Nieuwenhuis stelt niet teleur Puntloze opponent verdedigt sterk Volleybalsters BOK pakken de koppositie 17 Nieuwenhuis liep met de voor de piaffe, zijgangen en midden draf negens scorende twaalfjarige United-zoon naar 72,17 procent. Nieuwenhuis liet Debora Pijpers (Abcoude) met de ruin Blof ach ter zich (68,84). „Athene is een super impone rend beest, dat Jeanine rijtech- nisch goed voor elkaar heeft. Ze reed een hele mooie constante proef, waarin het paard mooi liep. Een mooi compleet beeld. Een combinatie met de mogelijkheid om door te stromen naar het A-kader en op het Europees kam pioenschap goed te scoren" ver telde juryvoorzitter Mattie Boom aars, die nog wel een punt van aandacht had. „De overgangen naar de piaffe zou vloeiender mo gen. Aan dit onderdeel zou in de training denkelijk meer aandacht moeten worden besteed." Thamar Zwijstra (Schore) was gisteren de overtuigende winnaar van de Intermediate I (70,72). Met de ruin Hexagon's Denzei sloeg de amazone uit Schore een gat van ruim drie procent met Chan- tal Nijpjes (Sint Laurens) en de hengst Checavara N. Thamar Zweistra: „Ik ben dik tevreden. Denzei bleef mooi voorwaarts en bergop lopen. De overgangen wa ren vloeiend." In de Grand Prix voor Kadervor ming was Jeanette Hazen (Nee- roeteren) de beste. In een prachti ge wedstrijd, waarin de verschil len klein en het niveau hoog wa ren (vier combinaties behaalden ruimschoots de A-kader score van 72,00 procent) reed Haazen met veel allure en gedurfde proef de ruin Dabanos D'04 naar 74,63 procent naar goud. Voor amazone Madeleine Wit te uit Schijndel was, na haar schorsing omdat ze weigerde als reserve mee te reizen naar Rio, Masters of Dressage het startpunt om weer een plaatsje in het elite corps te veroveren. Onder het toe ziend oog van de nieuwe bonds coach Rien van der Schaft stuur de Witte de hengst Winton met 72,83 procent naar de vierde plaats. De Brabantse bewees hier mee dat men in de toekomst weer rekening met haar dient te houden. Jurylid Pauline van Nidspen: "Dit was een duidelijke kopgroep met veel potentieel. Daarom was het echt leuk om deze wedstrijd te jureren." Mannen. BC Vlissingen - The Jum pers 73-60: Het nog puntloze The Jumpers probeerde zijn huid zo duur mogelijk te verkopen door een zone-verdediging neer te zet ten. BC Vlissingen wist daar wei nig kansen tegen te creëren. Na dat stroeve begin rechtte Vlissin gen de rug en nam het afstand. Scores: Benjamin Steenbeek 17, Dorde Karadzic 14, Raylin Jimenez 13, Jochem Beumer 11, Abdul Zom- bra 6, Mike de Kraker 4, Bouke Schrik 4, Amar van Sluijs 2 en Ivan Marzetta 2. Vrouwen. Barons - BC Vlissingen 85-46: Nummer twee Barons maakte het krachtsverschil vanaf de sprongbal direct duidelijk. De ploeg uit Breda speelde in een veel hoger tempo en strafte alle fouten van BC Vlissingen, dat veel balverlies leed en daardoor open scores weggaf, gelijk af. Door een zone-verdediging bij de tegenstander lukt het BC Vlissingen niet veel te creëren. belangrijke zege van BOK, dat geen moment verslapte en daar door in de titelrace vijf punten aan het totaal toevoegde. BOK be gon niet sterk, maar toen de eigen opslag met minder fouten gepaard ging, pakten de Zeeuwen het ini tiatief. Na twee afgetekende setze- ges volgde een rommelige derde set. BOK viel aan, de thuisploeg verdedigde stug. Na veel lange ral ly's en winst voor BOK werd in de laatste set een