De Schelde en De Bruinvis op het nippertje naar de zege De Bruijn komt niet verder dan kwartfinale Solo naar de zege Slechte dag Novitas 18 Aanvallende ploegen zorgen voor korfbalkraker Het Terneuzense Luctor bood de buurman goed tegenstand, maar kwam tekort om de zege binnen te slepen. Glenn Hofman (26) schakelde De Bruijn op spectaculaire wijze uit met 39-40 na 28 beurten. Een thril ler van formaat. De Bruijn leek hal verwege aanspraak te maken op de winst toen hij met 22-6 leidde. De pauze was de Hulstenaar fu nest, want een kleine dip leidde een formidabele remonte van Hof man in, die met twee series van 5, 4 en 7 erover ging. Toen herstelde de Bruijn zich, snelde naar 37-32 en de buit leek binnen. Hofman dacht daar an ders over en ging met een slotse- rie van 8 uit. De Bruijn strandde in de nabeurt op een punt voor de meet en sloot af als vijfde met 1.560 gemiddeld. Clingenaar Wim van Brink is in Café de Herberg in Kapelle acht ste en laatste geworden in het per soonlijk kampioenschap bandsto ten vierde klasse. De titel ging naar Joop de Fouw uit Colijns- plaat. Van Brink was een eenzaat in Kapelle. Hij was de enige band stoter uit Zeeuws Vlaanderen die in de finale stond en moest het op nemen tegen twee Schouwenaren en vijf Bevelanders. Van Brink, die sinds de sluiting van Café de Troubadour in Clinge bij BHV De Kroon in Hulst speelt, zat er zelf niet zo mee. „Ik ben ge wend om aan deze kant van de tunnel te spelen, want ook in de teamcompetitie moeten we vaak hierheen", zei hij. „Enig minpunt is het kostenplaatje. Je moet drie dagen heen en terug door de tun nel en dan het verteer nog. Maar ik vind het leuk om te doen dus ga ik nog wel even door, ook al was het dit keer geen succes." KAPELLE Tim van den Broeke heeft de Azencross in Kapelle op zijn naam geschreven. De atleet uit Vlissingen klopte Erwin Har mes, die tweede werd. Van den Broeke finishte in een tijd van 28 minuten en 43 secon den. Daarmee bleef hij Harmes vier seconden voor. Die voor sprong bouwde hij al vroeg in de race op. Vanaf het begin ging de Walcherse atleet in de aanval en dat loonde. Harmes haalde hem nooit bij. Bij de vrouwen ging de zege naar Anjolie Engels. Ze werd acht ste in het overall-klassement. Zij liep de wedstrijd in een tijd van 34 minuten en 17 seconden. De Zeeuws-Vlaamse korf balderby in de vierde- klasse is gewonnen door Zaamslag. In een vermakelijk duel maakte Luctor het haar grote broer één helft knap lastig, maar kwam het na SWNZ-De Schelde 5-6: De man nen van De Schelde speelden een erg slordige wedstrijd in Schijn- del. Vooral de eerste periode, die eindigde in 1-1, was erg voorzich tig. Maar ook tegenstander SWNZ rust tekort voor een stunt: 15-20. De goed gevulde sporthal de Vliegende Vaart, de thuishaven van beide ploegen, was het toneel van een onvervalste kraker tussen underdog Luctor en favoriet Zaam slag. Twee aanvallend ingestelde ploegen zorgden voor een fraai af fiche voor de korfbalsport. In de eerste helft gaven beide ploegen el- was slordig en miste een aantal overtalsituaties. Dit resulteerde in een 1-2-voorsprong voor De Schel de na de tweede periode. In de derde periode maakte de thuisploeg gelijk, om in de laatste periode zelfs tot twee keer een voorsprong te pakken. Daardoor leek SWNZ er met de zege van door te gaan. 42 