Bewoners Kasteelstraat vrezen overlast kerk Sandee dient plan in voor 'camping' 6 Paviljoen mag strandhotel worden Animo voor plantenproject scholen groeit GroenLinks en PvdA stemden te gen, gisteravond in de gemeente raad van Vlissingen. De vernieuw bouw van het bestaande paviljoen toestaan terwijl de provinciale Kustvisie nog niet af is, vindt Els Verhage (GL) niet te pruimen. Daarbij vond zij met de PvdA dat de 'ruil' die het college bij de verande ring van het bestemmingsplan maakt, niet klopt. Het college wil de mogelijkheid voor nog tien strand- slaaphuisjes op het Westduin strand schrappen om het strandho tel niet vier maar acht gastenka mers te kunnen toestaan. „Als het bestemmingsplan kan wijzigen, kunnen die tien extra strandhuisjes er gewoon uit", vond Rens Reij- nierse (PvdA). Sjaak Rijkse, fractievoorzitter van de SP, stemde als enige van zijn fractie tegen. Hij vond het plan wel mooi, maar hij is bang dat bij ramp spoed de gasten de vluchtwegen niet snel kunnen vinden en de hulpdiensten te laat ter plekke zijn. Die tien extra strandhuisjes kunnen er gewoon uit Wethouder John de Jonge pro beerde vergeefs GroenLinks en de PvdA te overtuigen dat het gewij zigde bestemmingsplan strandbe- bouwing juist sterker inperkt. De opstellers van de Kustvisie zijn er ook blij mee, meldde hij. De rest van de raad was meer begaan met de schaduw die het hogere pavil joen straks werpt op de strand- slaaphuisjes die het dichtst bij staan. Wethouder De Jonge had al toegezegd te willen bemiddelen bij het afspreken van een schadever goeding die Kon Tiki zou kunnen betalen, maar de LPV wilde dat meteen aanscherpen. Die motie kreeg de steun van D66, SGP, POV, CU en PSR, temeer om de paragraaf in de motie waarin de LPV het col lege opdraagt om nauwlettend toe te zien dat Kon Tiki bij de bouw de vergunde maten niet overschrijdt en stiekem verder uitdijt. Dat wordt lastig, zei De Jonge. Bij de bouwver gunning kan nog veel veranderen en handhaven naar de letter achtte hij niet mogelijk. De bouwomvang in het bestemmingsplan moet be palend zijn. Enkele bewoners van de Kasteel straat hebben gistermiddag hun bezorgdheid gedeeld met burge meester Bas van den Tillaar. De eerste burger nam eind oktober de eerste bezorgdheid weg, nadat be stuursleden van de Stichting Ko ningshuis plannen voor het ge bruik van de voormalige kerk van de Christelijke Gereformeerde Gemeente Vlissingen ontvouwde. Bewoners van de Kasteel straat benadrukken niets tegen opvang en voedselbankhulp te hebben, maar stellen dat hun woonomgeving er niet geschikt voor is. „Er wonen hier veel gezin nen met kleine kinderen, maar Emergis heeft hier ook een paar grotere woonruimten in gebruik voor mensen met psychische pro blemen. Ook wonen en verblijven er veel mensen die aan drank en drugs zijn verslaafd", schetst be woonster Mariska van den Bergh. De alarmbellen gingen bij Van den Bergh af toen zij deze week zag dat de vloer van de kerk werd vernieuwd en zij hoorde dat de voedselbank van de Voltaweg la ter dit jaar naar de Kasteelstraat verhuisd. De burgemeester wist niets van eventuele plannen van het Koningshuis. Verbouwing van het interieur is toegestaan, maar voor vestiging van een voedsel bank, vestiging van een 'kook school' of opvang van mensen moet een vergunning worden aangevraagd. MIDDELBURG „De scholen reke nen inmiddels op ons", lacht Willy de Nooijer van het Floraliaproject van Groei en Bloei. Dat wordt sinds 1983 jaarlijks op Walcherse basis scholen gehouden. Groei en Bloei Walcheren deelt de eerste week van april geraniumstekjes uit aan leer lingen van de groepen vier, vijf en zes. De pelargoniums komen van de Middelburgse Stadstuinkweke rij Overwater. De kinderen moeten vervolgens zelf hun plantjes ver zorgen. Zo leren ze van alles over de herkomst van de plant, voeding, stekken, plantenziektes en insec ten. Vrijwilligers begeleiden het project. Dit jaar hebben zich acht tien scholen, met in totaal 747 leer lingen, aangemeld. „Meer dan de afgelopen twee jaar. Wij zijn daarom dringend op zoek naar ex tra vrijwilligers en met name voor de scholen in Vlissingen, Oost- Souburg en Middelburg." Sinds tuincentrum Sandee aan de Nieuweweg in Kamperland op 1 juni 2015 voorgoed de deuren sloot, is het terrein er niet op vooruitge gaan. Met bomen en camperplaat sen wil Sandee Groep daar veran dering in brengen. Het nieuwe bos moet er komen als compensatie voor de bomenkap bij Het Zilveren Schor in Arnemuiden. Daar werd een flink aantal bomen