Tekort aan spinazie en sla door slechte oogst €75, 3 C EUWS 11 Groenteschappen mogelijk nog weken leeg 3 jaar geëist voor roof op bejaarde Golden Tulip Vijf vrouwen variërend in leef tijd van 2i tot 52 jaar hebben gisteren bij de rechtbank in Amsterdam drie jaar gevange nisstraf tegen zich horen eisen. Het vijftal wordt onder meer verdacht van juwelendiefstal bij een hoogbejaarde vrouw (88) aan de Apollolaan in de hoofdstad. Een van hen was via een babbeltruc en onder het voorwendsel een thuiszorgme dewerker te zijn de woning binnengekomen. Zij liet ver volgens de andere vier onge zien binnen. Na de diefstal ont weken ze een verkeerscontrole en smeten een kluis gevuld met sieraden uit de auto toen zij door een motoragent ach tervolgd werden. Daarom is hun ook poging tot doodslag ten laste gelegd. Een automobi list en een andere achtervol gende motoragent botsten tegen de kluis op. Volgens de officier van justitie hebben de vrouwen met het gooien van de kluis uit hun rijdende auto het risico genomen een dode lijk ongeval te veroorzaken. Dat de motoragent niet viel, is te danken aan zijn rijvaardigheid, aldus de aanklaagster. Ik verwacht dat onze wijn door de opwarming van de aarde beteren beter wordt Vrouw leeft dagen zonder haar longen Canadese artsen hebben naar eigen zeggen een 32-jarige moeder het leven gered door haar longen te verwijderen. Dat is gisteren bekend gewor den. Melissa Benoit kreeg vorig jaar een levensbedrei gende longontsteking. De artsen van het Algemene Zie kenhuis van Toronto vreesden voor haar leven en verwijder den haar zieke longen. De vrouw werd in leven gehou den door ultramoderne tech nologie, die de longen verving tot zes dagen later donorlon gen arriveerden. Zoon steelt pensioen Albright wil moslim zijn F16's vangen Russen op Supermarkten kampen met lege groenteschappen. Vooral blad gewassen als spinazie en sla zijn lastig te verkrijgen door mislukte oogsten in Zuid-Europa. Het kan nog weken duren tot de voorraden weer zijn aangevuld. Marktanalist Wilco van den Berg van belangenorganisatie Groenten- Fruit Huis legt uit dat het tekort aan verse bladgewassen is veroorzaakt door flinke regenval in Spanje. „Rond de kerstperiode hebben daar de velden blank gestaan. Veel oog sten zijn mislukt door waterschade. Daar komt de vorst nu nog eens bovenop. Nederland is voor de leverin gen van blad gewassen in de maanden ja nuari en fe bruari groten deels afhanke lijk van Zuid- Europa. 70 pro cent van de spinazie komt uit Spanje. Een ander deel wordt geïm porteerd uit Italië, maar ook daar dreigen oogsten te mislukken door vorst en sneeuwval. Volgens Mario Iuzzolino van groente- en fruitimporteur VerDi in Barendrecht zijn deze weersom standigheden uitzonderlijk. „Het sneeuwt wel vaker in het midden en zuiden van Italië en Spanje, maar een laag van 30 centimeter, dat gebeurt misschien maar eens in de tien tot vijftien jaar." Rond de kerstperiode hebben de velden blank gestaan De prijzen van de groenten zijn hierdoor ook behoorlijk gestegen. VerDi betaalt normaal zo'n 8 tot 10 euro voor tien kroppen ijsbergsla. Nu kost dat 20 euro, aldus Iuzzolino. De kans dat consumenten hier ook iets van gaan merken, is min der groot. Veel supermarktketens hebben per seizoen prijsafspraken met leveranciers. De invloed van vraag en aanbod op de prijzen is het grootst op de vrije markt. Hoelang het gaat duren voor de voorraden weer zijn aangevuld, durft marktanalist Van den Berg niet te zeggen. „Dat is afhankelijk van het aantal velden dat nog gered kan wor den." Iuzzolino voorziet de ko mende weken weinig verandering in de aanvoer vanuit Spanje. Pas in het voorjaar kunnen de gewassen weer in Nederland worden geteeld. VerDi zoekt ondertussen naar tij delijke oplossingen. „We overwegen bijvoorbeeld om ijsbergsla te impor teren uit Noord-Afri kaanse landen. Het lijkt erop dat de prijzen daar lager zijn." Van den Berg: zijn nog Hol er gelukkig genoeg landse groen ten, zoals