II SoLmanTours €189,- Zangeres Isabel Zoeteweij repeteert in haar ouderlijk huis in Wemeldinge MaLonaT oe MaR >LEN 19 Zangeres Isabel Zoeteweij uit Wemeldinge timmert aan de weg met haar band Belle and the Beats. 10 DAGEN VP Um In het ouderlijk huis van Isa bel Zoeteweij in Wemeldinge hebben de meubels deze za terdag plaatsgemaakt voor een drumstel, elektrische pi ano's en versterkers. De in Am sterdam woonachtige zangeres en haar bandleden zijn in Zeeland neergestreken voor een repetitie weekend en kort optreden in Club Casco. 'Belle and the Beats' is de naam van de formatie, een spitsvondige verwijzing naar het beroemde ver haal. De muzikanten spelen nog maar sinds kort samen als band, maar met de van oorsprong Israë lische gitarist Eyal Margalit werkt Zoeteweij al langer aan nummers. De twee ontmoetten elkaar ander halfjaar geleden via een weder zijdse vriendin. „Het klikte met een", vertelt ze. „Ik was al heel lang op zoek naar iemand die mijn muziek begreep. Ik vind teksten heel belangrijk en hij was de eerste die daar naar vroeg." De hoofdstedelijke hipheid heeft duidelijk vat gekregen op de 24-jarige Zeeuwse, die, getooid met kekke hoed, afwisselend in het Engels en Nederlands met de andere muzikanten communi ceert. Zoeteweij omschrijft haar mu ziek als 'dreampop' en zichzelf en haar bandleden als 'emo's'; ge voelsmensen, en dat is terug te ho ren in de nummers. Die ademen een melancholische sfeer, maar zijn ook behoorlijk dynamisch. „Mijn zus noemt het wel eens zelf- moordmuziek", lacht Zoeteweij, die op haar vijfde werd gegrepen door het muziekvirus na het ho ren van een cd van violiste Va nessa Mae. Dat was het instru ment dat ze als eerste ter hand nam, daarna volgde piano en via de Goese Musical-Vrienden kwam ze in aanraking met zingen. In 2008 deed ze haar eerste podiu mervaring op in Theater De My the, met de uitvoering van Joseph and the amazing technicolor dreamcoat. Op haar 17e kwam ze in de Goese coverband Villa- groove, waar ze samen met Emma Heesters de vocalen voor haar re kening nam. Die verliet ze om in Kopenhagen haar stembanden Mijn zus noemt het wel eens zelfmoordmuziek. Wij noemen het 'dreampop' verder te ontwikkelen bij het Complete Vocal Institute. Het was in de Deense hoofdstad dat Zoete weij haar eerste eigen nummer schreef, naar aanleiding van het overlijden van een dierbare. „Toen voelde ik echt de drang om iets te vertellen. Die noodzaak moet er voor mij zijn om te kunnen schrij ven." Inmiddels volgt Zoeteweij in Amsterdam de vooropleiding voor het conservatorium en legt ze zich toe op haar band. De plannen zijn groots: binnenkort duiken Belle en haar beats de studio in voor de op name van een mini-album met vier nummers. In april komt een single met videoclip uit en in mei staat een tour door Duitsland, Is raël, Denemarken en jawel, ook Zeeland op het programma. Het cd'tje krijgt de titel Lose your fea thers mee, verklapt Zoeteweij. „De nummers gaan over dromen en ambities, dat is eigenlijk het thema dat er als een rode draad doorheen loopt." Toch is een commerciële door braak niet de eerste prioriteit van Zoeteweij en haar band. „Het doel is vooral mooie muziek maken, veel schrijven en veel spelen. Men sen raken, dat is voor mij succes." Belle and the beasts hopen hun cd en videoclip te bekostigen via crowdfundingsplatform Voor de kunst. Meer info is te vinden op fa- cebook.com/belleandthebeats Boek snel en profiteer van vroegboekkorting tot wel 27% Beste prijs, goede reis! Ga naar solmar.nl voor nog meer vakanties naar de zon! SPANJE Hotel Luna Park*** 0495-588740 www.solmar.nl maandag 23 januari 2017 Luc Oggel Wemeldinge Belle wil een verhaal vertellen - Isabel Zoeteweij, zangeres Belle and the Beats Zangeres Isabel Zoeteweij repeteerde afgelopen weekeinde met haar band Belle and the Beats in de woonkamer van haar ouderlijk huis in Wemeldinge. Links toetsenist Merlijn Nash en achter het drumstel Milan Pestel. foto johan van der heijdem Zin in Zon? Gelegen op ca. 450m van het strand en 275m van de boulevard. 31 maart 2017 Incl. Royal Class bus Al onze prijzen zijn p.p. gebaseerd op een 2pk, evt vroegboekkorting reeds verwerkt, kind(eren) gratis geldt bij bijplaatsing extra bedden op een 2pk, betalen alleen het vervoer. Adm kst 15,-. Voor voorwaarden www.solmar.nl Typefouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 69