C9 Een beetje lijn in het zorgdebat SP vindt zones zonder vuurwerk geen succes Gewonde bij massale vechtpartij in Hulst Sport 1 16 ZE SCHAATSKOORTS NATUURIJS r Commentaar De gezondheidszorg is altijd een groot thema in de verkiezin gen. De laatste dagen profileren twee PvdA'ers zich op dit terrein. Bestuursvoorzitter Wouter Bos van het VU medisch centrum in Amsterdam wil de farmaceutische industrie temmen. Hij denkt aan een winstplafond. Bos ziet dat als een oplossing voor de soms extreem dure medicijnen. Neem een relatief simpel mid del voor de bestrijding van hepatitis C. Dat kan per patiënt oplopen tot jaarlijks meer dan zeventigduizend euro. De medicijnen voor sommige zeldzame ziekten kosten per patiënt zelfs tonnen per jaar. Nederland kan als klein land weinig uitrichten tegen de machtige internationale farmaceutische industrie. Bovendien blijft onduide lijk hoeveel winst nodig is voor het ontwikkelen van nieuwe medi cijnen. Dus Bos heeft de ideale aanpak nog niet gevonden. Maar hij ziet het probleem wel goed. Als we geen paal en perk stellen aan de medicijnprijzen krijgen we nooit greep op de kosten van de ge zondheidszorg. Dan blijven we discussiëren over de hoogte van het eigen risico en over de vraag hoeveel een 'extra gezond levensjaar' mag kosten. Bos' partijgenoot Jeroen Dijsselbloem doet een duit in het zakje door aandacht te vragen voor zorgmijders. Het eigen risico is hen te veel. Deze zieken zien af van een medisch consult of zij slikken uit eigen beweging minder dan de voorgeschreven pillen. Huisartsen merken dat. Zij proberen hun armlastige patiënten te helpen met overgebleven medicijnen. Veel huisartsen letten ook bij doorverwij zingen op de financiën. De PvdA heeft een paar medestanders. Ook Groenlinks, de SP en de Christenunie zien in, dat het radicaal anders moet met de gezond heidszorg. Dat is een begin. Als deze partijen het front gesloten hou den en samen een heldere aanpak kunnen formuleren, gaan ze met een ijzersterk punt de verkiezingen in. Zonder greep op de kosten blijven we discussiëren over de prijs van een levensjaar De partij was ter ore gekomen dat een aantal vuurwerkvrije zones in Goes afgelopen jaarwisseling niet echt vuurwerkvrij was. Er zou vol gens de SP 'in flinke mate' vuurwerk zijn afgestoken en daarom wilde de partij van burgemeester René Ver hulst weten hoe hij daar tegen aan kijkt. „Kennelijk is het niet goed te handhaven", aldus raadslid Floor van Lamoen. Volgens Verhulst delen politie en bijzondere opsporingsambtenaren (boa's) de mening van de SP niet. „Er waren dertien meldingen, maar niet vanuit de vuurwerkvrije zones." Wel erkent hij dat handhaving lastig is, omdat het gezien moet worden dat vuurwerk wordt afgestoken. „Er waren wel enorme knallen vanuit Goes-Zuid." Volgens Van Lamoen zegt het feit dat er geen meldingen zijn 'niet zoveel'. „Bij wijkcentrum De Spinne ging bijvoorbeeld het alarm steeds af doordat vuurwerk Er waren wel enorme knallen vanuit Goes-Zuid tegen het raam werd gegooid." De Spinne is volgens Verhulst een 'aan dachtslocatie'. Goes stelde vuur werkvrije zones in rond onder meer verzorgingshuizen en winkelcentra en was daar in 2014 op 2015 de eer ste Zeeuwse gemeente mee. ALMANAK Elke dag gaat die vormgeefster uit Koudekerke goedgemutst naar haar werk op de beeldre dactie van een sportmagazine. Eigenlijk heeft ze weinig passie voor sport, maar dat viel haar collega's nooit op. Bij het bekij ken van een uitgeprinte pagina viel de vrouw onlangs echter door de mand. „Deze foto is he lemaal uitgerekt", zei ze wij zend op een illustratie met een langwerpig ogende bal. Toen een collega de vrouw er fijntjes op wees dat het een foto betrof van rugby en niet van voetbal, verdween ze met atletische snelheid. Vondst wapens en hennepkwekerij Politie onderzoekt vechtpartij Automobiliste rijdt bord omver TERNEUZEN Verlaten hond uit woning gered Bij een massale vechtpartij in Café Entrez aan de Cornelis de Vosplein in Hulst is rond 04.00 uur 's nachts een persoon met een ambulance naar het ziekenhuis in Terneuzen gebracht. Hoeveel mensen rond vier uur aan het vechten waren, is niet dui delijk volgens politiewoordvoerder Alwin Don. „Agenten die ter plaatse waren spraken van een massale vechtpartij." Een 27-jarige inwoner uit de ge meente Hulst was even buiten be wustzijn. Hij werd onderzocht door het ambulancepersoneel en wilde geen aangifte doen. Een 19- jarige man uit Breda had verwon dingen aan zijn gezicht opgelopen. Hij deed aangifte en werd met de ambulance naar het ziekenhuis in Terneuzen gebracht. Horecaverbod Burgemeester Jan-Frans Mulder is niet gelukkig met het gebeuren. „We willen gewoon dat het gezellig uitgaan is in Hulst. We hebben in Hulst een convenant. Als je vecht, dan krijg je een horecaverbod. Alle horecagelegenheden horen ca mera's te hebben. We gaan dus nu eerst naar de videobeelden kijken en kijken we wat voor maatregelen we daarna gaan nemen." maandag 23 januari 2017 De vuurwerkvrije zones in Goes hebben geen effect. Dat vindt de SP in de gemeenteraad. Luc Oggel Goes - René Verhulst, burgemeester Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN Een hennepkwekerij, twee pistolen en een hoop munitie zijn vrijdag rond 23.30 uur gevonden in een woning aan de Oranjestraat in Terneu- zen. De hennepkwekerij bestond uit een kweek- ruimte in de slaapkamer met tachtig hennepplan ten. Verder vonden de agenten een zwaar kali ber pistool en een alarm pistool. De 30-jarige in woner uit Terneuzen werd gearresteerd. TERNEUZEN Gisteren rond 04.20 uur is gevochten op de hoek van het Arsenaalplein en de Nieuwstraat. Een mo gelijk slachtoffer wilde ter plaatse geen aangifte doen. Agenten gingen op onderzoek uit in de bin nenstad. Daar sloeg één man op de vlucht. Hij meldde zich bij later als nog bij de politie en bleek nog 90 dagen gevange nisstraf tegoed te heb ben. De politie stelt een nader onderzoek in. IJZENDIJKE Een dronken automobi liste heeft zaterdag rond 19.20 uur een lantaarn paal en verkeersbord omver gereden op de N61 bij de rotonde met de afslag richting Water landkerkje in IJzendijke. Agenten vonden delen van de auto op de weg, waaronder een kenteken plaat. Bij het huis van de bestuurster in IJzendijke bleek dat de 54-jarige vrouw teveel gedronken had. Een hond is vrijdag avond gered uit een wo ning in Terneuzen. De hond was al meer dere dagen alleen ach tergelaten in de woning, en had daar niets te eten of drinken. De via 144 gealarmeerde red ders gingen het pand binnen, de dierenambu lance heeft de hond meegenomen. rl ej,.. 'r' 1' ,«e, -i 3K li,,h» ,J Guido van der Heijden Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 67