sprui ten, boerenkool en witlof" Exclusieve Lezersreis Vanaf 3-daags Winterarrangement 3-daags Winterarrangement (Last minute actie!) Boek nu deze reis op reiskatern.nL/pzc Q reiskatern.nl vrijdag 27 januari 2017 PC AMSTERDAM Camilla Parker Bowles De echtgenote van de Britse prins Charles ziet ook voorde len in de klimaatverandering. Ze deed haar uitspraak, die veel Britten verbaasde, op een receptie van Britse wijnboeren. TORONTO BOSBRANDEN IN CHILI Brandweerlieden graven geulen in een poging de versprei ding van een bosbrand in de Chileense gemeente Hualané tegen te houden. Bij de bestrijding van de enorme branden die het Zuid-Amerikaanse land al weken teisteren, zijn de afgelo pen dagen zes mensen om het leven gekomen. Bijna 2.400 vierkante kilometer is al afgebrand, fotoalejandrozoaez/ap UTRECHT Een 58-jarige man uit Zeewolde is gis teren door de recht bank Utrecht veroor deeld tot vijf maan den gevangenisstraf voor het verduiste ren van het pensi oengeld van zijn bejaarde ouders. De man moet ook een bedrag van ruim 108.000 euro aan zijn ouders terugbe talen. De man heeft het geld gebruikt voor het opzetten van een escortbe drijf. Verder werd het besteed aan kleding, sieraden en auto's. WASHINGTON De voormalig Ameri kaanse minister van Buitenlandse Zaken Madeleine Albright zegt dat ze uit soli dariteit bereid is om zich te registeren als moslim. Dat heeft ze via Twitter laten weten. Ze doet dit uit protest tegen de huidige president Trump. DEN HAAG Nederlandse F-16's hebben in het lucht ruim van Estland, Letland en Litouwen twee Russische vliegtuigen onder schept en begeleid. Beide toestellen, een Antonov-26 'Curl' en een Sukoi- 24 'Fence', werden geïdentificeerd, waarna ze hun vlucht mochten ver volgen, meldde het ministerie van De fensie gisteren. Sinds deze maand bewaakt Nederland namens de NAVO de Baltische staten. „Sorry, de sla is uitverkocht. En dat geldt ook voor de spinazie." Heel wat klanten krijgen dit te horen als ze in de supermarkt op zoek zijn naar deze alledaagse groenten. Elodie Kint Barendrecht - Wilco van den Berg, marktanalist „En Vertrek t/m 30 maart 2017 Ontvangst met warme chocolademelk 2 overnachtingen in kamer aan de landzijde 2x uitgebreid ontbijtbuffet lx 3-gangen diner Gratis gebruik zwembad en relax center ■■■KJr Voorwaarden: Deze prijs heeft betrekking op de kamers aan de landzijde. Prijs excl. toeristenbelasting circa 2,15 p.p.p.n. Toeslag 1 persoon 60,- op de arrangementswaarde, de 1-persoons- toeslag geldt alleen op basis van een 2-persoonskamer. Kinderen t/m 12 jaar (max. 2) slapen Voor 10,- per kind per nacht op de kamer van de ouders o.b.v. logies ontbijt Familiekamers bevinden zich aan de zeezijde dus geldt hiervoor de toeslag. Dit arrangement is geldig voor genoemde data o.b.v. beschikbaarheid. De bloemenbadplaats Noordwijk aan zee biedt elk wat wils het hele jaar door. Lekker wegdromen aan het strand of wandelen op de boule vard, zeven dagen per week gezellig winkelen, een partijtje golf of een bezoek aan een van de vele musea in de buurt. Of u nu voor een sportief of juist een ontspanningsuitje komt, Noordwijk heeft het allemaal. Golden Tulip Noordwijk Beach is gelegen aan het strand en boulevard en beschikt over comfortabele kamers aan land en zeezijde, een brasserie met een overdekt verwarmd terras, een bar met openhaard en een relaxcenter voorzien van sauna, stoomcabine en zwembad met bubbelbad en hydro-massage. Vertrekdata Prijzen t/m 30 Mrt. 75,00 p.p. aankomst zondag t/m donderdag t/m 30 Mrt. 85,00 p.p. aankomst vrijdag en zaterdag Speciale actie Boek nu een upgrade naar een zeezijde kamer voor maar 7,50 p.p.p.n, extra. Meer informatie en boeken: Ga voor het '3-daags Winterarrangement' naar onze website reiskatern.nl/pzc/gtnbl701 voor informatie. Boeken alleen rechtstreeks bij het hotel per telefoon of e-mail via 071 - 361 92 05 of reservations@goldentulipnoordwijkbeach.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11