Dertigers aan de macht in Melbourne Milder straf systeem voor aanrijdingen in Formule 1 Giri en Van Wely schieten maar weinig op met remise 26 345,0' Kristie Boogert overweegt haar tennisrokje ook weer uit de kast te halen. „Dertiger of veertiger, zou het uitmaken", vraagt de 43-jarige oud-prof en commentator bij Euro sport met een kwinkslag. Met zes dertigers in de halve finales is de Australian Open een veteranen- toernooi geworden. Afgelopen nacht speelde Venus Williams (36) tegen 'jonkie' Coco Vandeweghe (25) en trof Serena Williams (35) generatiegenote Mir- jana Lucic-Baroni (34). „Tegen Mir- jana heb ik in de vorige eeuw ook nog twee keer gespeeld", had Boog ert teruggezocht. „Mijn God.Heel wonderlijk wat hier allemaal ge beurt." Bij de mannen sloeg de 30-jarige Rafael Nadal gisteren de vier jaar jongere pupil van Richard Krajicek, Milos Raonic, naar huis: 6-4,7-6 (7), 6-4. Nadal treft nu Grigor Dimitrov (25), die jarenlang gebukt ging on der de druk die zijn bijnaam 'baby- Federer' met zich meebracht, maar nu zijn belofte begint in te lossen. De eerste halve finale gaat vanoch tend tussen oud-kampioenen Ro ger Federer (35) en Stan Wawrinka (3i). Het is niet eens een incident. De gemiddelde leeftijd op de vier grand slams stijgt al jaren. De tijd dat Boris Becker op zijn 17de Wim bledon kon winnen en Martina Hingis op haar 16de in Melbourne, ligt achter ons. „Al zal het altijd zo blijven dat jonge vrouwen eerder in staat zijn te stunten dan mannen", zegt Boogert. „Ze zijn sneller vol wassen en eerder uitgegroeid." Verklaringen Er zijn een paar verklaringen waarom de oude rotten maar niet worden ingehaald door de groen tjes, en de generatie daartussenin. „Oudere spelers hebben een geba lanceerd schema, ze spelen lang niet het hele jaar", zegt Boogert. „Bij Federer en Nadal helpt het dat ze vorig jaar lang geblesseerd zijn geweest. Ze zijn natuurlijk wel ge woon fit en hebben geen wedstrijd ritme nodig om snel weer op ni veau te zijn. In de breedte kunnen veel spelers het zich tegenwoordig veroorloven om met een eigen fysio en een masseur te reizen. Vroeger was dat uitzonderlijk, had je alleen De ouderen hebben een gebalanceerd schema, spelen lang niet het hele jaar een trainer bij je. Spelers doen veel meer dan tennisspecifieke trainin gen, herstellen beter, zijn fitter. Dan geven ervaring en het mentale gedeelte de doorslag. Veel jonge honden hebben te weinig rust, ze denken te ver vooruit." Daarnaast zijn de hardcourt ba nen in Melbourne ouderwets snel. Dat zijn de 30-plussers nog wel ge wend van vroeger. „Er is een peri ode geweest dat banen, ook indoor, zo traag mogelijk werden gemaakt en er met grotere ballen werd ge speeld. Nu worden juist kleinere ballen gebruikt. Dat is in het voor deel van een Federer." Een mannenfinale Federer-Nadal en een 'Sister Act' Venus tegen Se rena. Alsof we terug zijn in 2006. „Ongelooflijk, als dit de finales zou den worden", vindt Boogert. „Het is wel interessant om te zien wat er dan gebeurt. De media zijn altijd kritischer geweest op het vrouwen tennis. Dat Serena zo lang nummer 1 van de wereld was, was dan type rend voor het gebrek aan talent en werklust bij de jeugd. Maar bij de mannen zou je nu diezelfde bena dering kunnen toepassen. Liever niet hoor, het is knap wat die derti gers laten zien. Op zo'n carrière kun je alleen maar jaloers zijn." Exclusieve Lezersreis "Le Paradou" Cöte d'Azur vanaf per week Mondial Tours LONDEN De Formule 1 voert in 2017 een milder strafsysteem in bij aanrijdingen tussen coureurs. Al leen als volstrekt duidelijk is dat er een schuldige is aan te wijzen voor de crash volgt een straf. De koningsklasse van de autosport wil met de regelwijziging rijders aanmoedigen vaker in te halen en niet in te houden uit angst dat bij de minste of geringste touché een