekmuseum De Meestoot, 14.OO IZOO uur - Exposi tie over de Waters noodramp THOLEN Café de Sloove, 20.00 uur-Voor ronde Open Neder lands Kampioen schap Tholen YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur - Weekmarkt NIEUWE INZAMELROUTE KWADENDAMME Goed nieuws voor Mary Pollemans uit Kwa dendamme en andere inwoners van de gemeente Borsele die in het buitengebied wonen. Zij hoeven hun plastic afval niet langer naar een inzamelpaal of container te brengen. De ge meente heeft het buitengebied toegevoegd aan de inzamel- route, waardoor het plastic nu bij alle 9500 adressen uit de gemeente wordt opgehaald. „We doen dit op verzoek van de mensen in het buitengebied, maar ook omdat ophalen meer plastic afval oplevert", aldus wethouder Kees Weststrate, die gisteren symbolisch de eerste afvalzak in ontvangst nam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 60