Van den Broeke wint in Kapelle en schaart zich bij de besten Topfavorieten sneuvelen snel Waterpoloërs DZK in strijd om Graanbeurstrofee onderuit na comeback 18 Debacle EMM/Olympus De handballers van Orion komen tegen laagvlieger HVOS moeilijk tot scoren. De handballers van SV Orion hebben zondag middag een moeizame zege geboekt in de hoofdklasse. In Spijkenisse werd met 20-17 gewonnen van HVOS, dat door de nederlaag afzakt naar de laatste plaats. Delta Sport was dit weekend vrij. De vrouwen van EMM/Olympus verloren hun slechtste optreden van dit seizoen met 28-12 op bezoek bij Tachos. Mannen. ,Het was absoluut niet goed", was de eerste reactie van teamleider Jacco de Jonge, die de zieke Jos Ae- rtssen verving. Na tien minuten stond het pas 1-1 en halverwege was het 5-5. „De eerste helft was dramatisch. Verdedigend stonden we wel goed, maar aanvallend mis ten we veel. Het leek wel een voet balwedstrijd", doelde De Jonge op de magere scores. In de tweede helft kwam Orion iets beter op schot: 20-17. „De tweede helft was al iets beter, maar goed was het niet. Het be langrijkste is dat de twee punten meegaan naar Heinkenszand", al dus De Jonge. Door de zege klimt Orion naar de derde plaats. De ploeg uit Hein- kenzand heeft nu twee punten meer dan Delta Sport, maar ook twee wedstrijden meer gespeeld. Komend weekend neemt Orion het op tegen middenmoter Satur- nus, terwijl Delta Sport op bezoek gaat bij SOS-Kwieksport. Eerste klasse. RED-RAG Tachos/Witte Ster- EMM/Olympus 28-12: Niet eerder dit seizoen werden de vrouwen van EMM/Olympus zo van de mat gespeeld als dit weekend in Waal wijk. Coach Ron de Waal kon geen excuses opvoeren voor de ne derlaag en sprak over een wanpres tatie: „Zowel collectief als indivi dueel zijn we door het ijs gezakt." Bij rust stond het 12-5 in het voordeel van de thuisploeg, die in de tweede helft de score verder op voerde naar een 28-12-eindstand. „Het klinkt rot, maar ik kon van daag geen lichtpuntje ontdekken. We zijn dit seizoen nog geen enke le keer echt weggespeeld, maar nu wel", aldus een teleurgestelde De Waal. Tachos stond op de vijfde plaats op de ranglijst, terwijl EMM/Olympus op de negende Het klinkt rot, maar ik kon vandaag geen lichtpuntje vinden. We zijn weggespeeld plaats staat. De Walcherse forma tie zal dit seizoen nog haar best moeten doen om uit de gevarenzo ne te blijven. Komend weekend staat in Middelburg de zware thuiswedstrijd tegen koploper In ternos op het programma Scores EMM/Olympus: Demi van Strydonck 7, Marieke Riemens en Xaira Nijsen 2, Danielle Carol 1. Ruim zestig vertrekkers kwamen af op de ruime prijzenpot die Jan Roose beschikbaar had gesteld voor de beste tien finishers. Met een na de startfluit ging Van den Broeke er vandoor, met Harmes in zijn rug. Na iedere ronde probeer de Harmes zijn snelheid vanaf de heuvel te benutten en te versnel len, maar Van den Broeke kon dat gemakkelijk pareren. Wat Harmes ook probeerde, hij raakte Van den Broeke niet kwijt. Van den Broeke mocht daarom na 28 minuten en 43 seconden de hoofdprijs binnenhalen. „Een mooi einde van een zware trai- ningsweek", zei de winnaar. „Ik ben toch wel tevreden", liet Harmes, die op vier seconden tweede wer, gelaten weten. Pa trick de Vos had twee minuten meer nodig om te finishen over de 8 kilometer, krap voor Wouter van Caspel. Door de na-inschrijving van An- jolie Engels wist Monica Sanderse al dat ze hooguit voor de tweede plaats kon gaan. Met een eindtijd van 34 minuten en 27 seconden fi nishte Engels op de achtste plek overall, op een kleine twee minu ten gevolgd door Sanderse en Baukje Doedee. Met drie overwinningen voor de Belgen werd zaterdag de serie zeges voor onze zuiderburen in de zwemloop van Vlissingen instand gehouden. Zo won Lars Baeyens uit Wechelderzande al voor de tweede keer. Jesse Lormans en Ne- le Vermeulen wonnen de overige afstanden. Eva Cornelisse uit Rhoon hield op de korte zwem loop de Nederlandse eer hoog. De snelste zwemtijd van 12 mi nuten en 34 seconden op de 1000 meter zwemmen legde de basis voor de zege van Bayens. Bij de eerste doorkomst op de atletiek baan volgenden Rob Musters, Niels Persoon, Erwin Langeler en Gert van der Vinden op korte af stand. Na 10 kilometer waren deze po sities niet veranderd en ging de ze ge naar Bayense in 52.29. Musters beperkte de schade tot 52.22. Nele Vermeule had aan eindtijd van T.08.23 meer dan voldoende voor de winst bij de vrouwen. Jesse Lormans legde bij de 500 meter zwemmen in 6.23 de basis voor de zege op korte zwemloop in een eindtijd van 27.48 voor Koen Heijmans en Arnemuide- naar Rens de Ridder. 