machtsblokken te kijk Slappe hap afgeschminkt in Amsterdam 15 om in zege (1-2) KL r Op den duur viel er een tegenstander met kramp uit en zag je dat ze het steeds moeilijker konden aanlopen gelijk. Na een scrimmage uit een gekraakt schot in de 8oste mi nuut schoot invaller Menancio Weeda de gelijkmaker binnen. Vlissingen ging direct op zoek naar de winst. Amper twee minu ten later werd deze veiliggesteld door Yves Nyemb. De spits, die zich voor de vierde keer dit sei zoen kroonde tot matchwinnaar, schoof een steekbal al vallend langs de Dosko-goalie. De zege zorgde bij Van Belzen zowel voor positieve als negatie ve gevoelens. „Als je slap begint, kun je elke pot verliezen. Het lijkt wel of we eerst achter moe ten komen, voordat we erop klap pen. Na de gelijkmaker zag ik enorm veel gretigheid om nog een doelpunt te maken. Waarom kunnen we dat niet vanaf het be gin? Zoiets moet uit jezelf ko men. Iedereen moet beseffen dat we nog volop meedoen om een periode. Wat is er nu mooier dan nog een toetje te mogen spelen na afloop van de competitie?" port Group was zo aanwezig in de wedstrijden en zat in elke fina le goed mee, maar steeds kwam hij net iets tekort. In Groningen reed hij weer heel slim en zette hij als eenling - zijn ploeg heeft niet veel om het lijf - machtsblok ken als A-ware en Okay Fashion Jeans te kijk. De race op het natuurijs van sportcentrum Kardinge kreeg na zestig van de 125 rondes een be slissende wending. Liefst 21 schaatsers vormden een kop groep en dubbelden het 22 kop pen tellende peloton. Daarmee was de helft van het aantal deel nemers geëlimineerd, maar de meeste toppers hadden de schif ting overleefd. In de laatste tien rondes - zon der het al afgesprinte peloton - hielden de vijf rijders van A-wa re (Evert Hoolwerf, Arjan Stroe- tinga, Jorrit Bergsma, Simon Schouten en Bob de Vries) de controle. Achter dat treintje werd er geknokt om de beste plaatsen. Niels Mesu hield goed stand, ter wijl de mannen van Okay (onder anderen Ingmar Berga en Cris- pijn Ariëns) het zwaar hadden. Uiteindelijk legde de Middel burger iedereen zijn wil op. „Bij de bel voor de laatste ronde ging ik al aan", vertelde hij. „Ik lag daardoor meteen goed en kwam samen met Stroetinga de laatste bocht uit. Ik reed net voor hem en maakte nog een slagje over, wat hij waarschijnlijk niet ver wacht had. Hij raakte mijn rech- terschaats en viel. Ik dacht nog even: als mijn schaats maar heel blijft! Maar gelukkig kon ik door." Hij won zo, toch nog tot ieders verbazing. Mesu: „Ik weet niet wat ze bij A-ware aan het doen waren. Ze hebben het totaal ver prutst. Ze dachten allemaal dat ze de besten waren vandaag en dat één van de vijf wel even zou winnen. Niet dus." Voor Mesu, die opklom naar de tweede plaats in het algemeen klassement, was het zijn eerste marathonzege sinds december 2012. Hij was toen in Assen de snelste. De Belg verlengde afgelopen week zijn contract met een jaar, maar de reactie die hij zaterdag van zijn spelers kreeg moet hem aan het denken hebben gezet. Kort na de wedstrijd hield Tant zich vooral op de vlakte. Hij analyseerde de wedstrijd, trok de conclusie dat zijn ploeg een minuut of 35 aardig mee had gedaan en bekende dat zijn ploeg na de 3-1 aan een kanslo ze missie bezig was geweest. „Ik ben ontgoocheld", aldus Tant. „Ajax heeft veel meer kwaliteit in huis, dat moet je kunnen toege ven. Maar bij ons ontbrak het ook aan mentale weerbaarheid." Hier ga ik mijn conclusies uit trekken. Deze week, maar ook naar de toekomst toe Hoek kwam in Amsterdam dankzij de eerste seizoenstreffer van Nick de Groote nog wel op voorsprong, maar zag het vlot combinerende Ajax daarna