I IS] 12 VOLKSVERHUIZING JAAR VAN DE HAAN Wang Pengfrei reist wat afin zijn leven. Hij fietst elke dag door Peking, waar hij pakket jes aflevert, van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat. Maar nu even niet. Vanuit zijn goedkope slaap- plek belde de arbeidsmigrant een paar da gen geleden met zijn familie in de stad Heze in de provincie Shandong. Goed nieuws: Wang komt eraan, met cadeautjes voor zijn ouders en kinderen. Zeven uur afzien in een afgeladen trein. De koerier is goed voor een van de 2,98 mil jard reizen die de Chinese overheid dit jaar heeft geregistreerd voor de viering van het Jaar van de Haan. De grootste volksverhui zing op aarde. Ook in een aantal andere Azi atische landen is de reis traditie, maar ner gens op zo'n schaal als in China, waar meer dan een miljard mensen hun koffers heb ben gepakt. Ter vergelijking: voor Thanksgi ving Day reizen een kleine 50 miljoen Ame rikanen naar hun familie. Het hoogtepunt is vandaag als in het hele land families rond de nieuwjaarsmaaltijd samenkomen. Morgen volgt het traditionele vuurwerk en zijn de optochten met drakenkoppen. 'Nooit hadden de Chinezen meer geld en zin om te reizen', aldus de staatskrant China Daily. Daartoe waren alleen al voor de trein 360 miljoen kaartjes verkocht. Dit jaar moest ook Wang daarvoor extra lang in de rij staan, omdat iemand had bedacht de pe riode van reservering van treinkaartjes te halveren tot dertig dagen. Dat experiment bleek niet de oplossing om de traditionele chaos op de stations te voorkomen. Integen deel. Chinese media constateren dat het spoor de jaarlijkse nieuwjaarsrush eigenlijk niet meer aankan. Wang heeft het in elk ge val gehaald en viert uitgelaten het weerzien met zijn familie, fotosepa vrijdag 27 januari 2017 GO <p' <l 5..<' Bob van Huët

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 12