Wolff in beeld bij Groene Ster Mesu zet Goede generale voor Kloetinge en MZC'11 14 Voor de jonge spelers was dit een avond vol leermomenten Vlissingen buigt tegen Dosko achterstand Doelman Joan van Belzen: „Het lijkt wel of we eerst achter moeten komen, voordat we erop klappen." Natuurlijk baalde Hicham Ben- hammou van de nederlaag. Toch daalde al snel het besef in dat Groene Ster zich geen moment hoefde te schamen. Tegenstander 't Knooppunt werkt met een bud get van enkele tonnen - alleen voor de hoofdmacht - en haalt top- spelers uit België. Groene Ster moet het doen met een begroting van zo'n 35.000 euro. Voor de hele vereniging. Geloof het of niet, maar er zijn zaalvoetballers die bij 't Knooppunt in hun eentje al meer verdienen. Groene Ster werd de afgelopen seizoenen in de eredivisie een ploeg om rekening mee te hou den. De Vlissingse club betaalde ook wat tol voor het succes, want de topscorers Saïd Bouzambou en Khalid El Hattach werden naar België gelokt. Andere spelers stop ten na jarenlange trouwe dienst en daardoor moet Benhammou nu vaak creatief zijn. Hij geeft, zo als dat bij Groene Ster past, jonge talenten de kans. „Als we twee, drie spelers met wat meer kwaliteit hadden gehad, dan hadden we hier meer kunnen brengen", zei hij na afloop. „We hebben ook hier weer leergeld be taald. Voor de jonge spelers was dit een avond vol leermomenten. Wat zij in de breedte hebben, dat hebben wij niet." Wat Groene Ster ook mist, is een puntspeler die de bal voorin vast kan houden. Voor die rol is Raymond Wolff in beeld. De mid denvelder van VC Vlissingen train de woensdag mee en liet een goe de indruk achter. Benhammou: „Raymond is een type dat die rol in zou kunnen vullen. Ik denk dat we hem erbij pakken." De coach zou daarmee weer wat meer keus hebben en een sterker tweede blok kunnen neerzetten. Het verschil tussen het eerste en tweede blok was vrijdagavond na melijk te groot bij Groene Ster. Het eerste blok, met naast doel man Mike van den Nieuwenhuij- zen ook Salim Ben Sellam, Abdoe Abdenbi, Hoessein Bouzambou en Mourad Azzanagui, bleef aar dig overeind tegen 't Knooppunt. Het tweede blok, met Salim San- dee, Achraf Laabich, Hicham El Kaddouri en Imad Azzanagui, los te het eerste viertal steeds af en had het een stuk lastiger. „Als 't Knooppunt wisselt merk je nau welijks verschil", keek Benham- mou terug. „Ze komen soms uit al le hoeken. Dan moet je in staat zijn om het vol te houden, om heel de wedstrijd met je man mee te lopen." Dat was soms te veel ge vraagd en leverde een paar tegen- goals op. Het was vooral aan de sterk keepende Van den Nieuwen- huijzen te danken dat Groene Ster lang overeind bleef. „De jongens die eerder weinig speelden zijn nu opgestaan", zei de Eindhoven- se doelman. „Dat is een goed te ken. We moeten zorgen dat we zo snel mogelijk uit de onderste re gionen komen. Dat kan echt wel met deze selectie." Tegen 't Knooppunt waren Bou zambou en Laabich trefzeker. Vrij dag reist Groene Ster naar Hoorn, voor het duel met HV/Veerhuys. Opnieuw was Yves Nyemb de reddende engel voor Vlissingen. Vorige week werd hij matchwin naar tegen IFC (1-0), gisteren her haalde hij dat kunstje tegen Dos ko (1-2). Vlissingen blijft daar door bovenin meedraaien. Hoewel Dosko laag geklasseerd staat op de ranglijst, wist Vlissin gen vooraf dat het een lastige uit wedstrijd tegemoet zag in de hoofdklasse van het zondagvoet bal. De ploeg uit Bergen op Zoom won de laatste twee duels. „Dat deden ze op basis van agres siviteit en inzet", wist Vlissin- gen-trainer Ruud Pennings. „In de week voorafgaand aan het duel en tijdens de wedstrijdbe spreking heb ik dat de groep dui delijk proberen te maken." KARAKTERISTIEK Toch werden de Vlissingers in de eerste helft overrompeld door het met passie en strijd spelende Dosko. „We hadden geen ant woord op hun spel. We konden daar niet dezelfde wedstrijdopvat ting tegenover zetten. Meerdere malen hadden we hier vooraf op gehamerd, maar kennelijk zat niet iedereen in die modus." Al in de eerste twee minuten moest doelman Joan van Belzen tweemaal handelend optreden. „Ze speelden hoger dan ver wacht", zag de ervaren sluitpost. „Er kwamen steeds mensen on der hun spitsen of een midden velder klapte