Justitie jaagt na jaren weer op diamantrovers NIEUWS 9 hoteldeal.nl I voor meer informatie I t088-0331506 Verdachten waren er in het verle den ook al zat, maar nooit werd ie mand veroordeeld voor die be roemde roof van twaalf jaar gele den. De marechaussee kreeg ruim een jaar geleden echter beschikking over nieuwe informatie, die ertoe heeft geleid dat er vrijdag en zater dag in Amsterdam en het Spaanse Valencia vijf mannen en twee vrouwen zijn opgepakt. Of het om (deels) dezelfde perso nen gaat die eind 2005 in beeld wa ren, is onduidelijk. Advocaat Inez Weski stond destijds hoofdver dachte August Wijnand B. bij en zegt nu weer betrokken te zijn bij de zaak. Meer laat ze niet los want de zeven (nieuwe) verdachten zit ten in alle beperkingen, wat bete kent dat ze alleen met hun advoca ten mogen praten en die tegen ie dereen hun mond moeten houden. In het KLM-busje lag voor liefst 72 miljoen dollar aan juwelen en diamanten. Deels afkomstig van sieradenbeurzen August Wijnand B. zou het brein zijn geweest van de hondsbrutale megaroof op vrachtplatform B. van Schiphol. B. was eind 2005 44 jaar. De marechaussee doet 'in belang van het onderzoek' nu geen mede delingen over de leeftijd van de op gepakte verdachten. Maar Spaanse media melden dat één van de aan gehouden verdachten in Valencia een nu 55-jarige Nederlander is die de bedenker van de diamantroof zou zijn geweest. Machinegeweren De diamantroof van 2005 geldt als de grootste uit de Nederlandse ge schiedenis. Om 10.00 uur zou een flinke lading juwelen en diamanten uit een wit KLM Cargobusje wor- den overgeladen in een vliegtuigje naar Antwerpen. Op dat moment komt een blauw KLM-busje aanrij den met twee mannen in KLM-te- nue met bivakmutsen op en ma chinegeweren in hun hand. Binnen vijf minuten weten ze met het car gobusje op de vlucht te slaan en on voorstelbaar eenvoudig van het ter rein af te rijden. Spoorloos In het busje lag voor liefst 72 mil joen dollar aan juwelen en diaman ten. Deels afkomstig van sieraden- beurzen. In Hoofddorp moesten de zakken met edelstenen worden overgeladen in een andere auto. Een deel van de buit bleef achter omdat de criminelen de achterkant van de cargobus niet konden force ren. De rest van de juwelen (waarde 43 miljoen dollar) is tot op de dag van vandaag spoorloos. Volgens de marechaussee is daar ook nu nog geen zicht op. Hoewel er nooit iemand is ver oordeeld voor de diamantroof, zijn er wel al eerder verdachten van zwaar crimineel kaliber in beeld geweest. Zo was ook de latere No Surrender-baas Brain Dalfour des tijds verdacht. Dalfour werd in ok tober 2015 in een vakantiehuisje in Hooge Zwaluwe vermoord. Of het onderzoek naar zijn dood de 'nieuwe informatie' is waardoor de marechaussee 'sinds ruim een jaar' de diamantroof weer onder zoekt, is onbekend. Maar de web site Crimesite weet te melden dat 'volgens een betrouwbare bron' een van de nu opgepakte verdachte Er- rol W. is, een neef van Brian Dal four. 8 of 15 dagen Sicilië incl. vluchten huurauto Met ex Donald Jones en zoon John (1997) maandag 23 januari 2017 De zaak was al bijna vergeten en de buit ter waarde van 43 mil joen dollar is nog steeds spoor loos. Maar ineens is de legenda rische diamantroof van 25 fe bruari 2005 op Schiphol weer in het nieuws: er zijn zeven ver dachten opgepakt. Dezelfden als toen? Victor Schildkamp Schiphol Sporenonderzoek bij het over vallen busje op Schiphol na de diamantroof in 2005. fotoanp Hotel dei Pini 7 of 14 overnachtingen incl. ontbijt Retourvlucht v.a. Amsterdam/Charleroi Huurauto tijdens het gehele verblijf Tip: bezoek de Etna, Palermo en Taormina Hoteldeal.nl/K01231 Adèle Bloemendaal tijdens de première van de voorstelling over haar leven in 2013. fotoanp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 9