Uit liefüe voor de Oosterschelde 4 Met zijn gitaar brengt Ad Schipper dementerenden en peuters samen. 'Er ontstaat spontaan contact'. Ceesvan Leeuwen 1923-2017 KINDERLIEDJES SAMEN MUSICEREN A PC Ad Schipper (54) uit Ber gen op Zoom geeft weke lijks optre dens in zorginstellingen. De voormalig aanvoerder van VV Borssele laat de menterenden en peuters samen musiceren. „Ik speel en zing bekende kin derliedjes. 'Deze vuist op deze vuist' of'Berend Botje', bijvoorbeeld. Dat kennen zowel demente renden als kinderen." Schipper treedt al ruim vier jaar op in verpleeg- en verzorgingshuizen. Eerst vrijwillig, maar inmiddels is het zingen en gitaarspe len een serieuze bijbaan. In januari schreef hij zich in bij de Kamer van Koop handel. Onder de naam Ad Schipper m.i.o. Hij lacht. „Dat is een woordgrapje. De letters staan voor Mag Ik Overvaren." Zijn muzi kale concept slaat aan. In middels heeft hij drie vaste opdrachtgevers in Brabant, klussen in België en is er contact met Zeeuwse zorg instellingen. „Iedereen is enthousiast. En de demen terenden zijn blij verbaasd als ze merken dat ze de kinderliedjes nog kennen. 'Dat we dit nog weten', zeggen ze dan. Het geeft hen zelfvertrouwen. Dat vind ik een van de mooiste dingen in mijn werk." Een paar dagen in de week werkt Schipper op de help- desk van een bank. „We worden al jaren aangemoe digd om iets anders naast dit werk te doen. Mijn werk bij de bank wordt over een aantal jaar waar schijnlijk door robots ge daan. Daar hoefik bij mijn optredens niet bang voor te zijn. Een robot kan mijn flauwe grappen niet eve naren." Wanneer Schipper met zijn gitaar een zorgin stelling bezoekt, regelt hij of het personeel de aanwe zigheid van peuters. Vaak zijn dat groepjes kinderen van een kinderdagverblijf. „Ik zorg altijd voor interac tie. We rollen bijvoorbeeld ballen naar elkaar over. En er ontstaat spontaan con tact. Zoals kinderen die 'deze vuist op deze vuist' met een oudere doen. Of een meisje dat de hele tijd bij een mevrouw op schoot zit. Dat is geweldig." Af sluitend doen de kinderen een dansje voor de demen terenden. „Soms doen er ook ouderen mee." Schip per geniet zichtbaar van zijn werk. „Ik kan over bijna niets anders meer praten. Een aantal jaar ge leden heb ik ervoor geko zen om parttime te gaan werken. Ik wilde mezelf de ruimte geven om mijn pas sie te vinden." Daarom zocht hij vijfjaar geleden op internet naar vrijwilli gerswerk. Hij zag een vaca- Je hebt mensen zo blij gemaakt. Dat taartje heb je verdiend ture in de rubriek 'jong ontmoet oud'. Dat sprak hem aan. Hij reageerde, deed zijn eerste optreden. En vond zijn passie. „Ein delijk. Het geeft me zoveel voldoening. Veel demente renden zitten een hele ochtend in de recreatie ruimte te slapen. Bij mijn activiteit doen ze actief mee. In het begin ging ik na zo'n bijeenkomst een taartje eten in de stad. 'Je hebt mensen zo blij ge maakt, dit heb je verdiend', dacht ik dan. Bij demente ren denken de meeste mensen aan gesloten afde lingen en verdriet. Niet aan gezelligheid. Ik ben blij dat ik dat kan brengen." Ad Schipper is te bereiken via mail: adschipperi@hotmail.com Helemaal zijn zin heeft hij nooit gekregen. Cees van Leeuwen, één van de pro minentste voorvechters van een open Oosterschelde, moest ge noegen nemen met het compro mis van een stormvloedkering. Maar daarmee wist en hij en de andere actievoerders wel te voor komen dat de zeearm helemaal afgesloten zou worden. Vorige week overleed Van Leeu wen op 94-jarige leeftijd, gisteren werd hij begraven in Yerseke. De geboren Hansweertenaar werkte als hoofdonderwijzer op de open bare school in Waarde. Hij werd echter bekend door het werk dat hij in zijn vrije tijd verzette uit 'liefde voor de Oosterschelde'. Van Leeuwen was één van de drie voormannen van actiegroep Oosterschelde Open, als schrijver van persberichten en woordvoer der trad hij dikwijls op de voor grond. Bijvoorbeeld toen minister Willem Drees jr. in Zeeland was en Van Leeuwen hem aan zijn ver kiezingsbeloftes herinnerde. De onderwijzer werd begin ja ren zeventig gevraagd zich aan te sluiten bij de actiegroep, nadat hij enkele ingezonden stukken had gepubliceerd in de krant. Voordat hij zich aansloot, kenmerkte de groep zich door luidruchtige ac ties. Van Leeuwen wilde mee vechten, maar stelde als voor waarde dat de groep zich in de ma terie zou verdiepen én met alter natieven zou komen. Bij het maken van folders en boekjes, waarvan er tienduizen den op scholen verspreid werden, vond hij het van belang om de voor- en nadelen van een afslui ting te presenteren. Mensen kon den zo zelf een mening vormen. Zelfs tijdens de bouw van de pij- lerdam bleef hij ijveren voor gro tere stroomgaten. 112 NIEUWS Pizzabezorger en auto botsen Wietkwekerij ontmanteld aËjemapgMt KNRM helpt gevallen ruiter vrijdag 27 januari 2017 Bejaarden zijn blij dat ze nog kinderliedj es kennen Joanne Karkdijk Bergen op Zoom Samen musiceren geeft Ad Schipper veel voldoening, fotoleoadriaanse -Ad Schipper (muzikant) MIDDELBURG In het cen trum van Middelburg is gis teravond een pizzabezor ger met zijn brommer tegen een auto gebotst. Het ongeval gebeurde rond 20.10 uur op de kruising Lange Noordstraat met de Bachtensteene en de Stad huisstraat. De pizzabezor ger werd door ambulance personeel behandeld, maar hoefde niet naar het zie kenhuis te worden ge bracht. De scooter en de auto raakten beschadigd. Hoe het ongeluk kon ge beuren is onbekend. OOSTKAPELLE In het bos bij Oostkapelle is woens dagochtend rond kwart voor elf een persoon van een paard gevallen. De am bulance kon in eerste in stantie niet bij de persoon komen omdat het pad door het bos afgesloten is met paaltjes, daarom heeft de KNRM van Westkapelle ge assisteerd. De ambulancebroeders waren al te voet naar de gevallen ruiter gesneld. De bemanning van het kust- hulpverleningsvoertuig van de KNRM heeft de paaltjes tijdelijk verwijderd om de hulpverlening te bespoedi gen. Het slachtoffer is meegenomen naar het zie kenhuis in Goes. VLISSINGEN De politie heeft woensdagmiddag een hennepkwekerij aan getroffen in een woning aan De Beaufortstraat in Vlissingen. Er is niemand aangehouden. De plantage werd rond 15.00 uur ontdekt en be stond uit drie kweekruim- ten met tweehonderd hen nepplanten. Ook bleek dat er illegaal stroom is afge tapt. De stroom is uitgeschakeld in het pand. In overleg met de Officier van Justitie heeft de politie de plantage laten ontmantelen door een gespecialiseerd rui- mingsbedrijf. Het kweek- materiaal en de planten zijn in beslag genomen. SEARCH AND RE SC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 32