op Justitie Zeeland is een mooie plek voor drugsbazen der Steur is de vierde VVD'er gevallen over de Teevendeal. De liberalen gaan zo gehavend richting de verkiezingen. VVD ziet derde bewindsman sneuvelen Met het aftreden van minister Ard van De justitieminister maakte gister avond zijn beslissing om te vertrek ken bekend tijdens het zoveelste debat over de bonnetjesaffaire. Die beslissing viel al eerder op de dag, zei een aangeslagen minister-presi dent Mark Rutte na het aftreden van zijn partijgenoot, maar Van der Steur wilde zich nog verdedigen in het debat. „Hij kon de strijd niet winnen." Stef Blok (52) wordt hoogstwaar schijnlijk vandaag gepresenteerd als opvolger. Hij blijft ook aan als minister van Wonen. Blok wordt de derde WD'er die deze kabinets periode aan de slag gaat op het law and order-ministerie. Eerder moes ten minister Ivo Opstelten en zijn staatssecretaris Fred Teeven, die als officier van justitie de omstreden deal met drugscrimineel Cees H. sloot, het veld ruimen. Ook Kamer voorzitter Anouchka van Milten burg stapte op. Van der Steur (47) moest zich gis teren in de Tweede Kamer verwe ren vanwege zijn bemoeienis met een brief van zijn ambtsvoorganger Ivo Opstelten. Van der Steur had als Kamerlid in een conceptversie van een Kamerbrief wijzigingen voor gesteld, die er de schijn van hadden dat hij de minister opriep informa tie achter te houden over de Tee vendeal. De bewindsman verwierp alle beschuldigingen dat hij zou hebben geprobeerd de Kamer informatie over de deal te onthouden. „Maar ik merk dat mijn antwoorden er niet toe doen", zei Van der Steur bij het bekendmaken van zijn vertrek. „Velen hebben hun politieke oor deel al geveld." De VVD'er wachtte daarmee een motie van wantrouwen die de oppositie in Ik merk dat mijn antwoorden er niet toe doen voorbereiding had niet af. Coalitiepartner PvdA was van te voren niet ingelicht over Van der Steurs beslissing, liet fractievoor zitter Attje Kuiken weten. De oppositiepartijen vielen de minister hard aan in het debat. On omwonden bleven zij hem be schuldigen van liegen. „Van der Steur heeft de Kamer er niet van kunnen overtuigen dat hij zijn rol destijds als Kamerlid zuiver heeft opgepakt", constateerde D66-leider Alexander Pechtold. „Zijn vertrek was onvermijdelijk." Van der Steur had in zijn twintig maanden als minister z'n krediet bij de oppositie ruimschoots ver speeld met eerdere affaires rond Volkert van der Graaf en professor George Maat.P3 VLISSINGEN Rechters maken zich grote zorgen over de invoer van harddrugs in Zeeland. Volgens hen is daar bij politie en Openbaar Mi nisterie al jaren te weinig aandacht voor. Volgens hen gaat sinds de samenvoeging van West-Brabant en Zee land het OM te vaak voor de 'korte klap' waarbij wel de transporteurs, maar niet de bazen en grote afnemers van drugs gepakt worden. ZEELAND 3 Meer weten? Bel 070 30 76 700 oF kijk snel op nrv.nl Nieuwsmedia In Binnen&Buiten Een cataloguswoning saai? Welnee! neemt je mee Edwin van der Aa Hanneke Keultjes Den Haag Ard van der Steur Minister Van Kijk voor voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. snelle beslisserskorting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. der Steur stapt op Boek nu uw verre rondreis De snelle beslisserskorting geldt voor al onze 250 groeps- en privéreizen. Kies uit de mooiste bestemmingen wereldwijd. Premier Mark Rutte neemt afscheid van minister Ard van der Steur na zijn aftreden tijdens een debat in de Tweede Kamer over zijn rol in de zo genoemde Teevendeal rond een schikking met drugscrimineel Cees H. FOTOJERRYLAMPEN 8°C Koude lucht verdwijnt pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,10 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1