er overheen. Daar hadden we geen grip op." In de 21ste minuut kwam de thuisploeg verdiend op voor sprong. Na een snelle uitbraak zag Sam van de Kreeke kans om te schieten vanaf de rand van het strafschopgebied. Van Belzen kon de inzet niet naar de zijkant verwerken, waardoor Mike de Nijs in de rebound profiteerde. De doelman hield zijn elftal in het restant van de eerste helft overeind door goed en attent keeperswerk. Er moest een tandje bij aan Vlissingen-zijde, bitste Pennings zijn manschappen toe tijdens het duel. „In de rust hebben we de formatie omgezet", lichte hij toe. „Door een mannetje erbij te zet ten op het middenveld en de flan ken beter te bezetten, kwamen we in de wedstrijd." Toch duurde het tot de 65ste minuut voordat Vlissingen de eer ste echt serieuze kans kreeg in het tweede bedrijf. Yves Nyemb werd door Raymond Wolff vrijge- speeld op de rand van het straf schopgebied. De inzet van de spits was echter te zwak. Wel liet het de aanvallende intenties zien van de bezoekers. Die waren no dig ook, aangezien de thuisploeg even daarvoor de 2-0 had kun nen maken. De lat en Van Belzen boden Vlissingen uitkomst. Naar mate de tweede helft vor derde, groeide bij Pennings het geloof op een positief resultaat. „De vraag was hoe lang Dosko zijn energieke spel kon volhou den. Op den duur viel er een te genstander met kramp uit en zag je dat ze het steeds moeilijker konden aanlopen. Dan weet je dat de kansen komen." Daarin kreeg de oefenmeester Kloetinge kende een goede genera le voor de herstart van de competi tie. De zaterdag-eersteklasser won zaterdag met 0-2 bij zondag-eer steklasser Goes. Julius Bliek en Tom Wuyts maakten de doelpun ten. MZC'n, de klassegenoot van Kloetinge, boekte op het eigen kunstgras in Zierikzee een 2-0-overwinning op Terneuzense Boys, dat één klasse lager speelt. De goals kwamen van de aanval lers Ramon Janson en Ingmar Quist. Wie Mesu (24) de laatste we ken zag rondrijden, wist dat er een overwinning in de lucht hing. De rijder van AB Trans- maandag 23 januari 2017 Dat Groene Ster vrijdagavond in Amsterdam onderuit ging (7-2) was min of meer ingecalculeerd. Een week eerder stuntte de ploeg nog met een overwinning op Hovocubo, maar tegen 't Knooppunt kon de Vlissingse eredivisionist daar geen mo ment aanspraak op maken. Dat verbaasde niemand, want de du re Amsterdamse ploeg móet kampioen worden. Barry van der Hooft Amsterdam Hicham Benhammou, coach van Groene Ster Vlissingen Nyemb is weer Len Wolters Vlissingen Dosko-Vlissingen 1-2 (1-0). 21. Mike de Nijs 1-0, 80. Menancio Weeda 1-1, 82. Yves Nyemb 1-2. Scheidsrechter: C. Ruperti (Capelle aan de I Jssel). Ge le kaart: Etienne Mallie (Vlis singen), Nikai Derwort (Dos ko). Aantal toeschouwers: 225. Vlissingen: Joan van Bel zen, Milton Roemeratoe, Roysel James, Jarreau Ma- nuhuwa, Renzo Roemera toe, Quincy Gooding (72. Menancio Weeda), Khalid el Hattach, Etienne Mallie (72. Geraldi Geerman), Hoes sein Bouzambou (80. Ab doe Abdenbi), Raymond Wolff, Yves Nyemb. Goes-aanvoerder Teun Rentmeester gaat spectaculair naar de grond in een duel met Kloetinge-verdediger Julius Bliek, fotojohan VAN DER HEIJDEN Daniel Vervelde Vlissingen Zaterdag: Arnemuiden-Philippine 6-0, SPS-SKNWK 4-0, Bruse Boys-Duiveland 2-0, Rillandia-Kapel- le 1-1, GPC Vlissingen-Serooskerke 0-1, RCS-De Meeuwen 3-3, RCS 2-Jong Ambon 0-2, Noad'67-Seolto 5-1, Hoek 2-Zaamslag 0-1, Krabben- dijke-Heinkenszand 3-1, Oostkapel- le-JVOZ 019 1-2, MZC'11-Terneu- zense Boys 2-0, Bevelanders-Krui- ningen 1-6, Walcheren-FC Axel 2-2, Walcheren 2-Zeeland Sport 3-0, Vo- gelwaarde-Zaamslag 2 1-0, Lewe- dorpse Boys-Dauwendaele 2-3, Hoedekenskerke-Apollo'69 6-2, SNS-Vosmeer 3-1, Tholense Boys-'s-Heer Arendskerke 2-0. Zondag: Victoria'03-Zeelandia Mid delburg 1-3, Hontenisse-Terneuzen 1-2, Clinge-Koewacht 6-1. Met een zeer goed gevoel ver trekt Niels Mesu naar de Weis- sensee, waar hij op 1 februari zijn titel in de Alternatieve Elf stedentocht verdedigt. De Middelburger won zaterdag namelijk de elfde wedstrijd voor de KPN Marathon Cup in Groningen. „Het ging bijna vanzelf vandaag", zei hij na af loop. „Ik voelde me weer zó sterk." Roeland van Vliet Groningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 77