C9 Vertrouwen weg, minister weg Parkeerplek gezocht op de Kenniswerf Geen extra camera's Nieuwe Vlissingseweg Drankje 2 Volgens de app HogeNood zijn er in Zeeland ruim honderd publiek toegankelijke toiletten. Niet slecht, zou je denken, maar voor darmpatiënten is Zeeland een woestijn. APP WIJST UIT OPENBAAR TOILET IS Commentaar Ard van der Steur is een gladde prater. Hij is bijna net zo vaar dig als premier Mark Rutte. Maar Van der Steur is er niet in geslaagd te overleven met behulp van een woordenspel. Wat in eerdere Kamerdebatten over de Teevendeal nog wel lukt, werkt donderdag niet. De minister en de premier lijken met een ze kere nonchalance aan het debat te beginnen. Later zal blijken dat zij rekenden op een vertrek van Van der Steur. Hun verklaringen over gebrekkige informatie aan de Kamer komen redelijk plausibel over. Althans, als het gaat om procedures en om de chronologie van hun handelen of juist van hun nietsdoen. Wat Van der Steur echter ab soluut niet lukt, ook niet met hulp van Rutte, is de schijn wegne men dat hij bewust meewerkte aan het toedekken van gegevens over de miljoenendeal met een drugscrimineel. Van der Steur debatteert tegen beter weten in. Hij heeft vooraf goed begrepen dat hij geen kans maakt. Dat verklaart waarom hij, tamelijk vroeg in het debat, plotseling de handdoek in de ring gooit. Een korte verklaring en de minister is weg. Zo gaat dat als je het vertrouwen van de Kamer helemaal kwijt bent. De oppositie moet niets meer van hem hebben. PvdA-fractievoorzitter Attje Kuijken speelt het spel keurig, zoals het een coalitiepartner betaamt. Maar ook haar argwaan tegen Van der Steur is duidelijk. VVD-fractie- voorzitter Halbe Zijlstra zegt een paar keer te vaak dat hij zijn oor deel opschort totdat 'zijn' minister zich heeft verdedigd. Alleen Mark Rutte spreekt zijn vertrouwen in Van der Steur uit. Op deze basis kan geen enkele minister verder. Misschien is het gladde pantser van Van der Steur toch wat minder ondoordringbaar dan hij doet voorkomen. In elk geval heeft hij uiteindelijk nog tamelijk snel de juiste conclusie getrokken. Desondanks komt zijn aftreden geen dag te vroeg. Ard van der Steur reddeloos verloren in zee van wantrouwen in de Tweede Kamer In het uit 2013 daterende bestem mingsplan is uitdrukkelijk opgeno men dat elk bedrijf op de Kennis werf op eigen terrein voor vol doende parkeergelegenheid moet zorgen. Garagehouders en trans portondernemers, die vaak al actief waren voor de Kenniswerf werd opgericht, kampen al van oudsher met gebrek aan ruimte. Maar ook Scalda en, in mindere mate, de HZ hebben te weinig parkeerplekken, ook al door het groeiend aantal stu denten, dat vaak ook al op jongere leeftijd een rijbewijs heeft. Gebruik van de lege grasstrook langs de Edisonweg, rondom het voormalige waterhuisje, is geen op tie, omdat B en W die plek juist als Het wordt moeilijk, maar we proberen extra parkeerruimte te creëren A-locatie voor nieuwe bedrijven zien. Desondanks wordt bekeken of er nog een aantal parkeerplaatsen tussen Edisonweg en Oude Veerha- venweg kan worden gecreëerd. Wethouder John de Jonge: „We zoeken creatieve oplossingen." ALMANAK De leerlingen van die Oost-Sou- burgse basisschool werken vaak met thema's. Eén daarvan was eten en drinken. Onderdeel van dat thema was het bijhouden van een eet- en drinkdagboek. Zoals het hoort deed iedere leerling dat braafjes. Bij het noteren welk drankje hij had meegenomen naar school ging de zevenjarige jongeman in de fout. In plaats