II Stedentrips per Comfort Class bus Kras.nl/busreizen 3 Wereld vermaakt zich met Trumpfilmpje Arjen Lubach over ponypark Slagharen 'Grab them by the pony.' 'Ponypark' Slagharen is wereld beroemd nadat het figureerde in de 'Nederlandspot' van Zondag met Lubachvoor president Trump. Net nu het park van de pony's af wil. 50 miljoen internethits Niels Dijkstra voelt als marketing directeur van Attractiepark Slagha ren de bui al hangen, nu hij ko mend weekeinde met zijn maten een paar dagen weg heeft gepland. „Een echt mannenweekend, ook met bier. Nou, na de afgelopen da gen gaat het dan maar over één ding. Inderdaad, grab them by the pony. Leuk die pony's, maar had ik al verteld dat we een nieuwe acht baan krijgen?" De commerciële man van het re creatiepark aait de kleine paardjes waar het park in Slagharen furore mee maakte nog maar eens door de manen. Dijkstra werkt er al heel wat jaartjes, maar dit is de eerste keer dat hij een pony een liefkozend schouderklopje geeft. Ze zijn we reldberoemd, na een onbetaalbaar vermakelijk filmpje waarin televi siemaker Arjen Lubach ze afgelo pen zondag aan Amerika's presi dent Donald Trump voorstelt als cultureel erfgoed van ons land. Het budget dat Attractiepark Slagharen - naar de naam 'Pony park' luistert het al bijna tien jaar niet meer - jaarlijks aan reclame kwijt is, houdt Dijkstra liever voor zich. „Maar normaal richten we ons op Duitsland, België en soms iets verder. Nu halen we CNN en ZDF, scoren we in Amerika en bereiken we zelfs Nieuw-Zeeland." Pony's en Slagharen, wie is er niet groot mee geworden? In het attrac tiepark krijgen gezinnen die een bungalow huren er een pony voor de kinderen bij. De directie stopte al eens met de uitleendieren, maar draaide dat besluit op verzoek van veel gasten terug. Na komend sei- ERFGOED zoen zoekt het een opnieuw een ander huis voor de tachtig overge bleven pony's. Dubbel is het wel, want juist op het moment dat 'Ponypark Slagha ren' continent na continent ver overt, worden in het attractiepark Normaal richten we ons op Duitsland en België. Nu halen we de VS en Nieuw-Zeeland de eerste onderdelen van de spec taculaire achtbaan Gold Rush bin nengereden. Hij wijst op de nieuwe plattegrond van 'Slagharen'. „De pony's? Die zijn straks niet meer dan een postzegel in het park. We houden er een paar over. Daarop kunnen kinderen rondjes rijden." En daar verandert ook Lubach niets aan, is Dijkstra beslist. De maatschappelijke discussie over 'de inzet van dieren als vermaak' ver hardt, weet hij. „Onder meer bij dierentuinen. Voor zover ik weet, heeft nog nooit iemand geprotes teerd over de manier waarop wij het doen. Maar een eventuele dis cussie willen we voor zijn. Daarom stoppen we. Dieren houden vraagt bovendien nogal wat van de orga nisatie. Je hebt verzorgers nodig, bij vrieskou moeten ze naar binnen en de dierenarts komt langs." Ondertussen staan de telefoon lijnen naar het attractiepark rood gloeiend en kan de website de mondiale interesse allemaal nog maar net bijbenen. Met de reserve ringen loopt het storm en belang stellenden vragen zich angstvallig af of er in de zomer nog wel een plekje vrij is. Dijkstra kan ze gerust stellen: het park heeft na een ver bouw zo'n 630 huisjes per dag te verhuren. Nu nog voor een deel met pony, volgend jaar vooral met een flatscreentelevisie als vermaak. En de nieuwe achtbaan: Dijkstra had net voor 'Trump' reclame op negentien zenders ingekocht. Zonde van het geld? Nee hoor, maar ook de Gold Rush zal het qua expo sure nooit kunnen winnen van de pony's. „Dat geeft ook helemaal niet. De pony's zullen altijd aan ons park verbonden blijven en daar zijn we uitermate trots op. Door Lubach kent iedereen ineens ons park. Bij de lancering van de achtbaan helpt dat alleen maar mee." Voordeelreis Berlijn Voordeelreis Parijs Voordeelreis Londen Hamburg Lübeck Praag Compleet Londen Windsor Castle Dresden Leipzig Compleet of 0900-9697 70 cpg De wereld is Kras Busvakanties vertrekgarantie 4 dagen v.a. donderdag 26 januari 2017 Beroemd, maar ook afgedankt Arjan Bosch Slagharen —Niels Dijkstra America first? Ons eigen 'ponypark' Slag haren staat met stip op 1 nu de halve wereld klikt op het fantastic filmpje van het tv-programma Zondag met Lubach voor president Trump. In het introductiefilmpje stelt televisiemaker Arjen Lu bach 'Slagharen' voor aan Amerika's president Donald Trump als cultureel erfgoed van ons land. Marketing-direc- teur Niels Dijkstra is er onder steboven van. „Het filmpje is vijftig miljoen keer bekeken. Herhaal dat maar eens: vijf-tig mil-joen. Bizar, maar een enorme promotie voor ons park. Onbetaalbaar." M Marketing directeur Niels Dijkstra ziet nau welijks nog toe komst voor de po ny's waarmee het park be roemd werd. FOTO ANP, FFU/FRANK UIJLENBROEK 4 dgn v.a. 159 4 dgn v.a. 159 4 dgn v.a. 169 4 dgn v.a. 219 5 dgn v.a. 249 5 dgn v.a. 279 5 dgn v.a. 299

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 3