bonuspunt gepakt. Next Volley Dordrecht-VVS'92 3-2 (25-18, 25-16, 21-25, 21-25, 15-9): WS'92 viel in de eerste set na een redelijke start sterk terug. Ongeïnspireerd spelend en met vooral een slechte servicepass was de Vlissingse equipe een vogeltje voor de poes. Na twee nederlagen op rij ging de knop om. Fleur Zon der nam met een goede opslagse rie de ploeg op sleeptouw. Met een goede blokkering leidde dat tot twee setzeges op rij. Meer zat er niet in. Een knappe zege van Forza, dat de nummer vier in de eerste twee De mannen van Forza waren met uitzondering van de tweede set veel beter dan Atak'55 sets over de knie legde. Daarna ging het moeizamer aan Zeeuwse zijde. Forza werkte hard, maar maakte te veel fouten, waardoor de ploeg achter de feiten aanliep. In de beslissende vijfde set nam Forza vanaf het eerste fluitsignaal het initiatief. Forza-Atak'55 3-1 (25-18, 23-25, 25-21,25-21): Forza was met uit zondering van de tweede set veel beter dan de povere tegenstander. De Schouwse pass was goed, waar door de middenaanval met succes kon worden aangespeeld. Na onno dig verlies (veel eigen fouten, pass was niet goed) in de tweede set pakte Forza de goede draad op. In de resterende sets had de thuis ploeg steeds het initiatief. Forza werkte zich op de rangschikking op naar de kop van het rechter rij tje. Voko-BOK 3-2 (23-25, 25-23, 25-18,23-25,15-13): Een gelijk op gaand duel, dat door staartploeg BOK met gemengde gevoelens werd afgesloten. De bezoekers wa ren blij met de twee punten, maar beseften na afloop maar al te goed dat er in de tweede en vijfde set kansen waren geweest om naar winst af te wikkelen. AVC'87-Set Up 4-0 (25-19, 25-10, 27-25,25-22): De eerste 4-0-zege voor eigen publiek van AVC'87, dat in de onderste regionen van de eerste klasse goede zaken deed. De Thoolse formatie stuitte in de derde set op zware tegenstand. In de overige sets kwam AVC'87 ei genlijk geen enkel moment in de problemen. maandag 23 januari 2017 Jeanine Nieuwenhuis stelde gisteren niet teleur tijdens Masters of Dressage. De amazone uit het Walcherse Serooskerke stuurde haar vosruin TC Athene naar een afgetekende overwinning, foto izaAkverkeste Jeanine Nieuwenhuis stelde gis teren op Masters of Dressage in Nieuw- en Sint Joosland haar aanhang niet teleur. Met een proef van hoog niveau stuurde de amazone uit het Walcherse Serooskerke de vosruin TC Athene naar een afgetekende overwinning. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland De basketballers van BC Vlissin- gen versloegen dit weekeinde hekkensluiter The Jumpers (73-60) en behielden daarmee hun plaats in de middenmoot van de eerste divisie. De Vlissing- se vrouwen verloren ruim van Barons (85-46) en zakten daar door naar de laatste plaats in de tweede divisie. Lisa Kuiper en Melanie Dolf ing Vlissingen Scores: Manisha Girjasing 12, Elisa Kuipers 10, Anouk van Pelt 7, Char- mey Koemans 6, Johanna Kuijs Mur- cia 5, Melanie Dolfing 3, Chantell de Nooijer 2 en Demi van Klooster 1. De volleybalsters van BOK won nen het inhaalduel tegen de vijf de keus van Sliedrecht Sport met 4-0. Daardoor is de ploeg uit Kapelle weer koploper in de promotieklasse. Peter van Kouteren Vlissingen Vrouwen. Sliedrecht Sport 5-BOK 0-4 (15-25,15-25, 22-25,18-25): Een Forza-Sliedrecht Sport 4 3-2 (25-19, 25-17, 21-25,16-25,15-9): Mannen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 80