straf volgt. De wedstrijdcommis sarissen lagen vorig seizoen nogal eens onder vuur bij hun beoorde ling van de aanrijdingen tijdens de Formule i-races. Een lichte aanraking, zonder dat nu echt duidelijk was wie de schuldige was, leidde soms al tot een tijds- traf. Dit rigide strafsysteem werkte in de hand dat coureurs minder aanvallend gingen rijden. Wedstrijdleider Charlie Whiting blijft aanrijdingen melden aan de wedstrijdjury. Die maakt dan de keuze wel of geen onderzoek in te stellen, met daarbij de belangrijke voorwaarde dat alleen een straf wordt uitgedeeld als volstrekt duidelijk is wie schuldig is. WIJK AAN ZEE De Nederlandse clash tussen de schaakgrootmees ters Loek van Wely en Anish Giri in de tiende ronde van het inter nationale Tata Steel Chess heeft geen winnaar opgeleverd. De landgenoten kwamen gistermid dag in de Philharmonie van Haar lem na 31 zetten remise overeen. Van Wely speelde met de witte stukken. Giri kwam na zijn achtste remise op vijf punten en is vrijwel kans loos voor de eindzege. Routinier Van Wely, die al zes nederlagen leed, bleef ondanks het halve puntje onderaan staan. De Amerikaan Wesley So boekte inmiddels zijn vierde overwin ning. Hij versloeg met wit de Pool Radoslaw Wojtaszek en bezet na tien ronden in zijn eentje de kop positie met zeven punten. De Noorse wereldkampioen Magnus Carlsen raakte achterop door te remiseren met Pentala Hari- krishna uit India. Carlsen deelt met zes punten voorlopig de tweede positie met liefst vier an dere schakers. 2-, 4- of 6-persoons vakantiewoningen Frankrijk Boek nu deze reis op reiskatern.nl/dg f) reiskatern.nl donderdag 26 januari 2017 De gemiddelde leeftijd op de grand slams stijgt ai jaren. Maar met zes dertigers in de halve finales doen de 'oudjes' het wel erg goed in Australië. „Heel wonderlijk wat hier gebeurt." Rik Spekenbrink Melbourne A De Spaanse dertiger Rafael Nadal valt op zijn knieën en balt zijn vuisten na het bereiken van de halve finales in Melbourne. FOTO PHOTO NEWS —Kristie Boogert In St. Paul de Vence, aan de pittoreske Cöte d'Azur, bevindt zich het landgoed "Le Paradou". Met de auto rijdt u in een kwartier naar de stranden aan de Middellandse Zee. Nice, Cannes, Monaco en St. Tropez liggen bijna voor de deur. Een perfecte plek voor de echte genieter en individualist. De vier typisch Provengaalse vakan tiewoningen zijn vernoemd naar bekende kunstenaars die zich sterk tot deze omgeving aangetrokken hebben gevoeld en zijn gelegen in een weelderige tuin, omgeven door olijfbomen, mandarijn-, citroen- en sinaasappelbomen, palmbomen en hoge cipressen. Het landgoed beschikt over eigen parkeerplaatsen en een zwembad. Aankomst- en vertrekdag is zaterdag. Bij een verblijf van 2 weken ontvangt u op de tweede week 10 korting. Inbegrepen: Bed- en keukenlinnen Handdoeken Stroomkosten Niet inbegrepen: Eindschoonmaakkosten Prijzen Cezanne: max. 2 personen Vanaf 345,00 Renoir: max. 4 personen Vanaf 495,00 Picasso: max. 6 personen Vanaf 845,00 Matisse: max. 6 personen Vanaf 845,00 Prijzen per week. Niet inbegrepen: Eindschoonmaakkosten Cezanne 30,00, Renoir 40,00 Picasso en Matisse 50,00 Voor meer informatie, bel ons van maandag t/m vrijdagn van 09.00- 15.00 uur, mail ons op lezersreizen@ mondial-tours.com of kijkt u op onze website: http://www.mondial-tours.nl /specials/detail/vakantiewoningen Meer informatie en boeken: Ga voor "Le Paradou" Cöte d'Azur naar onze websitereiskatern.nl/pzc/MT1701 of bel met Mondial Tours 053 484 25 26 ^De laatste keer dat drie derti gers de halve finales van een grandslam bij de mannen haal den, lag al bijna een halve eeuw achter ons. In 1968 bereikten Pancho Gonzales (40), Andrés Gimeno (30) en Ken Rosewall (33) de laatste vier in Parijs. Vakantie in St. Paul de Vence

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 26