drio.nl Cavallo Nieuwenhuis stelt niet teleur Sterke start levert niets op Volleybalsters Stevo vervolgen goede reeks 17 Nieuwenhuis liep met de voor de piaffe, zijgangen en midden draf negens scorende twaalfjarige United-zoon naar 72,17 procent. Nieuwenhuis liet Debora Pijpers (Abcoude) met de ruin Blof ach ter zich (68,84). „Athene is een super impone rend beest, dat Jeanine rijtech- nisch goed voor elkaar heeft. Ze reed een hele mooie constante proef, waarin het paard mooi liep. Een mooi compleet beeld. Een combinatie met de mogelijkheid om door te stromen naar het A-kader en op het Europees kam pioenschap goed te scoren" ver telde juryvoorzitter Mattie Boom aars, die nog wel een punt van aandacht had. „De overgangen naar de piaffe zou vloeiender mo gen. Aan dit onderdeel zou in de training denkelijk meer aandacht moeten worden besteed." Thamar Zwijstra (Schore) was gisteren de overtuigende winnaar van de Intermediate I (70,72). Met de ruin Hexagon's Denzei sloeg de amazone uit Schore een gat van ruim drie procent met Chan- tal Nijpjes (Sint Laurens) en de hengst Checavara N. Thamar Zweistra: „Ik ben dik tevreden. Denzei bleef mooi voorwaarts en bergop lopen. De overgangen wa ren vloeiend." In de Grand Prix voor Kadervor ming was Jeanette Hazen (Nee- roeteren) de beste. In een prachti ge wedstrijd, waarin de verschil len klein en het niveau hoog wa ren (vier combinaties behaalden ruimschoots de A-kader score van 72,00 procent) reed Haazen met veel allure en gedurfde proef de ruin Dabanos D'04 naar 74,63 procent naar goud. Voor amazone Madeleine Wit te uit Schijndel was, na haar schorsing omdat ze weigerde als reserve mee te reizen naar Rio, Masters of Dressage het startpunt om weer een plaatsje in het elite corps te veroveren. Onder het toe ziend oog van de nieuwe bonds coach Rien van der Schaft stuur de Witte de hengst Winton met 72,83 procent naar de vierde plaats. De Brabantse bewees hier mee dat men in de toekomst weer rekening met haar dient te houden. Jurylid Pauline van Nidspen: "Dit was een duidelijke kopgroep met veel potentieel. Daarom was het echt leuk om deze wedstrijd te jureren." De vrouwen van Scheldesport kwamen niet in actie, omdat te genstander Virtus niet kwam op dagen. Daardoor kreeg Schelde sport een reguliere 20-0 overwin ning. „We hadden natuurlijk lie ver gespeeld, want het was de eer ste wedstrijd na de winterstop. Het aanstaande weekeinde zijn we weer vrij constateerde coach Martin van Ham. Scheldesport-Vido 75-83: De Ter- neuzense basketballers konden een uitstekende start geen vervolg geven. In de eerste periode scoor de Scheldesport 30 punten, Vido 2t. In de tweede periode verdween de voorsprong, omdat de thuis ploeg aanvallend niets klaarmaak te. „Er werd te gehaast geschoten. We misten daardoor ook de re bounds", vond spelercoach Martin van Ham van Scheldesport. Nog voor de pauze zette de ploeg uit Veldhoven de situatie recht: 38-48. De marge van tien punten bleef lang gehandhaafd. In de slot fase kwam Scheldesport terug tot op vier punten, maar daar bleef het bij. Er werd te gehaast geschoten. We misten daardoor ook de rebounds Sic Pugno-Stevo 1-3 (22-25, 18-25,25-22,22-25): Een aantrek kelijke wedstrijd, waarin Stevo de goede vorm van de laatste wed strijden bevestigde. Sic Pugno werd met een lastige opslag be stookt en kwam daardoor weinig aan aanvallen toe. Na winst in de eerste set trok