64 deelnemers stonden aan het vertrek verdeeld over zestien pou les van vier. Meest opvallend wa ren de uitschakeling van Piet Bom, Joop de Fouw, topfavorieten Ronald van Geyt en Rinus Pan- kow, Rinus Kramer en oud-win naar Philip van der Male. Verlie zend finalist van vorig jaar Piet Koek uit Goes lijkt wel weer een kanshebber. tachtig deelnemers is de animo ook na 28 jaar nog optimaal. Titel verdediger Ron Verburg en oud-winnaars Toon Rijnberg, Jac ques Feijen en Gilles en Martin Sturm gaven meteen hun visite kaartje af. Ook Arie van den Ho ven werpte zich op als kandidaat. Plaatselijk favoriet Jan Beije vloog er in de eerste ronde al uit. Middel burger Johan Louwerse werd de schlemiel van de eerste ronde door te worden uitgeschakeld met het hoogste gemiddelde (3.862) tot nu toe. Bandstoten. Persoonlijk kam pioenschap, vierde klasse: Meer spanning kan een organisatie zich niet wensen. Bij aanvang van de slotronde streden nog vier kans hebbers om de titel. Deze ging naar Joop de Fouw, die de zenu wen het best onder controle hield. Thuisspeler Jan Beenakker be zweek onder de druk en verloor met 38-40 en zakte daardoor naar de tweede plaats. Cees Roggeband uit Zierikzee werd derde. DZK-BZ&PC 8-10: De DZK-man- nen hadden zaterdag een bijzon der matige start waarin het een aantal kansen liet liggen en snel te gen een 1-3-achterstand aan keek eind eerste periode. 1-3 werd ver volgens 2-5 en even later zelfs 3-8. Maar in de laatste periode kwa men de Vlissingers terug tot 7-8 en leek een stunt erin te zitten. Maar de bezoekers gingen er met de zege vandoor: 8-to. Scores DZK: Sjakko Bekkers 4, Wouter Stap 2 en Bas Mechielsen en Sjoerd Leijnse beiden 1. DZK-PSV 6-15: De DZK vrouwen konden één periode goed tegen stand bieden aan PSV, maar na 2-3 eind eerste periode werden er te veel fouten gemaakt door DZK. De Vlissingse vrouwen spelen dit seizoen eigenlijk en klasse boven hun stand en dat kwam tot uiting in de score. PSV won uiteindelijk met liefst 6-25. maandag 23 januari 2017 Gebrek aan doelpunten Tim van den Broeke (midden) neemt in Kapelle al snel afstand van zijn directe concurrenten. Erwin Harmes (rechts) is uiteindelijk de enige die hem nog enigszins kan bijbenen, foto johan van der heijden Menno Koie Vlissingen Hoofdklasse. HVOS-Orion 17-20: Scores Orion: Arno Riemens 8, Mischa Dorst en Jerry Aertssen 4, Guy Peters en Michiel Schuijs 2. Vrouwen. Ron de Waal, EMM/Olympus Op een zonnige, maar koude lo catie heeft Tim van den Broeke (21) laten zien dat hij zich aan het scharen is bij de beste hard lopers van de provincie. Vorig week klopte hij in Kerkrade Er- win Harmes (35) al en in Kapelle ging hij gisteren als eerste over de meet op het veldje naast de scouting. Sjaak Sinke Vlissingen De eerste ronde van het drieban den toernooi om de Graanbeurs trofee werd gekenmerkt door verrassende uitslagen. In het li- bre-toernooi in Wissenkerke ble ven die overwegend uit. Het kampioenschap bandstoten vier de klasse werd gewonnen door Joop de Fouw uit Colijnsplaat. Joop van den Oudenhoven. Vlissingen Driebanden. Graanbeurstrofee: Libre toernooi Wissenkerke: Met De waterpoloërs van DZK gin gen zaterdag met 10-8 onderuit tegen BZ&PC. De DZK-vrouwen kwamen behoorlijk tekort tegen PSV en verloren met 6-15. Ko Mechielsen Vlissingen Scores DZK: Joyce Piek 3, Lilianne Sole 2 en Daphne de Jonge 1 maal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 81