L Historisch Berlijn Gambia begroet Barrow 5 Amerikaanse juriste beweert te zijn geslagen door agenten Weer inval bij Hells Angels Gouden Loeki voor Jumbo 'Test mist linke darmpoliep' Chaka Laguerre schreef in een emotioneel bericht op haar Facebookpagina dat ze dinsdag morgen om 09.30 uur hardhandig werd aangepakt door twee agenten. Dat zou zijn gebeurd nadat ze de Anna Paulownastraat in Den Haag was overgestoken. Ze was op de kruising van haar fiets gestapt om tegemoetkomend verkeer te ont wijken. Agenten die voor het rode ver keerslicht stonden te wachten, spraken de vrouw hierop aan van uit hun auto, maar Laguerre liep door. De agenten kwamen daarop achter haar aan. Ze wilden haar pas poort zien, schreef Laguerre, maar volgens de vrouw kreeg ze de kans niet dit te tonen. In plaats daarvan gooiden agenten haar tegen de politieauto en begonnen ze agres sief aan haar armen te trekken om haar in de handboeien te slaan. Ook was er in de auto een worsteling. Gemeen Op het politiebureau kreeg Laguerre van de hulpofficier van justitie te horen dat ze de agenten had geschopt en geslagen, wat vol gens haar allemaal leugens zijn. „Ik begon te huilen en kon niet geloven dat mensen zo gemeen waren. Ik kon vertellen wat ik wilde, maar de politiechef geloofde alleen maar de valse beschuldigingen van de agen ten." Laguerre werd na ruim een uur weer vrijgelaten, maar de arrestatie maakt diepe indruk, schreef ze. Die zou hebben plaatsgevonden van wege haar huidskleur. „De afgelo pen jaren hebben we allemaal poli- tiegeweld gezien op tv en sociale Ik kon niet geloven dat mensen zo gemeen waren media, maar je be grijpt nooit echt de lichamelijke, geestelijke en emotionele schade die zo'n ervaring geeft. Dit heeft mijn leven op de meest verwoestende manier veranderd. Ik zal nooit meer dezelfde zijn." Honderden Facebookvrien- den reageerden op het ver haal van Laguerre, tot ont steltenis van de Haagse politie. Volgens het korps is de beschuldiging van racisme en geweld 'vol strekt ongegrond'. Op camerabeelden die de politie aan deze krant toonde, is inderdaad te zien dat de arrestatie juist rustig ver loopt en dat het de vrouw zelf is die probeert weg te lopen bij de agen ten als die haar aanspreken. Als de politie haar daarop wil aanhouden, werkt de vrouw niet vrijwillig mee en verzet ze zich. Het lukt de agen ten niet om twee handboeien om te doen, waarop ze haar met één handboei om in de auto zetten. Verantwoording Politiechef Paul van Musscher heeft gisteren bij het Internationaal Gerechtshof zijn beklag gedaan over het optreden van de vrouw en daar ook de beelden laten zien. „Als we fouten maken, leggen we daar over verantwoording af, maar als we valselijk beschuldigd worden, stappen we naar voren", zegt hij. Stedentrip Kras.nl/17584 of bel 0900-9697/0cPg BANJUL De Gambiaanse presi dent Adama Barrow is gisteren teruggekeerd in zijn land. Hij arri veerde in de hoofdstad Banjul. Honderden mensen stonden langs de weg die van het vliegveld naar de hoofdstad leidt om hem te verwelkomen. Velen droegen T-shirts met een afbeelding van Barrow, bliezen op fluitjes, sloe gen op trommels en zongen: „Wij heten u welkom president, onze hoop, onze oplossing." Barrow werd vorige week don derdag in de ambassade van Gambia in Senegal als president beëdigd. De beëdiging was uit nood in het buurland, omdat de vorige president Yayha Jammeh niet wilde aftreden. Jammeh vertrok uiteindelijk afgelopen zaterdagavond, nadat landen van het West-Afrikaanse samenwer kingsverband Ecowas hadden ge dreigd het land binnen te vallen. Uiteindelijk zijn de troepen toch het land binnengegaan om de weg vrij te maken voor de komst van Barrow. vrijdag 27 januari 2017 DEN HAAG El Agenten in auto spreken de vrouw aan. 1 Ze reageert kort, maar loopt verder. Politie dient klacht in wegens smaad De Haagse politie heeft een klacht ingediend tegen een Amerikaanse juriste van het Internationale Gerechtshof. De vrouw beschuldigde twee agen ten op Facebook van racisme en geweld nadat ze was aangehou den, maar dat is volgens de poli tie 'volstrekt ongegrond'. HAARLEM De politie heeft in Haarlem gisteravond een inval gedaan in het clubhuis van de motorclub Hells Angels, aan de Baljuws laan. Bij de actie zijn meer dere mensen aangehou den, aldus een politie woordvoerster. De actie is onderdeel van een al lan ger lopend strafrechtelijk onderzoek van het Open baar Ministerie. Het gaat om 29 zaken, waarbij meerdere leden van de Hells Angels in Haarlem worden verdacht van onder meer deelname aan een criminele organisatie, mis handeling, beschieting, afpersing en intimidatie. Vrouw steekt over door rood, met fiets aan haar hand. Een stadsbus mist haar nét. De agenten stappen uit en spreken de vrouw opnieuw aan op haar gevaarlijke gedrag. Ze vragen om haar ID, waarop de vrouw weer wil weglopen. Als de agenten haar fietsmand en hand beetpakken, verzet zij zich. Ze wordt tegenstribbelend in de auto gezet. |De politie rijdt achteruit en •volgt de -vrouw. HILVERSUM De winnaar van de Ster Gouden Loeki 2016 is 'Helemaal Kerst met Jumbo' van Jumbo. Het is de eerste keer dat Jumbo dé publieksprijs voor reclame wint. Vier van de tien tv-commercials in de finale waren van Jumbo. In de spot gaat acteur Frank Lammers kerstinko pen doen in de supermarkt, maar hij komt met een bijna lege tas thuis omdat hij on derweg veel weggeeft aan mensen en neemt ook een poes mee. Vorig jaar won ook een supermarkt de Ster Gouden Loeki. Toen was 'Meneer Van Dalen neemt afscheid' van Albert Heijn de favoriet van het Nederlands publiek. AMSTERDAM Het bevol kingsonderzoek naar darmkanker mist het over grote deel van zaagtand- vormige poliepen, belang rijke voorlopers van darm kanker. Dat concludeert het AMC in Amsterdam in een gisteren verschenen onderzoek. Volgens het academisch ziekenhuis ontstaat 15 tot 30 procent van alle darmkankers uit deze poliepen en niet uit de rode, bolle poliepen die wel door het bevolkingsonder zoek worden opgespoord. Over de zaagtandvormige poliepen bestond lange tijd het vermoeden dat ze nau welijks een rol spelen bij het ontstaan van darmkan ker. Maar dat ligt dus vol gens het AMC anders. Raymond Boere Den Haag —Chaka Laguerre 3-8 dagen al v.a. Ontdek de rijke geschiedenis van deze stad. Bezoek de voormalige Muur, de Berliner Dom, de Brandenburger Tor en vele musea. Rustig gelegen 4-sterrenhotel nabij het dorpje Dahlewitz Incl. ontbijtbuffet, parkeren, gebruik zwembad, sauna en wifi Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5