seconden voor tijd maakte De Schelde echter ge lijk, 5-5, en negentien seconden voor tijd werd het zelfs nog 5-6 voor de Zeeuwen. kaar ook weinig ruimte (8-10). „De weerstand van Luctor ver raste me in positieve zin", keek Zaamslag-coach Inge Bekaert te rug op de eerste dertig minuten, waarin haar ploeg weliswaar de voortdurende voorsprong had, maar niet los kwam van de buren uit Terneuzen. „Daar deden we nog goed mee" pruilde Luc- tor-coach Peter Durink na afloop van het tweede bedrijf, waarin zijn ploeg Zaamslag niet meer kon bijbenen. Na rust drukte Zaamslag meer zijn stempel op de wedstrijd. De aanvallers van Luctor werden steeds verder van de korf gedrukt. Een enkel Terneuzens afstands- de mannen van De Bruinvis speel de een spannende wedstrijd. Van af het begin waren de twee ploe gen aan elkaar gewaagd. De Bruin vis nam twee keer een voor sprong, maar SBC kwam steeds sterk terug. In de tweede periode leek De Bruinvis de wedstrijd naar zijn hand te zetten, want het werd 3-5. Maar de thuisploeg kwam terug en nam zelfs een 6-5-voorsprong. Via 6-8 wonnen de Zeeuwen uit eindelijk met 7-8. schot trof nog doel, terwijl de be zoekers het gat geleidelijk aan ver grootten tot acht punten (12-20). Uiteindelijk kwam Luctor nog iets dichterbij: 15-20. HULST De handbalsters van Novi tas hadden gisteren een complete off-day. De ploeg uit Hulst verloor het thuisduel met White Demons 3 in de derde klasse met ruime cij fers: 15-7. Na een moeizame start van bei de kanten keek Novitas tegen een 6-4-achterstand aan bij de rust. Die marge leek nog te overbrug gen voor de Zeeuwen. De ploeg van coach Erwin Bel speelde echter een dramatische tweede helft. Aanvallend bakten zijn pupillen er niets van. Een wedstrijd om snel te vergeten. Score Novitas: Patricia Bel 3, Patty van Kerckhoven 2, Hielke Boënne 1, Saskia van Goethem 1. maandag 23 januari 2017 Het Terneuzense Luctor (oranje shirts) bood in de korfbalderby tegen Zaamslag dapper tegenstand, maar kwam net tekort om een ze ge over te houden aan het onderonsje met de buurman, foto ronald den dekker Zaamslag wint derby Eén punt kwam Jean Paul de Bruijn tekort voor een plaats in de halve finale van de Masters het officiële kampioenschap driebanden van Nederland. Hij strandde zodoende in de kwartfi nales. De titel ging uiteindelijk naar Dick Jaspers. Joop van den Oudenhoven Vlissingen Terneuzen De Zeeuws Vlaamse waterpolo- ploegen speelden zaterdag bei de een spannende wedstrijd en wisten allebei de punten mee naar huis te nemen. De Schelde won met 5-6 bij SWNZ en De Bruinvis won met 7-8 bij SBC2000 3. Ko Mechielsen Vlissingen Scores De Schelde: Gijs Manhave 2 en Ruben de Vos, Christian de Die, Sven Schieman en Mertijn Loof allen 1 maal. SBC2000 3-De Bruinvis 7-8: Ook Scores De Bruinvis: Adjan Hoste en Danny Soetens 3 en Angelo de Meijer 2. Scores Luctor: Anthony van de Vel de 7, Jasmijn Hamelink en Adrie de Jonge 2, Karlijn den Hollander, Ma- rit de Kok, Eline Jansen en Jenni van Gelder 1. Scores Zaamslag: Marco van Reeu- wijk 10, Pjotr Hamelink 6, Linda Ha melink, Daphne de Vos, Gerwin Ze- gers en Richard Verolme 1. Seolto 5-BKC: 7-11. Scores BKC: Koen de Bliek 4, Sandra de Reu en Michiel Zwanenburg 2 Carmen Faas, Vivian Salomé en Martijn Mal- jaars 1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 98