TOP heeft spelplezier terug en pakt eerste punt van 2017 16 Bart Claeys slaat dubbelslag De Bruijn komt tot kwartfinale Overgangsklasser kan net niet stunten Do korfballers van Ondo slaagden er in de eerste klasse niet in hun topper te winnen. HKC bleek een maatje te groot voor de Middelburgers. AZ schakelt JVOZ 013-1 uit in de beker Verlies vrouwen Oemoemenoe Adri Franke blijft bij vrouwen MZC Overgangsklasser Tjoba weerde zich prima te gen koploper Pernix. Pas in de slotfase capi tuleerden de Bevelanders. Ondo verloor de topper in de eerste klasse van HKC. Tjoba-Pernix 21-26: Rond de rust (14-14) kende Pernix een dipje. Tjoba profiteerde te weinig. Tot zeven minuten voor tijd klampte de Bevelandse equipe aan op twee punten. De eindsprint van Pernix was te machtig. In Achil les, Rust Roest en Tilburg treft Tjoba de komende drie weken te genstanders die op gelijke hoogte of lager staan. Scores Tjoba: Dennis Broerse 7, Patrick de Bruine 4, Sharon Goede- gebure 3, Esmee Walraven en Niels Pekaar 2, Melissa Naumann, Carina Westmaas, Robin Harinck 1. Ondo-HKC 15-19: Ondo moest de winst in de topper in de eerste klasse aan HKC laten. „De beste ploeg heeft gewonnen", erkende coach Edwin Coppoolse. Eén vak kwam moeizaam onder de druk van HKC uit. Van 9-14 kwam On do nog terug tot 15-17, maar HKC had net iets meer inhoud. Weidevogels-Fortis 18-24: Onder impuls van een productief dames kwartet (13 treffers) boekte Fortis in een lastige uitwedstrijd een eenvoudige zege. De Souburgers haalden knap de angel uit het aanvalsspel van Weidevogels. Scores Fortis: Yasmin Swiers 5, Remco Crucq en Justin Koppejan 4, Juul van de Linde en Kim Baas 3, Anita Wielemaker en Mathijs de Vries 2, Timme Provoost 1. IJsselvogels-Swift 17-21: De lasti ge uitwedstrijd bij IJsselvogels ging koploper Swift goed af. Het spel was niet zo spectaculair, maar wel effectief Na rust (4-9) liepen de Middelburgers uit tot ze ven punten en konden zo de op portunistische scores van de thuis ploeg probleemloos opvangen. Scores Swift: Gijs Gillissen en Jo- ren Gillissen 6, Aïsja Zuidweg 4, Stephan de Boer 3, Sanne Oostin- ga en Mirella Pouwer 1. RWA-Togo 23-10: Koploper Ondo verloor de topper in de eerste klasse. Eén vak kwam moeilijk onder de druk van HKC uit RWA liet geen misverstand be staan over de status. Voor rust (13-3) werd Togo weggeblazen. Zeker na het uitvallen van Marcel Joziasse en Niek Meerman was het onbegonnen werk voor de Goese tweedeklasser. Reeuwijk-Seolto 22-19: Seolto be kroonde de beste wedstrijd van het seizoen niet met een brood nodige zege. De Vlissingers mis ten de start (5-1), maar zetten Reeuwijk halverwege (11-9) en op driekwart wedstrijd (15-15) on der druk. Stormvogels-Atlas 18-20: Storm vogels was net iets te onrustig om Atlas van de troon te stoten. Doordat spits Arjen Schoe een minder scherpe dag kende, maar de Ritthemse dames juist een goede, won de ploeg nipt. Scores Stormvogels: Niek Peene 5, Jonathan Koets 4, Vera Ge- schiere, Angela Matthijsse, Petra Rijn en Sander Verrijzer 2, Arjen Schoe 1. Scores Atlas: Tim Dybala 5, Thomas Mesu 4, Seran de Witte en Ben van Hese 3, Evi Ovaa en Shanon Bakker 2, Irina Trujillo 1. KVK-DS012-16: Als een jojo leed KVK de vierde nederlaag op rij. Na twintig minuten leidden de Kapellenaren met 6-2, twintig mi nuten verder stond het 7-9. Op 11-11 leek het tij gekeerd, maar het bleek het mentale breekpunt. Scores KVK: Koen Volkers en Len- nard Volkers 3, Miranda de Visser en Sander Slabbekoorn 2, Tonia Verdonk Niels Verdonk 1. Ventura Sport-Blauw Wit 19-17: Hekkensluiter Blauw Wit deed zichzelf tekort bij koploper Ven tura Sport. Het goede gevoel bij rust (11-10) was ruim tien minu ten later volkomen weg (17-10). Door te gehaast spel, verloor Blauw Wit uiteindelijk nipt. Scores Blauw Wit: Marty de Vil der 4, Joost van Diemen 3, Evi Meeusen, Annemarijne Holl, Ivo Flipse en Thomas Minnaard 2, Evy Koopman en Marieke Wolters 1. Er was geen teken van een dipje in het eerste kwartier. TOP speel de daarin erg energiek. Na een be wust gekozen stapje terug aan trainingsarbeid in de voorgaande week was iedereen weer fris. De 8-2-voorsprong toonden de Arne- muidenaars dezelfde vorm als in 2016. In de tien minuten die volg den, moesten ze wel even naar adem happen. Met zes treffers, te genover die ene van TOP, was Sporting Delta bij rust weer hele maal in de race (8-9). Volledig aan elkaar gewaagd stond de tweede helft bol van de spanning. Het overgrote deel stond TOP een puntje voor, maar op 15-14 en 20-19 was er de voor sprong voor Sporting Delta. Op 