Zuidhavenpoort Zierikzee zit nog niet zomaar op slot 7 Goud voor Oud levert veel blije gezichten op Vanbuiten is het een simpele sporthal, tikje levenloos zelfs. Maar binnen was sporthal Westenschouwen gister één groot confettiwalhalla voor ouderen. Negenhonderd grijze koppies. Swingend in hun rolstoel, dansend achter hun rollator. Stralend, al is het maar die ene dag per jaar tijdens Aemstie Alive. Anders zou ze in de klas zitten bij zorg welzijn, nu sjouwt Rinke Lodewijk dienbladen vol sinaasap pelsap een feestzaal in. En dan pe rencake. Bladen vol advocaatjes met slagroom. Schalen vol hapjes. En dan weer jenever en moezelwijn. Ze heeft er pijn van in haar armen. „Maar het is leuk. En ik krijg er stu diepunten voor." Het ontbreekt de gasten van Goud voor Oud aan niets. En dan staan Henk Wijngaard en Willeke Alberti ook nog eens live op het po dium. „Precies wat wij mooi vin den", spreekt mevrouw Nuyens- Vader (86) voor haar generatie. „En ik heb zo veel kinderen, kleinkin deren, achterkleinkinderen en zelfs achterachterkleinkind dat ik geen dag alleen zit. Maar sommige ande ren wel."En precies daarom betaalt boerderij Molenberg het evene ment: van artiesten tot catering, van techniek tot vervoer. „Het is veel geld ja, elk jaar weer", zegt be drijfsleider Marcel Wilemse. „Maar kijk eens naar die blije gezichten." De hoop op openhouden van de Zuidhavenpoort in Zierikzee voor auto's die de stad uit willen, hangt aan een zijden draadje. Maar zo lang dat niet knapt, wil Eelco van Aken niet van opgegeven weten. De Raad van State wees zijn be zwaar tegen de voorgenomen af sluiting deze week van de hand en gaf de gemeente vrij baan om de maatregel uit te voeren. Van Aken kon donderdag nog niet aangeven of hij in de uitspraak aanknopings punten ziet voor beroep. Maar hij heeft nog wel een andere strohalm. „Tijdens deze hele procedure is ook het masterplan voor de ontwikke ling van de andere kant van de Zuidhavenpoort (Zicht op 't Sas) vastgesteld. Het is me opgevallen dat daarin wordt uitgegaan van een verkeersstroom door de poort. Ik denk dat het goed is de situatie in z'n totaliteit te bezien en ik doe een nadrukkelijk appèl op de lokale po litiek daar nog eens goed naar te kij ken." Ik doe een nadrukkelijk appel op de lokale politiek Van Aken wijst in dat verband ook op de grootschalige veront waardiging die in december naar boven kwam bij en internetpeiling over de aangekondigde afsluiting. Binnen 24 uur stemden meer dan driehonderd mensen negatief, te gen slechts 23 die het eens waren met de maatregel. Sluipverkeer De voorstanders storen zich aan het sluipverkeer en hardrijders over de Nieuwe Haven. Gaat de poort op slot, dan is een route buiten het centrum om de meest logische en wordt de haven dus autoluw. „Maar als je de reacties ziet, vraag ik me af of er wel voldoende draagvlak voor is. Het leeft meer dan je zou den ken." Wanneer de maatregel wordt uit gevoerd, is nog onduidelijk. Burge meester en wethouders nemen vol gende maand een besluit over de noodzakelijke (verkeer)technische aanpassingen voor een verzinkbare paal. Hulpdiensten kunnen er wel al tijd door. vrijdag 27 januari 2017 3D Swingen in je rolstoel, met moezelwijn Wendy Wagenmakers urgh-Haamstedë A Een volle zaal en bekende artiesten tijdens Goud voor Oud. fotos dirk-jan gjeltema Marcel Modde Zierikzee -Eelco van Aken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 56