steeds meer aandringen. Jordi de Jonghe moest een paar keer handelend op treden, maar was na 39 minuten kansloos. Bij een voorzet vanaf de linkerkant stond Thomas van Renterghem te slapen en daar pro fiteerde Reda Kharchouch van (1-1). Van Renterghem was één van de spelers die het lastig had maar ook erg weinig steun van ploeggenoten kreeg. Het middenveld, met Nathan Lagrou, aanvoerder Reguillo Van- depitte en Armand Doka, had niets te vertellen tegen het trio van Ajax; vaak een stap te laat, geen duels winnen, te veel tijd no dig in balbezit en nauwelijks aan speelbaar in de opbouw. Hoek werd daardoor steeds gedwongen om de lange bal te spelen, maar die kwam net zo hard weer terug. Alleen dan over de grond, aan de voeten van snellere, handigere en betere spelers dan wat Hoek in huis heeft. Het verschil leek, voor al in de tweede helft, wel een paar klassen. Alsof een hoofdklasser voor de beker tegen een derdeklas ser speelde en lekker freewhee lend de volgende ronde haalde. Hoek, dat lange tijd verkondigde titelaspiraties te hebben, werd in Amsterdam afgeschminkt. Na 70 minuten stond het al 5-1. Daarna haalde Ajax de voet van het gaspe daal en maakte het pas in de slotfa se het halve dozijn goals vol (6-1). Veel spelers van Hoek stonden er bij en keken ernaar. Voor de win terstop kreeg de ploeg in veertien duels slechts zestien goals tegen. Twee wedstrijden in 2017 verder, zijn daar al acht tegentreffers bij ge komen. „Zes tegengoals, dat heb ik bij Hoek nog nooit meegemaakt", zei doelman Jordi de Jonghe zacht jes. „Ik weet niet eens of me dat al eens eerder is overkomen." Tweeënhalf jaar geleden werd Hoek in Hardenberg door HHC al le kanten op gespeeld, maar stopte de teller bij 5-0. De laatste keer dat Hoek zes of meer tegengoals moest slikken was op 8 april 2006. Capelle won toen met 7-4 van een dolende ploeg. Twee dagen later werd trainer Eddy Mestdagh ont slagen, de zaterdag daarop werd Noordwijk met 7-2 opzij gezet. De kans is bijzonder klein dat Hoek zaterdag in en tegen Slie- drecht op dezelfde manier zal rea geren als toen gebeurde. Duidelijk is dat aan het eind van dit seizoen wél hetzelfde zal gebeuren als in 2006. Toen werd de bezem door de selectie gehaald en dat zal nu ook gebeuren. Van de eerste stip pellijntjes door namen werden za terdag al dikke strepen gemaakt. KARAKTERISTIEK maandag 23 januari 2017 redder in nood Yves Nyemb gooit zijn ziel en zaligheid in de strijd om de winnende 1-2 te maken voor Vlissingen te gen Dosko. FOTO LEX DE MEESTER Ruud Pennings Met het schaamrood op de ka ken stapte de selectie van Hoek zaterdagmiddag in Amsterdam de bus in. De terugreis duurde lang genoeg om eens goed na te denken over de geleverde wan prestatie, want op bezoek bij Ajax verloor Hoek met 6-1. Het was de grootste nederlaag in bijna elf jaar. „Hier ga ik mijn con clusies uit trekken", zei trainer Jannes Tant. „Deze week, maar ook naar de toekomst toe." Barry van der Hooft Amsterdam —Jannes Tant, trainer van Hoek Hoek-keeper Jordi de Jonghe. Ajax-Hoek 6-1 (2-1). 12. Nick de Groote 0-1,39. Re- da Kharchouch 1-1, 43. Jack van Moerkerk 2-1, 47. Stan ley Akoy 3-1, 57. Berry van 't Land 4-1,70. Giovanni Sie- reveld 5-1 (eigen doelpunt), 89. Joost Heij 6-1. Scheids rechter: E.R. Bijl. Aantal toe schouwers: 300. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson, Alexander Embrechts, Giovanni Siere- veld, Thomas van Renterg hem (77. Sascha Beshliaha); Reguillo Vandepitte, Nathan Lagrou, Armand Doka (60. Guillaume Clinckemaillie); Nick de Groote (77. Leonar do Faioli), Josimar Pattina- ma en Kyle Doesburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 62