gerooid, zo dat er vakantiewoningen gebouwd konden worden. In 25 camperplaat sen ziet eigenaar Jan Sandee een goede invulling voor het overgeble ven deel van het perceel. Zowel de boscompensatie als de camperplaatsen passen niet binnen het huidige bestemmingsplan. Daarin is de grond namelijk geoor merkt als 'agrarisch'. Medewerking De gemeente Noord-Beveland is bereid medewerking te verlenen om af te wijken van het bestem mingsplan. De provincie heeft in ieder geval groen licht gegeven voor de boscompensatie aan de Nieuwe weg. IN DE REGIO Filosoof geeft lezing over tolerantie Presentatie Istori Kita MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 27 januari 2017 Kon Tiki wint meerderheid raad Paviljoen Kon Tiki mag een strandhotel worden. De Vlis- singse raad wil wel dat het col lege scherp oplet dat de bouw op het Westduinstrand niet bui ten de maten treedt. En dat de buren de schaduwval vergoed krijgen. Claudia Sondervan Vlissingen -Rens Reijnierse (PvdA) Bewoners en omwonenden van de Vlissingse Kasteelstraat vrezen dat de Stichting Ko ningshuis de Eben Haëzerkerk wil gaan gebruiken als uitgifte punt van de voedselbank. René Hoonhorst Vlissingen Sandee Groep uit Kamperland wil het voormalige tuincentrum aan de rand van het dorp omto veren tot een bos en 25 camper plaatsen. Het hoveniersbedrijf heeft daarvoor een principever zoek ingediend bij de gemeente Noord-Beveland. Ellen Jobse Kamperland MIDDELBURG Filosoof Theo de Wit (Universiteit van Tilburg) geeft woensdag 1 fe bruari in de ZB|Bi- bliotheek van Zee land in Middelburg een lezing over to lerantie. De Wit be licht in zijn lezing de geschiedenis van de tolerantie. Hij constateert dat to lerantie van respect voor gewetensvrij heid en verdraag zaamheid jegens anderen is verwor den tot een 'strijd- parool' dat scherpe scheidlijnen trekt tussen 'wij', tole rante westerlingen en 'zij', intolerante anderen. Deze lezing is geor ganiseerd door de taakgroep Spagaat van de vrijzinnig-re monstrantse Koor kerk in Middelburg en voor iedereen toegankelijk. Aanvang: 19.30 uur. Toegang: 9 euro (in clusief koffie/thee in de pauze). VLISSINGEN In Vlissingen vindt vandaag, vrijdag, de presentatie van het boek Istori Kita plaats. Het boek is ge schreven door Si- mone Berger (foto) en gaat over de achtergrond die Nederlanders heb ben in Nederlands- Indië en/of Indone sië. De bijeenkomst is bij boekhandel 't Spui aan de Oude Markt in Vlissingen en duurt van 19.15 uur tot 21.00 uur. Toegang is gratis. VLISSINGEN Singer-songwriter Wouter Seinen treedt morgen, zaterdag, op in Vlissingen. Het concert in Vlissin gen maakt onderdeel uit van de Twaalf Provinciën Tour: elke maand doet Wouter Seinen met zijn band een andere pro vincie aan, om mensen kennis te laten maken met zijn mu ziek. De gitaarliedjes worden versterkt door een liveband bestaande uit drums, bas, piano en elektrisch gitaar. Het concert begint om 20.00 uur en vindt plaats in Go(o)dtimes Centrum, Voltaweg 3 in Vlissingen. De toegang is gratis. ARNEMUIDEN Centrum, 12.00- 17.00 uur - Week markt KOUDEKERKE De Couburg, 13.00- 16.30 uur - Biljarten voor senioren MIDDELBURG Archiefcafé Zeeuws Archief, 09.00-17.00 uur - Expositie over toerisme op Wal cheren; Het Koffie huis, Oosterschel- destraat 1, 09.30- 11.30 uur - Inloop spreekuur wijk agent; Cinema Mid delburg, 15.00 uur - Vertoning 'Neruda'; Vanaf 19.00 uur - Vertoning 'Water boys' en 'Neruda'; Koffiehuis Isings, 19.30-21.30 uur - Vertelavond met di verse voordrachten; Wijkgebouw Griffi oen, 20.30 uur - Optreden Zeeuwse band 'The Lazy Bones' OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur - Badmintonnen voor 50+; Kasteel Westhove, 10.00- 17.00 uur - Exposi tie 'De mens en om geving' door Ron Kalle OOST-SOUBURG Mae Uku gebouw, Prins Hendrikstraat 35A, 18.30 uur- Moluks 3-gangen diner gemaakt door vrijwilligers, onder andere afkomstig uit het dorpje Adaut in de Molukken VEERE Stadhuis, 13.OO IZOO uur - Ten toonstelling 'Be tween Light and Darkness' van Theodora Plas VLISSINGEN Spuistraat en Lange Zelke, 08.00 -16.00 uur - Week markt; Vrijenhoven- zaal, Baskenburg- plein 8, 09.00 uur- Peutergym; Boek handel 't Spui, 19.15 uur - Boekpresen tatie 'Istori Kita' door auteur Simone Berger; Podium De Piek, Hellebardier- straat 13, 21.00 uur - Optreden 'Deuce Coupe' WESTKAPELLE Dorpshuis Westka- pelle Herrijst, 09.00-10.00 uur- Dansgroep 'Dansen op muziek' voor vijf tigplussers. GITAARLIEDJES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34