20-21 leek de buit toch binnen, tot de Dordtenaren in de slotse conden een punt wegkaapten voor de neus van TOP. Of er een punt gewonnen of verloren was, was ook voor coach Arco Goedkoop de vraag. „Mis schien dat we uit over-enthou- siasme een punt verspelen, maar het spelplezier was in ieder geval weer terug." TOP deelt nu de tweede plaats met DeetosSnel en Sporting Del ta. Ze hebben alle tien punten. Er zijn drie achtervolgers met acht punten. Daaronder Avanti, de vol gende tegenstander van de Arne- muidenaars. maandag 23 januari 2017 ATB WINTERCOMPETITIE De Belgische mountainbiker Bart Claeys heeft zaterdag in Hulst de laatste wedstrijd van de Zeeuw se ATB wintercompetitie op zijn naam geschreven. Daarmee ver zekerde de coureur zich tevens van de zege in het eindklasse ment, dat werd opgemaakt over negen wedstrijden. De cross in Ouddorp vorige week ging name lijk niet door. In Hulst moest er voor Claeys een sprint aan te pas komen om de zege te pakken. Hierin was hij Daniël Paardekoper uit Middel burg te slim af. Mark Vermue uit Nisse finishte op de derde plaats. Ook bij de vrouwen was er een Belgische dubbelslag. Mieke de Craene uit Evergem werd eerste in Hulst en stelde daarmee de ze ge in het algemeen klassement veilig. Anne van de Swaluw uit Kwaden- damme kwam net tekort voor de dagzege. Zij werd tweede. Jana Vincke uit het Belgische Zele ein digde op de derde plaats en moest het met een bronzen me daille doen. VOETBAL VLISSINGEN De voetballers van JVOZ 013-1 zijn zaterdag in de acht ste finale van het toernooi om de KNVB-beker uitgeschakeld door de leeftijdsgenoten van AZ, waardoor zij zich niet plaatsten voor de kwartfinales. De Alkmaarders waren met 4-0 te sterk voor de ploeg van trainer Ruud Pennings. AZ gaat daardoor in de koker tijdens de lo ting voor de volgende ronde, waarin het onder meer Feyenoord 013, PSV 013-1 en Sparta Rotterdam 013-1 kan tegenkomen. JVOZ 013-1 kan zich nu gaan richten op de competitie. In de eerste divisie B strijdt de ploeg tegen degradatie, foto ruben oreel RUGBY De vrouwen van Oemoemenoe, die in combinatie met The Hook ers uitkomen in de tweede klasse zuid, hebben zaterdag verloren van HRC Extreme. Het duel ein digde in een 32-20-zege voor de vrouwen uit Den Haag. Bij rust stond het al 15-5 in het voordeel van Extreme. Die ploeg speelde op papier uit, maar vanwege het slechte weer werd het duel in Den Haag op kunstgras afge werkt en niet in Middelburg. BILJART VOETBAL Adri Franke staat ook volgend seizoen aan het roer bij de vrou wen van MZC'11, die uitkomen in de derde klasse. De oefenmees- ter heeft zijn contract met een jaar verlengd. Francke ziet vol doende mogelijkheden om ver der te groeien met de huidige groep. Daarnaast houdt de trai ner zich bij de club bezig met het ontwikkelen van het beleid op het gebied van meisjes- en vrou wenvoetbal. Eén punt kwam Jean Paul de Bruijn tekort voor een plaats in de halve finale van de Masters het officiële kampioenschap drie banden van Nederland. Hij strand de zodoende in de kwartfinales. De titel ging uiteindelijk naar Dick Jaspers. Glenn Hofman (26) schakelde De Bruijn op spectaculaire wijze uit met 39-40 na 28 beurten. Een thriller van formaat. De Bruijn leek halverwege aanspraak te maken op de winst toen hij met 22-6 leidde. De pauze was de Hulstenaar funest, want een klei ne dip leidde een formidabele re monte van Hofman in, die met twee series van 5,4 en 7 erover ging. Toen herstelde de Bruijn zich, snelde naar 37-32 en de buit leek binnen. Hofman dacht daar an ders over en ging met een slotse- rie van 8 uit. De Bruijn strandde in de nabeurt op een punt voor de meet en sloot af als vijfde met 1.560 gemiddeld. Koploper pas in slot voorbij Tjoba JaapJan Ritsema Vlissingen Scores Ondo: Thomas Mesu 5, Sacha Hoefkens, Dennis Witte en Ronald Wisse 3, Joyce van Eenen- naam 1. Scores Togo: Marten Postema 4, Jordi Dommisse 3, Sharona van Belzen, Niek Meerman en Dennis Boelman 1. Scores Seolto: Mayella Kuizenga 9, Mariëlle Francke, Pepijn Koppe jan en Sander Meertens 2, Lieven Middelhoek, Rowena de Pagter, Remi van de Broeke en Mick Goe- degebuur 1. Het credo was vooral: niet ver liezen in Dordrecht. Na drie ne derlagen slaagden de korfbal lers van TOP in die opzet. Met een gelijkspel (21-21) tegen Sporting Delta pakte de hoofd klasser uit Arnemuiden het eer ste punt van 2017. JaapJan Ritsema Dordrecht Scores TOP: Jeanine Marijs 5, Ani ta de Ridder en Dylan Gillissen 4, Petra van Belzen en Peter van Bel zen 3, Kristian Huisman 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 79