1 12 Stunt in Melbourne Onvoorstelbaar maar waar: Australian Open begint aan de tweede week zonder Murray en Djokovic. Samen regelen we de laagste maandprijs voor een nieuwe auto! O In februari sturen wij u de uitkomst per mail met de winnende auto's. Ga naar spaargids.nl/pzc Alsof je zat te kijken naar een ten nisser uit de vorige eeuw. Mischa Zverev had geen houten racket, maar zijn spel riep herinneringen op aan vervlogen tijden. Een links- hander met een forehand zonder achterzwaai en een backhand sli ce afgekeken van Steffi Graf. Maar het liefste wil Zverev volleren. Al leen maar volleren. „Old school", noemde John McEnroe, koning van het serve-volley, het spel van Zverev. Niet minder dan 118 keer stormde hij naar voren. Andy Mur ray werd er knettergek van. Geen moment kwam hij in zijn ritme. „Dat was precies de bedoeling", zei Zverev, nadat hij de nummer 1 van de wereld in vier sets uit het toernooi had gekegeld: 7-5, 5-7, 6-2, 6-4. In Melbourne is dit jaar alles an ders. Tien jaar geleden was het dat Andy Murray en Novak Djokovic voor het laatst allebei vóór de kwartfinale van een Grand Slam werden uitgeschakeld. Hun beu len destijds op de Australian Open? Rafael Nadal en Roger Fede- rer. De dertigers die afgelopen ja ren voorzichtig maar zeker de da ling leken te hebben ingezet, maar dit weekeinde allebei een pittige vijfsetter overleefden. Alsof de tijd heeft stil gestaan. Maar Mischa Zverev tekent voor lopig voor het mooiste verhaal vanuit Australië. Hij is 29, al twaalf jaar prof, maar echt opval len deed hij nooit. Ja, toen zijn 10 jaar jongere broer Sascha vorig jaar zijn doorbraak beleefde en de twee soms door elkaar werden ge haald. Het supertalent versloeg za terdag bijna Nadal, maar was uit eindelijk net te wisselvallig. Maar Mischa, nee die zou tegen Murray wel snel klaar zijn. Zelf dacht de in Rusland geboren Duit ser daar anders over. Hij had één kans: aanvallen. Op eigen service naar het net, op de tweede service van Murray naar het net, en zelfs vanuit verslagen positie naar het net. „Een plan B had ik niet", zei Zverev. „Dit was de enige manier, mijn tegenstander frustreren. Dat werkte." Zverev stond begin 2015 ergens rond plek 1100 op de wereldrang lijst. Een polsblessure had hem ver teruggeworpen. „Ik speelde treurige futures in Texas. Toer nooien zonder eten, dat deed ik bij de Subway." Het was juist Sas- Dit was de enige manier, mijn tegenstander frustreren. Dat lukte cha die hem overtuigde niet op te geven. Diens opmars motiveerde Mischa enorm, binnen twee jaar keerde hij terug in de top 50. Met zijn broertje op de tribune speel de hij gisteren de wedstrijd van zijn leven. Murray was het afgelopen half jaar amper te verslaan. Hij was gis teren zeker niet in goeden doen, maar dat had Zverev voor een be langrijk deel zelf afgedwongen. „Soms moet je gewoon zeggen dat iemand te goed was." De Brit speelde zijn eerste Grand Slam als nummer 1 van de wereld. „Maar dat heeft me echt niet beziggehou den. Rankings zijn totaal niet rele vant als je op de baan staat." Even later kwamen Federer en Kei Nishikori het centre court op gelopen met de prettige gedachte dat ze bij winst niet Murray maar Zverev zouden treffen in de kwart finale. De Japanse nummer 5 van de wereld deed niet veel onder voor de herboren Federer, maar juist de 35-jarige routinier was in de vijfde set fitter en scherper: 6-7, 6-4, 6-1,4-6, 6-3. Het lijkt dé kans voor Federer om die zo gewenste achttiende Grand Slam bij te kunnen schrij ven. Aa"bi^me t «eui-mert, tease Ga naar spaargids.nl/pzc en schrijf u geheel gratis en vrijblijvend in! Meedoen is eenvoudig: maandag 23 januari 2017 Zverev had geen plan B Andy Muray verlaat teleugesteld de Rod Laver Arena in Melbourne. De ongeplaatste Duitser Mischa Zverev stuntte in vier sets (5-7 7-5 2-6 4-6). foto epa Rik Spekenbrink Melbourne Mischa Zverev Schrijf u in op spaargids.nl/pzc. Q Eind januari laten wij de private lease aanbieders tegen elkaar bieden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 92