van het beoogde pakje Wicky schreef hij per abuis heel wat an ders op. Het scheelde slechts één letter, maar daarmee schetste hij wel een heel ander beeld van zichzelf. Er stond namelijk Wisky! Standwerkers komen terug Koor en fanfare treden samen op Bewoners stappen over op duurzaam MIDDELBURG De gemeente Mid delburg is niet van plan extra came ra's te plaatsen langs de Nieuwe Vlissingseweg om vandalisme aan auto's te beperken. Ook meer toe zicht door boa's en politie zit er voorlopig niet in, meldt het college aan de LPM-fractie. Volgens het college vinden de vernielingen te verspreid plaats om daarvoor ge richt in actie te komen. De fractie reageerde eind vorig jaar met vragen nadat in de nacht van 25 op 26 december daar auto's waren beschadigd door vandalen. Volgens de gemeente hebben drie inwoners de dagen daarop aangifte gedaan. In heel 2016 is er twintig keer door bewoners van de Nieuwe Vlissingseweg aangifte gedaan van vernielingen aan hun auto's. „Waarvan veertien in Middelburg en zes en Vlissingen." Uit het overzicht blij kt dat er vele weekeinden zijn dat er geen spie gels worden beschadigd of auto's bekrast. Soms is het echt raak, zoals in het weekeinde van 4, 5 en 6 ja nuari 2016. Toen werd er zevenmaal aangifte gedaan door inwoners van die straat. In heel Middelburg werd in 2016154 keer aangifte gedaan van vernielingen aan auto's. Het college laat weten dat er over wogen wordt om twee mobiele ca mera's aan te schaffen. Maar het kan nog meer dan een jaar duren voor het zover is. vrijdag 27 januari 2017 Bedrijven en onderwijsinstellin gen aan de Kenniswerf kampen met gebrek aan parkeerruimte. Hoewel elk bedrijf en elke orga nisatie voor eigen parkeerplek ken moet zorgen, wordt op het Vlissingse stadhuis nog eens ge keken of er extra parkeerplaat sen zijn te creëren. René Hoonhorst Vlissingen -John de Jonge, wethouder Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN De De Ruyter Jaarmarkt is terug dit jaar. Dat blijkt uit de evenementenka lender die bij de ge meente Vlissingen ter in zage ligt tot en met 8 fe bruari. Er zijn 304 evene menten aangemeld. De standwerkersmarkt werd afgelopen jaar geschrapt omdat de organisatoren de opruimkosten die de gemeente rekent te hoog vonden. Grotere afval bakken moeten die kos ten drukken. VLISSINGEN Anna Woltz in bibliotheek Kinderboekenschrijfster Anna Woltz geeft don derdag 2 februari om 16.00 uur een presentatie over hoe jongeren en thousiast gemaakt kun nen worden voor lezen. Deelname is gratis. Aansluitend is er een sig neersessie voor fans. Het thema is vooral ge richt op leerkrachten en professionals, maar ie dereen is welkom. Aan melden (0118-422100 of activiteit@vlissingen.nl). OOSTKAPELLE Het koor Sing@ Sea uit Oostkapelle en fanfare Onda uit Nieuwland geven morgen samen een concert in de Zions- kerk in Oostkapelle. Het concert omvat vocale en instrumentale werken. Het concert 'Making music together' begint om 19.30 uur. Het pro gramma is samengesteld door de dirigenten Hans van de Broeke en Cora Dellebeke. Er staan 125 musici op het podium. MIDDELBURG Bewoners van twee ap partementencomplexen in Middelburg schakelen op eigen initiatief over op een duurzame ener gievoorziening. Ze heb ben zonnepanelen ge plaatst en gaan in 2020 over op elektrische ke tels voor warm water en verwarming. Zo willen ze het gebruik van gas stoppen. ZEELAND7 Hoge nood Openbaar toilet op het Hof van Tange in Middelburg, fotcts ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 30