Stevo die lijn ook in het tweede bedrijf door. In de derde set kreeg Stevo het moeilijk. Sic Pugno had een passend ant woord op de Zeeuwse service en zette Stevo onder druk. Het lever de de thuisploeg winst en een mentale opsteker op. Nadat beide teams elkaar in de vierde set tot het tiende punt in evenwicht had den gehouden, serveerde Iris van de Vijver vele keren achter elkaar. Stevo sloeg een gaatje en wist naar winst af te wikkelen. Voko-YVC 4-0 (25-18, 25-17, 25-16,25-11): Een slechte wed strijd van YVC, dat collectief een off-day had. Beide teams gingen in de eerste set tot het twaalfde punt gelijk op, maar daarna was het Voko dat de lakens uitdeelde. De lager geklasseerde thuisploeg Stevo behaalde in de laatste drie duels elf punten en heeft weer aansluiting gevonden met de concurrentie bestookte YVC met een lastige en gevarieerde opslag, waar de gasten geen raad mee wisten. Het leidde vier sets lang tot eenrichtingsver keer. Voko domineerde, YVC in casseerde. Toen het duel was be slist, leefde heel even de hoop dat de Brabanders een tandje minder zouden schakelen. Dat bleek niet het geval. Flits-Stevo 2 4-0 (25-12, 26-24, 25-20, 25-21): De geroutineerde Zuid-Hollanders buitten het ver schil in lengte goed uit. Na een af straffing in de eerste set bood Ste vo 2 in het tweede bedrijf goed partij. Het lukte echter niet om een 24-23-voorsprong af te maken. Daarna zag trainer Ronald van de Vijver te vaak dezelfde fouten. Mannen. Gavoc'10-Stevo 1-3 (26-28,17-25, 20-25, 26-24): Geen hoogstaand duel, maar gezien de omstandighe den keerde Stevo tevreden huis waarts. Met een vertimmerde ploeg had Stevo het in de eerste set lastig. Beide teams gingen tot het eind gelijk op. Stevo werkte drie setpunten weg en won on danks een matige opslag en dito pass nog twee sets op rij. De laat ste set ging verloren. Symmachia/Roosendaal 2-Stevo 2 4-0 (25-14, 25-11, 25-18, 25-17): Een cruciaal duel tussen de num mers elf en twaalf. Waar vooraf op mogelijkheden werd gerekend, le den de Stevo-reserves een kanslo ze nederlaag. Ondanks een goede service kwamen de Zeeuws-Vla mingen nauwelijks aan aanvallen toe. De thuisploeg kwam geen mo ment in de problemen. maandag 23 januari 2017 Jeanine Nieuwenhuis stelde gisteren niet teleur tijdens Masters of Dressage. De amazone uit het Walcherse Serooskerke stuurde haar vosruin TC Athene naar een afgetekende overwinning, foto izaAkverkeste Jeanine Nieuwenhuis stelde gis teren op Masters of Dressage in Nieuw- en Sint Joosland haar aanhang niet teleur. Met een proef van hoog niveau stuurde de amazone uit het Walcherse Serooskerke de vosruin TC Athene naar een afgetekende overwinning. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland De basketballers van Schelde- sport hebben na de winterstop een valse start gemaakt. De Ter- neuzenaren verloren in sportcen trum Vliegende Vaart met 75-83 van Vido. Door het verlies blijft Scheldesport in degradatiege vaar in de tweede klasse zuid. Aector Doorns Terneuzen Mannen. Martin van Ham, Scheldesport De volleybalsters van Stevo ver rasten in de promotieklasse met een 3-1-zege bij subtopper Sic Pugno. De staartploeg van wel eer zette daarmee de goede reeks voort. Stevo totaliseerde uit de laatste drie duels elf pun ten en heeft de overige teams in het rechterrijtje in het vizier. Peter van Kouteren Vlissingen Vrouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 97