O 1 31 li 5 Bijzondere woningen met een geschiedenis fff Trr^rnrn KIJK VERGELIJK Mensen lopen speciaal langs om te zien welke kat er in de etalage ligt Mijn drie katten Moos, Ziggy en Ollie gaan er soms in liggen. Mensen lopen speciaal langs om even te kijken wat ik heb neergezet. Of welke kat er in de etalage ligt." Klussen „Toen ik hier kwam wonen, heb ik niets verbouwd. Ik heb wel geschil derd en de ketel vervangen. Maar ik voelde me gelijk helemaal thuis. Er staan nog wel wat klussen op de planning, zoals het schilderen van de buitenboel. Dat stel ik al een tijdje uit. Verder zou ik de plafonds wit willen verven. De kleur die er nu op zit, vind ik een beetje somber. En zo zijn er nog meer dingen die ik ooit moet doen. Maar ik heb geen haast. Ik neem het zoals het is, ik groei mee met het huis." Lievelings „Alles in mijn huis vind ik leuk, al zijn de keuken en woonkamer wel fa voriet. In de keuken zit ik vaak met vrienden. Ik lees graag in de woonka mer. Dan bouw ik een soort nestje met kussens voor de kachel, de drie poezen erbij. Het leest niet zo mak kelijk, maar is wel erg gezellig. Ik ben ook heel blij met de boekenkast. Die is van mijn ouders geweest. De ach terkant hebben we eruit gehaald zo dat het skelet van de kast overbleef. Dat staat prachtig bij de gele muur. Het leeft nu meer." „In het winkelgedeelte zit een ou derwetse lichtkoepel. Als het regent zit ik daar ook graag; de regen op de koepel klinkt prachtig!" Woonwensen „Ooit wil ik de keuken verbouwen. Ik sta graag in de keuken. Nu heb ik niet zoveel werkruimte en mis ik een oven. En een combimagnetron is niet toereikend voor mijn baksels. Ook wil ik een andere bank. Deze vind ik te log. Het liefst een Chesterfield. Wie weet loop ik die nog eens tegen het lijf bij de kringloop. Maar mijn grootste woonwens is een bed and breakfast. Daar moet ik nog even voor sparen... Maar de meubels heb ik al!" Even voorstellen vrijdag 27 januari 2017 spil -4 Laura woont in een voormalige dorpssupermarkt. „Het leukst van de winkelruimte vind ik het aankleden van de etalage." FOTO'S MECHTELD JANSEN is een luxe' 44 —Laura van den Berg Laura van den Berg (38), geboren in Drachten, getogen in Middelburg. Ze werkt op de vrije school in Middelburg en woont samen met drie kat ten en drie kippen. Ze heeft een relatie. Wolphaartsdijk Adres: Hoofd straat 49 Type: Eengezins woning Prijs: 165.000 Bouwjaar: 1905 Kenmerken: Voor malig café, ruime wo ning met vijf kamers en een diepe tuin. Heinkenszand Adres: Dorps straat 28 Type: Half vrij staande een gezinswoning Prijs: 159.000 Bouwjaar: 1900 Kenmerken: Voor malig winkelpand, ruime woning met vijf kamers en gelegen in het dorpscentrum. Ovezande Adres: Hoofd straat 49 Type: Hoekwoning Prijs: 74.000 Bouwjaar: voor 1906 Kenmerken: Voor malig snoep-sigaren- winkeltje, authen tieke elementen, tuin op het zuiden en ge legen in het centrum. Heinkenszand Adres: Clara's Pad 49c Type: Starters- woning Prijs: 109.500 Bouwjaar: 1900 Kenmerken: Voor malig schoolgebouw, in 1990 gerenoveerd, hoge plafonds, par keerruimte voor de deur, loopafstand van dorpscentrum. m i Middelburg Adres: Eigenhaard- straat 2 Type: Vrijstaande woning Prijs: 249.000 Bouwjaar: 1906- 1930 Kenmerken: Voor malig buurthuis, bij het centrum en het station, beschermd stadsgezicht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46