Maaiveld Terneuzen stemt in met basisinkomen Rioolwaterzuivering wordt stroomfabriek Oostmolenweg Kloetinge wordt optisch versmald 2 MAAN LEO Column Afgelopen week was Neder land in de ban van de open brief die Mark Rutte aan alle Nederlanders schreef. Het was een markante aftrap van de grote verkiezingsdiscussies. Wat mij vooral opviel aan het verhaal van de premier was de prominente rol van het woord 'normaal'. Maar liefst li keer kwam het voor in de brief. Blijkbaar dachten de cam pagnestrategen van de WD dat de Nederlanders dit woord graag wil len horen. Bij mij roept het woord juist aversie op. De oproep 'Doe eens normaal' is op een aantal vlakken problematisch. Het is mij een te vage aansporing. Beter is het dui delijk te zijn wat je van de Neder landers verwacht: houd je aan de grondwet, bijvoorbeeld. 'Doe nor maal' is veel te breed: je vraagt mensen niet alleen zich aan de grondwet te houden, maar het lijkt ook een veel omvangrijker palet aan waarden en normen te impli ceren. Erger is echter nog het feit dat de aansporing normaal te doen voor een weerzinwekkende eenheids worst zorgt. Er is nog nooit iets in teressants bereikt door mensen die graag normaal wilden zijn. Of je nou fan bent van Pim Fortuyn of van Aletta Jacobs, van Michiel de Ruyter of van Johan Cruijff: zij durfden allen hun hoofd boven het maaiveld uit te steken, niet normaal te zijn. Een onderne merspartij als de WD zou juist de waaghalzen moeten prijzen! Een land dat normaal-zijn tot ultiem doel stelt ontbeert elke verbeel dingskracht, elke vooruitgangs- drang. Laten we de mensen waar Rutte zich in zijn brief impliciet tot richt, de nieuwe Nederlanders en de weerspannige jongeren, juist tonen waar Nederland niet nor maal in is. Onze voortrekkersrol op het gebied van mensenrechten en gelijkheid. Onze open samenle ving. De kwaliteit van ons onder wijs. De relatief kleine welvaarts verschillen. Juist wat ons niet nor maal maakt, is waar we trots op moeten zijn! 'Normale' mensen hebben nooit iets bijzonders bereikt DESTELLING Vandaag: ledereen mag bij mij naar de wc Reageer op pzc.nl Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Minder leerlingen geschorst Zoektocht Zeeuws kinderjury-lid Aanpak geweld tegen ouderen SESPREK VAM TPAC3 KORTINGSBON Terneuzen gaat de komende tijd met het ministerie van Sociale Za ken en Werkgelegenheid overleg gen of de proef er mag komen en in welke vorm. In eerste instantie wilde wethou der Cees Liefting het experiment zelfstandig uitvoeren in het kader van het gezondheidsbeleid. Twin tig mensen die al jaren in de bij stand zitten en er moeilijk uit kun nen komen, krijgen in zijn voorstel een gift vergelijkbaar met hun uit kering. Ze mogen ook bijverdienen. Dat moet hen de kans bieden hun leven weer op orde te krijgen, wat hun gezondheid ten goede kan ko men. Het ministerie trok hierover aan de bel. De invoering van een basis inkomen ligt gevoelig. Al anderhalf jaar wordt erover gesproken met onder meer de gemeenten Gronin gen en Tilburg. Terneuzen kan daar nu op meeliften. Dar er 'slechts' een principebe sluit over de proef zou worden ge nomen, trok gisteravond een raads- meerderheid over de streep. Er ging nog wel een principiële discussie aan vooraf. Jan Sips (WD) en Rian de Feijter (TOP/Gemeentebelan- gen) keerden zich regen de proef met basisinkomens. Zij zijn van mening dat het voornemen aan De raad ging akkoord omdat het 'slechts' om een principebesluit gaat 'hardwerkende Terneuzenaren' nier te verkopen zou zijn. Paula Stoker (ookTOP/Gemeen- tebelangen) steunde het voorstel juist van harte. Zij had in een raads commissie eerder nog tal van prak tische bezwaren geuit. Die waren nu grotendeels weggenomen, om dat het plan nog verder uitgewerkt zal worden. De proef kan, zo stelde zij