Dit is de druppel 6 O Huismussen verzamelen! In deze huisjes kunnen jullie straks eieren uitbroeden, maar voor het zover is, dienen deze vogelpaleisjes prima als veilige en vooral warme schuilplek. Knus toch? Hieke Grootendorst geeft elke week klustipséneen inkijkje in haar leven als klusvrouw. Vandaag: een kraan monteren lil lil 1. Huisje 2. Beton 3. Camera DE KLUSVROUW Maak foto's van het leidingwerk Meten van warm naar koud vrijdag 27 januari 2017 GO 54,50, Wildlife Garden Kom binnen, huismus 74,95, Dwarst 79,95, Donkey Products Een harde straal wa ter spuit recht in mijn gezicht. Dit is de druppel! Allerlei gedachten schie ten door mijn hoofd. Was dat niet de hoofdkraan die ik heb dichtgedraaid? Waarom kwam er dan geen water meer uit de kraan? Hoe krijg ik dit lei- dingwerk weer terug vast gedraaid? Waar zit dan de waterafsluiter voor deze keukenkraan? Als ik me uit het keukenkastje heb ge wurmd, droog ik me af. Ik vind nog een andere af sluiter en vervang de kraan. De klus is toch weer geklaard. Met loodgieterswerk heb ik heel wat pech gehad. Leidingwerk is soms zo oud dat het kapot gaat zo dra je er maar aan denkt iets te veranderen. Ik heb weleens een afvoerbuis van een wastafel gebro ken toen ik er heel zacht jes tegenaan leunde. En ik ben al tig keer terug ge weest voor kranen die weer los gaan zitten. Zelf zoek ik naar een ver band met mijn watervrees. Vroeger ben ik een paar keer bijna verdronken. Ik mocht zelfs niet door voor mijn zwemdiploma B omdat ik niet lang genoeg onder water kon zwem men. Uiteindelijk heb ik geac cepteerd dat water niet mijn favoriete element is. Ik ben beter in andere dingen. Kijk goed welke maat jouw leidingwerk heeft voordatje een nieuwe kraan koopt. De diameters gaan in inch. De maat, bijvoor beeld '1/2', staat vaak op de koppeling. Maak uitgebreid foto's met je mobiel en ga daarmee naar de bouwmarkt. De medewerker kan je zo beter helpen. Bij thermostaatkranen voor de douche let je op de hartafstand van de aanvoer van warm en koud water. Door gaans is dit 150 millime ter. Meet vanaf het midden van de warmwa terleiding tot het mid den van de koudwater- leiding. Meestal is een verloopset naar een kleinere maat ook bijgeleverd. FOTO EN ILLUSTRATIES TJITSKE SLUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47