gisteren, ervoor zorgen dat men sen hun leven weer kunnen oppak ken. De maatregel, die waarschijnlijk in maart wordt uitgevoerd, heeft tor doel om de snelheid op dat stuk weg te verlagen. Regelmatig ont staat schade aan langs de weg ge parkeerde auto's van aanwonenden doordat er vaak hard wordt gereden op de toch al smalle weg. Zo is bij bewoner Danker-Jan Oreel al elf keer de spiegel van zijn auto ge sneuveld. Verkeerskundigen van de gemeente Goes en de voorzitter van de Vereniging Dorpsbelangen Kloetinge hebben de maatregel in overleg met Oreel voorgesteld. Ook op het andere deel van de Oostmolenweg, vanaf de rotonde tor aan Emergis, wordt geklaagd over hardrijders. De politie kan echter niets doen, want een inrich ting als 30 kilometer-zone ont breekt. Ook daar wordt gekeken naar een optische versmalling en eventueel drempels. RITTHEM Uit de rioolwaterzuive ring in Ritthem komt straks niet al leen gezuiverd afvalwater, maar dankzij biogas ook voldoende schone elektriciteit om 380 huis houdens van stroom te voorzien. Waterschap Scheldestromen in vesteert 9,7 miljoen euro in het om bouwen van de waterzuiveringsin stallatie. De werkzaamheden be ginnen volgende maand en moeten volgend jaar zijn afgerond. Tijdens de ombouw kan de installatie in ge bruik blijven.Elk jaar verwerkt de installatie 15 miljard liter rioolwater uit heel Walcheren. Na de ombouw wordt uit het afvalwater biogas ge wonnen voor gasmotoren die elek triciteit opwekken. De nieuwe mo toren leveren meer elektriciteit dan de zuivering zelf nodig heeft. Er worden nog meer maatregelen getroffen om het zuiveringsproces efficiënter en duurzamer te laten verlopen. Hoofdaannemer van het project is Eliquo uit Barneveld, Isti- mewa uit Vlissingen zorgt voor de elektrische installatie en aannemer Croonwolter&dros voor het bestu ringssysteem. vrijdag 27 januari 2017 Gisteren: Ik ben ook een zwevende kiezer 332 reacties VLISSINGEN 120 Zeeuwse middelbare scholieren zijn vorig schooljaar geschorst of verwijderd. Dat blijkt uit cijfers van de Onderwijs inspectie. Het gaat om 0,5 procent van het totaal aantal leerlingen. Landelijk werden vorig schooljaar zesduizend leerlingen geschorst of verwijderd. Dit is een toe name van 8,2 procent ten opzichte van het school jaar ervoor. In Zeeland is dat getal juist gedaald. VLISSINGEN De Senaat van Neder landse Kinderjury zoekt een Zeeuws jurylid. Kinde ren in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar die van le zen houden, kunnen een sollicitatiebrief sturen naar www.kinderjury.nl/ aanmelden. De Senaat werft stemmen, schrijft een blog en leest de vijf boeken waarop het meest gestemd is. Vervolgens schrijft de Senaat een ju ryrapport en kiest ze een winnaar. VLISSINGEN Mentorschap Zeeland krijgt 45.000 euro subsi die om een project op te zetten voor de bestrijding van ouderenmishande- ling. Bij het mentorschap zijn zeventig vrijwilligers aangesloten die - aange steld en beëdigd via de kantonrechter - als verte genwoordiger optreden voor ruim honderd cliën ten. Dat zijn mensen die niet voor zichzelf kunnen opkomen. T.W.V.Cl 5t95 met deze bon ALSOF ZO N MUUR HELPT ZE VIN&EN ALTIJD WEL MO0ELIJKHETSEN Deel 12: De Chinese nachtegaal O.a. verkrijgbaar bij: AKO, Attent, Blz Bruna, Cigo, Libris, Plantage, PLUS Primera, Spar, The Read Shop en Vivant Deze bon is geldig t/m 3 februari 8 710114 003423 Een meerderheid van de Ter- neuzense gemeenteraad wil wel de uitdaging aangaan te experi menteren met een basisinko men. Het gaat om een principe besluit. Harmen van der Werf Terneuzen Het deel van de Kloetingse Oostmolenweg tussen de spoor wegovergang en de Patijnweg wordt optisch versmald. Dat ge beurt door het trekken van een lijn op het wegdek. Luc Oggel Kloetinge

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2